Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Miért nem tudok meditálni?

Miért nem tudok meditálni?

Figyelt kérdés

Eddig úgy gondoltam, hogy képes vagyok rá, de aztán rájöttem, hogy mégsem. Hallgatom a zenét, illetve próbálom kiüríteni az agyam, de egyszerűen nem megy. Mindig előjön egy kóbor gondolat, vagy kép...Megpóbálom szépen lassan elterelni, de utána megint eszembe jut valami. Pörög az agyam egyfolytában.


Mit csinálok rosszul? :(



2012. júl. 25. 00:40
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Először is ne hallgass zenét! De tényleg :) A gondolatokat meg hagyd maguktól jönni-menni, a lényeg h csak megfigyelő legyél és ne merülj bele 1 gondolat elemezgetésébe sem. Figyeld a tested működését, a légzésed... de mindig hagyd a maga útján folyni a dolgokat, mintha egy moziban lennél.... csak megfigyelő :) Nem nehéz! Sok sikert!
2012. júl. 25. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Meglepődtem a válaszodon, mert eddig akákit kérdeztem, a zenét javasolták. De rendben, kipróbáltam anélkül, viszont így sem sikerült. :( Nem tudom nem elemezni valamit...Ha eszembejut például...nem tudom, egy kiscica képe, utána azt veszem észre, hogy már azon jár az agyam, hogy mi van a halál után...

És ráadásul mindig van valami, ami megzavar. Például az, hogy meghallom, ahogy a szomszédaim szídják egymást, és akaratlanul is felmegy a pumpa. :/

De azért még próbálkozom! Köszönöm a válaszod! :)

2012. júl. 25. 16:53
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, mert én már ott tartok, hogy egyszercsak megszűnik minden külvilági zaj, és nem is figyelek oda rá. Gyakorolj, de ne erőltesd mert ez egy lassú folyamat... napról napra jobban fog menni hidd el!
2012. júl. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

De csak hallgatod a zenét, és várod az alfát, vagy ismered a dinamikus meditáció módszereit?

Azt javaslom elsősorban olvass egy kis szakirodalmat, és utána inkább a visszaszámolós módszert alkalmazd, azzal a koncentrációt, és a vizualizációt is fejlesztheted. Torrent oldalakról nagyon jó segéd anyagokat lehet letölteni.

Legalább az első 1-2 hónapban mindenképpen hasznos kora reggel, rögtön ébredés után gyakorolni.

Ha leírod hogyan próbálsz alfába menni, és a többi módszert (hogyan tereled el a gondolatokat stb) talán kiderül, mit csinálsz rosszul.

2012. júl. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem mondanám, hogy ismerem a dinamikus meditáció módszereit. Voltam villámolvasás tanfolyamon, ahol a visszaszámolós módszert mutatták meg nekünk. Már akkor sem jött be igazán. Szerintem nem megyek le alfába, mert mindig kizökkent valami. Igazából azt sem tudom, hogy milyen érzés alfában lenni (így azt sem tudom megmondani, hogy voltam-e ott vagy nem)...

A visszaszámlálós módszert azt takarja, hogy 3-ról 1-re számolunk lassan (relaxációs zenét hallgatva). Minden számnál megállunk, mondogatjunk magunkban, hogy "Három, lazulj!" és így tovább. Aztán 1 után el kell képzelnünk egy kedvenc növényt, vagy virágot, majd elérünk az ideális pihenőhelyünkre. Amiről fogalmam sincs, hogy micsoda...Legalábbis nekem állandóan változik, formálják a közben eszembejutó dolgok.


Fú, nem tudom, hogy ez így érthető-e... :/

2012. júl. 25. 19:26
 6/10 anonim ***** válasza:
Majd írok privátban.
2012. júl. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem tudok üzit küldeni azt írja, túl hosszú.

Ha gondolod, írj e-mail címet.

2012. júl. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Inuaki ***** válasza:

Segíteni nem tudok, de tanácsokat adhatok, melynek segítségével előre léphetsz az utadon.


Koncentrálj a lélegzetedre.


A fenti tanács lehet a kulcs a sikerhez, ez csak 3 szó, de ez lehet az a 3 szó amit te keresel.


( 30 másodperc alatt teljesen kitudom kapcsolni az agyamat egy nyüzsgő helyen, nem is kell csendnek lennie a környezetemben. Én harcművészet csodás útját járom, az én " világomban " az alapok közé tartozik a meditáció. )


Csendben próbálj megtanulni meditálni, a zaj és a zene már a következő szint lesz. :)


Remélem segíthettem.

2012. júl. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Két véglet van: meditálni jól lehet néma csendben vagy zúgó tömegben. Ha zenét hallgatsz, a dalszöveg elvonhatja a figyelmed, akkor is, ha nem érted.
2012. aug. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Inuaki

Köszönöm a tanácsot! Igyekszem gyakorolni. :)


#9

Szöveg nélküli relaxációs zenét hallgattam, tehát a szöveg biztosan nem vonta el a figyelmemet. Néma csend meg sajnos sosem lesz körülöttem (ezért is próbálkoztam fülhallgatóval zenét hallgatni). Éjszaka szoktam próbálkozni, amikor lehetőleg kuss van, de aztán egyszercsak elkezdenek ugatni /vonyítani a kutyák, vagy (ami még gyakoribb) a felettünk lakó szomszédok veszekedése zavar meg. Elég kellemetlen helyzet...:/



Köszönöm a válaszokat! :)

2012. aug. 1. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!