Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Hogyan tudok meditálni vagy...

Hogyan tudok meditálni vagy lemenni alfába?

Figyelt kérdés
Olvastam egy olyat h becsukott szemmel kb 3méter távolra és kb 1méter magasra és képzeletbeli pontot nézni becsukott szemmel és 100tól visszafelé számolni, a lényeg h ne aludjunk el. OKÉ.. ezt értem, de ha teljesen ellazultam minden gondolatot kiverve a fejemből onnantól mi a teendő? pl ha asztrális utazást szeretném megprobálni ebben a kikapcsolt állapotban akkor mit kell csinálni? vagy miket lehet még ebben az állapotban (alfában) elérni? mit lehet még ienkor csinálni, és hogyan?? Csak normális hozzá értő válaszokat kérek, kretének mellőzzenek. 23/N
2011. nov. 14. 11:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az agykontroll kiadott egy DVD lemezt, címe, LAZÍTS Ezzel nagyon könnyen le tudsz menni alfába. Tudom mert nekem is sikerült
2011. nov. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Bevallom őszintén jelenleg nincs ienekre pénzem, ezértis kérem itt segítséget :)
2011. nov. 14. 11:30
 3/12 Antimod ***** válasza:

"asztrális utazást szeretném emgprobálni"

Az így kezdőként biztosan nem fog menni, ahhoz nagyon mély tudatszintre kell tudni lemenned. Én sem tartok ott még egyébként.

Én is ezt szoktam csinálni. A lényeg, hogy ellazítsd az izmaidat (tehát ha nem tartaná semmi a karodat, fejedet alulról, akkor lecsuklana), és csak a számokra koncentrálj. Ne görcsölj, különben nem fog sikerülni.

Én még azt szoktam képzelni, hogy minden levegőkifújásnál egyre ellazultabb leszek és mélyebb tudatállapotba kerülök. Ezzel egész hamar le szoktam jutni alfába. Egy kellemes, "lebegő" érzést fogsz tapasztalni, gondolataid kisimulnak, képes leszel egyszerre egy dolgot végiggondolni, anélkül, hogy más gondolat közben megzavarna. Ha van enyhe fájdalmad, azt sem érzed közben.

2011. nov. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Értem, köszömszéppen segítséget :) és tuzdnál segíteni hogyan kell meditációst légzést csinálni?? általában mien test tartásban szoktak meditálni? És ált.ba meik számnál érkezünk le alfába? előre is köszönök mindent :)
2011. nov. 14. 11:38
 5/12 Antimod ***** válasza:

Egyénfüggő.

Meditációs légzés? Ilyenről még nem hallottam. Lélegezz nyugodtan, lassabban, mélyebbeket. Fekve szoktam meditálni, mert úgy könnyebb ellazulni, és nem csúszok lejjebb a széken pl. Hányas számnál érünk le? Több mindentől függ:

- mennyire vagy gyakorlott

- mennyire vagy fáradt, vagy az előbb ébredtél-e

- vannak-e zavaró körülmények

stb.

2011. nov. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Van letölthető lazító , meditációk is itt megtalálod:


[link]

2011. nov. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítségeket :):) És még valami, ha sikerült le mennem alfába akkor ott mitcisnáljak? mit tudok még kezdeni magamm igy alapszinten a gondolataim tiszta átlátáésa mellett?? mit tudok még csinálni? ezt a meditációs zenét meditáció közben hallgassam?:) köszi előre is mindenkinek :)
2011. nov. 14. 11:54
 8/12 Antimod ***** válasza:

Bármilyen pozitív megerősítés hasznos lehet.

Aggaszt valami az életben? Vannak félelmeid? Szeretnél elérni valamit, de nem hiszel magadban eléggé?

Alfában adj magadnak jelen idejű pozitív megerősítést: pl. "meg tudom csinálni, mert elég ügyes vagyok hozzá, és sikerülni fog." vagy: "a pók nem bánt, így nem ijedek meg tőle, ha látom." stb.

2011. nov. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A kezdőknek írt meditációkon, elkalauzolnak, mondják mit tegyél és hogyan. Ha ez már segítség nélkül is megy, akkor kell feltenned magadnak kérdéseket, ""AMIK FOGLALKOZTATNAK""

Ne akarj mindent egyszerre. Türelem, fog az menni. Csak lassan nyugodtan. Itt most már az is eredmény, ha annyira el tudsz lazulni, hogy csak a saját lélegzetedet hallod, és a külvilágot ki tudod rekeszteni.

2011. nov. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Alfába az agy akkor is lemegy ha csak szimplán nem csinálsz semmit és nyugodtan ülsz egy helyben. Gyakorlati haszna hipnotikus szuggesztiókban van de azoknak meg érdemesebb utánajárni pszichológusok által írt könyvekben. Amit én az általad említett gyakorlat folytatásának hallottam az az, hogy egy fehér alap előtt megpróbálunk elképzelni valamilyen kerek tárgyat.

Meditációból többféle van. Nyitott szemes, gondolat kizárós vagy címkézős.

Itt találhatsz könyveket: www.scribd.com

2011. nov. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!