Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Mi a véleményetek az asztrálut...

Mi a véleményetek az asztrálutazásról valamint a tudatos álmodásról? Van valami köze a kettőnek egymáshoz? Léteznek egyáltalán?

Figyelt kérdés
Értelmes válaszokat légyszi! ;)

2013. ápr. 23. 22:20
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

Közük úgy nagyon semmi. A tudatos álmodás egy pszichológiában is alkalmazott terápiás módszer és semmi mást nem takar, minthogy irányítod az álmaidat. Igazából az ezotériához is csak annyi köze van, hogy néhány new age-s hippi ebbe is belemagyarázott mindent a reinkarnációtól a galaktikus holokausztig.


Az asztrálutazás már fogósabb. Elvileg az lenne a lényege, hogy a "lelked" kilép a testedből és szabadon utazhatsz bárhová. Beleértve a szomszéd kiscsaj fürdőszobáját is. Még valamikor az őskorban vettem egy könyvet, ami erre tanítaná meg az embert, de őszintén szólva inkább egy Jehova tanúi pamflethez hasonlít, mint objektív oktatóanyaghoz.

2013. ápr. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Tudatos álmodásról már sokakat hallottam, hogy létezik.

De asztrál utazásról... Személy szerint úgy vélem, nem létezik. Persze van aki hisz benne. Szerintem aki erősen hisz benne, az egy ilyen utazás próbát elkönyvel valósnak. De itt meg felmerül a kérdés, hogy mi a valóság? Érdekes dolgok ezek, megmozgatják az én fantáziámat is, de nagyobb esélyt látok arra, hogy nincs asztrál utazás.

2013. ápr. 24. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Illusi0n ***** válasza:
100%

Ha minden igaz, és ugyanarról beszélünk, én voltam ilyen utazáson, ki akartam próbálni (kell hozzá egy "irányító", aki tudja, hogy kezelje az utazásokat).

Elvileg "kilépve magamból" (elég nehéz ezt így körülírni) én a világűrben találtam magam, aztán össze-vissza, mindenféle térben és időben ugráltam...(metró aluljáró, sztyeppe indiánokkal, valami vár romoknál, hullámvasúton, kínai templomnál, anyukámmal egy konyhában...elég sok helyen jártam), és számomra ismeretlen kinézetű emberekkel találkoztam, de voltak olyanok, akik nem úgy néztek ki, mint azok az emberek, akik nagyon fontosak számomra az életben, mégis tudtam, hogy Ők azok. Például Anyukám sem úgy nézett ki, mint most, de tudtam/éreztem legbelül, hogy Ő az (és ezekkel az emberekkel "beszélgettem" is).

Feltehettem kérdéseket Nekik, amik a múltban történő eseményekre vonatkoztak, és nem kaptam rájuk választ, de volt, akinek csak köszöntem!


Egyre kellett figyelni, hogy senkit nem szabad megbántani!

Pedig pont a metróban egy vad idegen lehülyézett (nem is szóltam hozzá), és az "irányító" azt mondta, nehogy visszahülyézzem xD Menjek tovább :)

Egészen a "halálomig" kellett elmenni (6 órás utazás volt).

Egy momentum elméletben mindenkinél hasonló: hogy bemegy egy helyre, ahol talál egy ládikó félét, és ha azt kinyitja, "megtalálja az őt vezető szimbólumot". Ez azért furcsa, mert akik utaztak már, azok nekem szintén leírták, hogy jártak egy ilyen helyen, és nekik is megjelent.

Az én halálom nyugis volt: már elég öreg voltam, és egy ember főzött bent a konyhában (párom),egy gyerek meg rohangált körülötte (unoka lehetett), én meg kint ültem a napsütésben a verandán. Éreztem, hogy nagyon fáradt vagyok. Hátrafordultam, rám mosolyogtak, én pedig hátradőltem , és elaludtam.


Egy biztos: ez az élményem egy igazi érzelmi hullámvasút volt (jól ki is pihentem magam közben fizikailag, mintha aludtam volna)- volt, hogy röhögtem, volt, hogy egyik percről a másikra sírtam, hol nyugalmat éreztem, hol félelmet...Érdekes volt. És tanúságos is: hogy ennyi megválaszolatlan kérdésre "hirtelen" kapok válaszokat, és el is tudom fogadni őket (összeáll a múlt képeiből a jelen).

2013. ápr. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
2013. máj. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Gyerekek! A szegény kérdező kifejezetten "értelmes" válaszokat kért, nem ilyen hülyeségeket, amit eddig kapott. Most eljött végre ez a pillanat is. Nos hát az értelmes válasz ez: semmiféle asztrál lófxxxsz, meg hasonló "cosmic energy" nem létezik. Aki meditál, az agyban utazik, aki meg álmodik, az éppen az alvás REM-fázisában van. Szóval az értelem nevében kérek minden ezoterikus hívőt hagyják a francba az "energia" szót, azt már a tudomány lefoglalta, sőt mérni is szokta, szemben az ilyen gyagyásokkal.
2013. máj. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A kettő az egy és ugyanaz. Álom közben minden ember az asztrálon van, és aki nem tud tudatosan álmodni azaz csak úszik az árral, annak az agya hoz létre különböző dolgokat, vágyak félelmek, nap eseményeinek feldolgozása és a többi álomra jellemző dolgok. Ha tudatosan álmodsz magad tudsz létrehozni azt amit akarsz, utazni tudsz az időben is pont úgy ahogy egyik előző leírta az élményeit. De akár idegen entitásokkal is találozhtsz vagy lényekkel akár más bolygóról, saját előző életeidről is szerezhetsz infokat stb. Van viszont a valós idejű asztrálutazás, az csak annyi hogy a testeden kívül vagy, és meg tudod nézni épp mi történik a szomszédban, de akár Indiában is ott teremhetsz és akárhova el lehet menni megnézni hogy épp akkor mi történik, de ehhez sok gyakorlás kell, ez a haladóknak még azt hiszem nem annyira megy, csak aki már profi szinten csinálja.
2013. szept. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!