Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Mi az a villámolvasás? Valaki...

Mi az a villámolvasás? Valaki tapasztalt már ilyesmit?

Figyelt kérdés
Szkeptikusok kíméljenek az olyan válaszokkal mint pl hogy nem is létezik meg ilyenek. Köszi
2013. máj. 22. 13:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

nem ezoteria kategória, az biztos


különböző technikái vannak

ahogy én tanultam anno és alkalmazom:


- először kényszeríted magad, hogy a sorok első és utolsó "harmadpontjára" nézel, tehát nem betűnként, szavanként olvasol (magyarul egy sor szövegre két ponton nézel rá és rögzíted a képet az agyadban)


- ha ez már megy, akkor mondjuk bekezdésenként, vagy 10-15 soronként képzett tömbökben nézel rá az első és utolsó harmadra ... ezt addig gyakorlod, míg automatikus lesz és meg is jegyzed amit láttál


- aztán már csak az oldal függőleges felezővonalában haladsz lefelé a szemeddel akár folyamatosan, akár 10-15 soronként ugrálva (a folyamatossal több infód marad)


szépirodalmat így nem lehet olvasni, mert ott ugye nem csak a történet a lényeg, hanem a stílus is

2013. máj. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én gyorsolvasást ismerek. Ezt irodai munkában használják, főleg a vezetők. Ehhez ki kell alakítani azt a módszert, amivel pillanatok alatt fel lehet mérni, miről is szól egy levél vagy cikk vagy egyéb iromány, van-e vele elintézendő vagy teendő és kinek kell továbbadni részletes feldolgozásra, ill. mit kell félre tenni alapos átolvasásra.

A lényege, hogy folyamatosan átnézve - nem olvasva!! - a kulcs-szavakat keressük, majd a kulcs-szavakhoz kapcsolódó egyéb szavakat.

Az alkalmazásnak két fontos feltétele van: egyrészt a jó tájékozódó képesség, másrészt pedig az adott témakör ill. szakterület alapos ismerete. Ezek hiányában csak szóról szóra olvasással lehet kihámozni a lényeget. (OFF: most egy kicsit szkeptikus leszek én is: ahogy manapság sokan fogalmaznak. még a többszöri elolvasás sem elég a lényeg kihámozásához, ezt a fajta irományt hívtuk valamikor ködösítésnek).

2013. máj. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2013. máj. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló a gyorsolvasást írja le, de a villámolvasás nem ugyanaz.

Keress rá az interneten: Paul R Schelle - Villámolvasás

Van egy könyv is hozzá, én abból tanulom, mostanában pedig nekivágok a gyakorlásának. Majd meglátjuk, hogy fog menni, de van egy érzésem, hogy segített nekem egy matematikai könyv villámolvasása, mert azóta jobban megy bizonyos felsőbb matematikai műveletek megértése.

2014. ápr. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bocs, elírtam: Paul R. Scheele a szerző neve.
2014. ápr. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!