Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Az agykontrollban tényleg...

Az agykontrollban tényleg meditálunk?

Figyelt kérdés

Bocs, teljesen kezdő vagyok a témában. Most ismerkedem az agykontrollal, és bármilyen agykontrollos irodalommal vagy emberrel találkozom, mindegyik meg van arról győződve, hogy ő meditál.


A technikákban viszont én semmilyen meditatívot nem találok. Lemennek alfába. Azzal semmi bajom. Viszont semmilyen fókuszpontot nem találok benne, amivel a tudatot le lehet kötni. Sőt, az egész a tudat magasabb fokú kihasználására irányul, míg a meditáció a tudat lekapcsolására.


Az agykontrollal amúgy nincsen semmi bajom.


De nem értem, miért hívják az agykontrollosok meditációnak, mikor semmi köze nincs hozzá. Vagy én látom rosszul?


2013. máj. 26. 11:36
 1/9 eNerdzsy ***** válasza:

Kedves kérdező!

Ha értelmét látod gyakorolj, és ne a kifejezések pontosságát firtasd mert azzal semmire sem jutsz.

2013. máj. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ha a fogalmak nincsenek letisztázva, az a hitelesség rovására megy.
2013. máj. 26. 12:17
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez igaz, de a meditáció szó sok ember fejében ezt jelenti, hogy lemennek alfába. Valahol még modósult tudatállapotnak nevezik azt hiszem,mindegy is, amúgy is kevés embert ismerek aki bármelyiket is használná.
2013. máj. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A kérdés jogos és nem ártana tisztázni, hogy mi a tradicionális meditáció.


A mai ember tévesen értelmezi.

2013. máj. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

pontosítanék


a tradicionális értelemben vett meditáció

2013. máj. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Meditációnak sok típusa van. Ez is egy típus, bár szerintem se tökéletes az elnevezés, de így legalább egyszerű vele megfogalmazni dolgokat.
2013. máj. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6


Igen ma már sok típusa van, mert ma már azt is meditációnak nevezik ha valaki ledől a fűre egyet és relaxál.

2013. máj. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Diavolino44 ***** válasza:

Erről sosem lesz egységes kép. Ahány irányzat annyiféleképpen definiálja a meditációt. Leírom nekem, hogy magyarázták.:

A meditációs technikákkal csak egy baj, az, hogy pont azt az agyat dolgoztatja meg amit meg kellene állítania. Pl, mantirikus, transzcentendális, zsoltár stb. azzal dolgozik,hogy egy szót, mondatot folyamatosan ismételsz. A másikféle a képi meditáció, ahol meg egy adott immaginációt tartsz fent minél tovább. A valódi meditáció annyit jelent,mint jelenlét. Legjobban meditálni egy zsúfolt piacon, egy focimeccsen stb. lehet. Leülsz és megpróbálsz egyszerre mindenre koncentrálni egyszerre, egy idő után szét fog esni a kép, és azt tapasztalod, hogy egy vagy mindennel.

Amúgy szerintem minden meditációs technika ha az ember kitartóan csinálja, meghozza a gyümölcsét. Több energiád lesz, közelebb kerülsz Istenhez, jobban tudsz koncentrálni, mentális betegségekből tud "kigyógyítani.

Az agykontroll egyfajta, képi meditációnak tűnik. Én inkább sorolnám a relaxáció témakörébe.

2013. máj. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Na ez az. Hogy nincs meditációs technika. Mert a meditáció egy állapot. Maximum a meditációhoz vezető út lehet egy technika.
2013. máj. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!