Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Elviselhetetlen, dübörgő...

Elviselhetetlen, dübörgő fülzúgás, végtagzsibbadás, bénultság meditáció közben. Mitől jön ez az alfámba?

Figyelt kérdés

Hónapok óta semmi gondom nem volt a meditációval. Mostanában nagyon hamar elkalandoznak a gondolataim (irányíthatatlanná válnak) miután lemegyek alfába. Azt veszem észre, hogy hirtelen az álomszerű képek átcsapnak a fent említettekbe, amelynek az a vége, hogy felébredek majdnem teljesen. Kifejezetten nehéz kizökkenteni magam egy-egy ilyenből. Némikor úgy éreztem, félig nyitva van már a szemem és látni vélem a szobám; akár a könyvek gerincét is el tudtam volna olvasni.

Bétában természetesen nincs semmi panaszom.

Mit javasoltok? Mitől lehet?



2013. jún. 6. 14:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Alszol eleget? Mikor szoktál meditálni?
2013. jún. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Talán azt jelzi, hogy egy időre szállj le a Földre, és foglalkozz mással, lehet túlzásba vitted és nincs meg az egyensúly.
2013. jún. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Alszol eleget? Mikor szoktál meditálni?


A baj, hogy elég változó mostanában, hogy mennyit alszom. Megkockáztatom, hogy nem eleget. Meditálni meg reggel szoktam illetve délután.

2013. jún. 6. 17:02
 4/8 anonim ***** válasza:
ez természetes
2013. jún. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ébredezik a kundalinid.v inkább hirtelen kelt életre,azért vannak ezek a tüneteid.Ez okozhat olyat is,h keveset alszol,de nem vagy fáradt.
2013. jún. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A végtagok zsibbadása a szívroham első jele :-(
2013. jún. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 finomakékpirula? ***** válasza:

Kár, hogy senki sem volt képes neked értelmes választ adni...


Ez mind annak a jele, hogy úton vagy egy tudatos álom felé.

A zúgás az agy kommunikációja, egyesek szerint azt hallod, ahogy a jobb és bal agyféltekéd dumál egymással, ezt érzékeled így. A zsibbadás/bénultság pedig az alfa állapot valamint az ún. alvás paralizis, az álomszerü képeket pedig hypnagog hallucinálásnak hívják. Jó uton jártál egy tudatos álom kibontakozása felé, nem kell megrémülni. A zúgás zavaró tudom, egyre hangosabbá válik, aztán elmúlik. Ezen kívül érezhetsz furcsa dolgokat, megfordul az ágy veled, zuhanás érzet, stb.

Ez mind csak a fejedben zajlik.

2013. jún. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

finomakékpirula?


Köszönöm a választ! Azóta utánajártam, és az alvás paralízist én is diagnosztizáltam magamon. Csak azért zavaró ez, mert kezdtem jó úton járni a vizualizációban (alfa állapotban meditáláskor), erre most folyton kizökkent egy-egy ilyen. Abba is hagytam a gyakorlást.

2013. júl. 5. 23:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!