Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » A fejemben nagyon tisztán...

A fejemben nagyon tisztán hallható zenét, hangot, akármit lehet valamivel felvenni és megszólaltatni (valami kütyü)?

Figyelt kérdés
Úgy értem valamit a fejem megfelelő pontjára kapcsolok, és kimentené azt a hangot nekem pl. gépre, amire éppen gondolok, vagy amit lejátszok, fejben tökéletesen megkreálok, mert nálam ez nagyon tiszta. Le tudom játszani a komplett melódiát is amit kitalálok ,meg külön tudnám a hangokat, vagy hangszereket tisztán választani is. Azt sajnos nem tudom mivel csinálhatok nagyon könnyen zenét, ugyanis: oda kellenének forrás hangok, meg nem hinném hogy létezik olyan progi, amivel ennyire könnyű lenne zenét csinálni. De ami éppen a fejemben szól az nagyon király, ha létezne ilyen cosda kütyü nekem ez már munkám lehetne. Nekem az akutsztikus memóriám kb. a mindenem, az emlékeim sztem 80-90%-a ilyen formában tárolódik. Bocsi de nem tudtam pontosan hova besorolni.

2013. júl. 8. 01:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szerintem túl sok sci fit nézel. Egy zeneszerző munkája is pont abból áll hogy a fejében megjelenő dallamokat létrehozza a külvilágban. Lekottázza, megálmodja. Nem gondoltál még arra hogy zenét tanulj, vmilyen hangszeren vagy akár gépen létrehozni, ha ahhoz vonzódsz. Ehhez előbb azt kellene feltalálni hogy egy gép le tudja írni amit gondolsz. Ha meg lenne ilyen gép akkor az emberek csak visszaélnének vele és nem pedig jó dologra használnák. Ez elég naiv kérdés már bocs.

Ha meg ilyen jó a zenei érzéked akkor inkább fejlesztened kellene és magadnak leírni, alkotni belőle, nem pedig azt várni hogy egy gép csak úgy megalkotja helyetted.

2013. júl. 8. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Sajnos még nincs ilyen szerkentyű, én is gyakran hiányolom. Nem csak zenék, hanem egyéb gondolatok rögzítése is jó volna! Például az álmokat lehetne végre alaposan vizsgálni.


Sok zenész hallja belül a zenét, ezért is kezdenek el hangszeren játszani, és gyakorolnak szorgalmasan évekig, hogy végre valahogy megmutathassák másoknak is.


Szerencsére ma már nagyon könnyen tudsz géppel zenét gyártani, ahhoz rengeteg csodakütyü létezik, ha tényleg érdekel, és elszánt vagy, pár hónap alatt bele lehet tanulni!

2013. júl. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:

Ha jól tudom az ilyen jellegű technika ott tart, hogy tudsz mozgatni egy robotkart, vagy kapcsolót gondolattal átkapcsolni.

A zene kiolvasása szerintem bonyolultabb lenne, mint mondjuk szándék, vagy szöveg kiolvasása. Kb. olyan, mint ha érzelmeket szeretnél gépileg megjeleníteni...


Ettől még nagyon messze vagyunk! Tanulj meg kottát olvasni, programmal zenét összeállítani, és egy idő után olyan megszállott állapotba kerülsz, hogy észre sem veszed, hogy a hangok megszólaltatásához valamilyen közbeeső eszközt használsz.


Hú, most ez ciki, de nem tudom melyik híres szerző volt - lényeg, hogy süketen is írt zeneműveket. Kb olyasmit csinált, mint amire Te gondolsz. :)

2013. júl. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:

Erre nagyon "egyszerű" a megoldás, tanulj zenét és játszd le te magad!

Javaslom kezd a zongorával, szolfézzsal, összhangzatannal. Ilyen kitűnő zenei memóriával,és (talán) hallással gyorsan fogsz haladni.

2013. júl. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Vigyázz, mert a végén még a Jeszenszky Zsolti a fejedben játszott zenére is jogdíjat fog kivetni. :)
2013. júl. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
A NASA-n már biztos megcsinálták ;) Majd hozzánk is eljut :P
2013. júl. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Wow mennyi hozzászólás érkezett :D Szerintem akkor más nincs, maradok annál amit eleve terveztem, megírom a saját Music Maker-t, aztán annak úgy is a zongora billentyű lesz az alap hangszer minden hangra. Lehet hogy ez gyorsabb lesz mint a kottázás, meg mindenre külön hangszer. Lásd a youtube-n Synthesia. Ennek éppen annyi a hiányossága, hogy nincs hozzá vizuűlis editor, a midi-t úgy kell hozzá lekódolni, annyira meg nem szeretnék vacakolni vele. Ott van a Bome's Mouse Keyboard, itt kapásból 128 különböző hangszer (köztük nem hangszer is) létezik, az lesz hosszadalmas mire ezt mind kimentem wav-ba.
2013. júl. 14. 22:15
 8/14 anonim ***** válasza:
Ezek szerint nem csak a zene megy hanem a programok meg ilyen kütyük is érdekelnek (ami nem olyan gyakori mint hinnénk), szóval még az is lehet hogy te fejlesztesz majd tovább evvel kapcsolatos programokat.. Simán lehet hogy valami ilyesmi lesz a munkád.
2013. júl. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
igen, van ilyen kütyü: gitár :D erre valók a hangszerek, kezdj el zenélni
2013. júl. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Az ember hangképző szerve a hangszála. Énekeld el.
2013. júl. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!