Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Hogyan tudnám fejben elhatároz...

Hogyan tudnám fejben elhatározni, hogyha látok embereket akik rólam beszélnek a leg kevésbé sem érdekeljen, valamint, ha kb 5-6 személy piszkál egyszerre, akkor hogy lehetne figyelmen kivül hagyni?

Figyelt kérdés
tudom hogy van rá mód, de hogyan kell csinálni? valaki tapasztalt esetleg ebben? Azt akarom, hogy ne idegesitsen fel, ha piszkálnak, meg ha rólam beszélnek, csak sikerüljön elmennem a dolgok mellett, mintha meg se kottyanna. Nem érdekelnek egyébként, csak mégis piszkálja a csőröm és kihat az idegrendszeremre és egészségemre, ezért mellőzném ezeket a dfolgokat
2014. márc. 31. 21:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%
Semmi ördöngösség nincs benne. Eldöntöd, hogy leszarod és arrébb mész és másra gondolsz.
2014. márc. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy lehetőség, ha nem foglalkozol velük, ezt már említve vagyon.

Valaki biztos előhozakodik majd a bosszúval. A bosszú rossz dolog és nem állítja helyre a dolgokat. De jó érzés látni, ahogy visszanyal a fagyi.

Ha már úgyis olyan alkat vagy, aki nehezen tud szemet hunyni afelett, hogy vele foglalkoznak, róla pletykálnak a háta mögött, akkor végy elégtételt. Járasd le őket.

Ettől most biztosan rossznak tűnök. De jót teszel ezzel. Mert ha megszívatod őket, akkor abból tanulnak és legközelebb másnak már nem fognak kellemetlenségeket okozni.

2014. márc. 31. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
88%

Szerintem fontos, hogy elgondold, elfogadod, hogy ez van, tehát nem stresszeled magad azon, hogy ne legyen így. Másodszor elgondolod, hogy az ilyeneket leginkább sajnálni lehet, mekkora értelmi szinten vannak, hogy ettől érzik jobban magukat, ha mást csesztetnek, piszkálnak? Ez róluk szól, az egész, amit mondanak, tesznek, mindnek nulla köze van hozzád, csak az ő bizonyítványuk.

Aztán még egyszer azt is olvastam, és tetszett, hogy döglött kutyába nem rúg senki, ami kb. azt jelenti, hogy ha jelentéktelen lennél, akkor nem csesztetnének, tehát van benne valami, amit figyelemre méltónak találnak, számolnak veled. Gondolj egy csomó sikeres, vagy újító, vagy szép, vagy bármi emberre, akit csesztettek, kinevettek, stb., de csak irigységből.


Aztán mivel én is hasonló vagyok, hogy utólag is rágódok dolgokon, mert mégiscsak bánt, foglalkoztat, arra gondolok, hogy ezzel is csak magamnak ártok, nekik nem, és hogy az idegeskedésre szánt időt arra kéne fordítanom, hogy jól érezzem magam. Vagy csináljak valami hasznosat. Mindegy mit, elmenni futni, filmezni, olvasni... bármi hasznosabb, mint hülyéken elmélkedni.

És az a vicc, hogy ha felfejleszted magadban, hogy mással foglalkozz, hamarosan fel is hagynak a csesztetéssel jó eséllyel.

2014. márc. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Utolsó: Köszönöm, én is igy vezettem le a gondolatmenetemet, de anno próbálkoztam, mégsem hagyták abba, de ehhez tartom magam és majd megszokom, hogy teszek rá
2014. márc. 31. 22:10
 5/12 anonim válasza:
74%

Igazad van.

Eszembe jutott, hogy nekem is volt, hogy munkában pár ember ki nem állt, és mindent próbáltam, voltam kedves, flegma, volt, hogy visszaszóltam, stb., semmi nem vált be, csak amikor eljöttem, múlt el.

Plusz suliból is előjött pár emlék :)

Ahogy telik az idő, visszagondolva akár nevetséges is lehet majd az egész. Csak hát addig is el kell jutni. Kitartás.

2014. márc. 31. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Odamész az egyikhez jól pofánba...vágod és akkor nem fog tovább piszkálni és ha olyat kap h nagyon nagyot akkor azt ugye látják a többiek és ök se piszkálnak ....de most viccen kívül nállam ez ,műkidött
2014. márc. 31. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy haver, aki középvezető volt egy cégnél, orrba verte a másik kisfőnököt, mert szervezkedett ellene és magyarázott olyan dolgokat, amik nem tetszettek neki. Amaz eldőlt, mint egy darab fa, a havernak meg el kellett jönnie a cégtől. Egyszerűbb lett volna, ha már eleve eljön, mert akár fel is jelenthették volna.

Talán a legjobb megoldás, hogy beadod ezer másik helyre a jelentkezésedet és a cv-det és amint lehet, lelépsz.

Egy haver ezt csinálja, amint megvan az új hely, máris pályázza a többit. Legfeljebb ha az aktuális hely jónak bizonyul, akkor valami kamu szöveggel jegeli a többit, ahová felvették volna. Ha forró lesz a talaj, vagy fagyos a légkör, akkor nagyon gyorsan tud váltani.

2014. márc. 31. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha valaki sértően lép fel veled szemben mérlegelj! Ne azt nézd, hogy MIT, hanem, hogy MIÉRT mondja. Tényleg annyira értékes ember, hogy adj a véleményére? Ő miért mondja rád? Szerintem neki is ugyan ezeket mondja, mondta valaki, és csak levezeti rajtad tudat alatt. Ne állj le vitatkozni!! Ne akarj érzéketlenné válni! Válj figyelmessé és tudatossá, gondold át, hogy miért mondta. És tudni fogod, hogy ő is csak egy ember, sérelmekkel. Ha valaki kritizál, valójában magát kritizálja! Ha ilyen szemlélettel leszel képes befogadni a negatív hangvételt akkor nem fog többé kihozni úgymond a sodrodból és nem akarsz érzéketlenné válni.
2014. ápr. 1. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Így van hagyd figyelmen kívül hidd el nekem őket egy idő után jobban fogja ez bosszantani, mint téged ezzel a viselkedéssel is saját magukat minősítik.
2014. ápr. 1. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Sokszor már amúgy van olyan, hogy lehet nem is rólam beszélnek, csak úgy érzem, mintha. Meg odanéznek egy pillanatra és már olyan érzésem van. Vagy kimondanak egy szót, ami kapcsolható hozzám és akkor is elgondolkodok rajta, hogy vajon engem akarnak e b*sztatni. de miért... bár az utóbbi 1-2 évben egyre jobban elmentem abba az irányba, hogy idióták, nem számit ez a hülye, gyerekes "véleményük", meg hogy több vagyok annál, hogy leálljak, lesüllyedjek a szintjükre és inkább előre arccal teszek rá, hoyg mi folyik. Ennek ellenére sokszor agyalok rajta, hogy vajon miért...
2014. ápr. 1. 16:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!