Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Tudatos álmok (félelmek)?

Tudatos álmok (félelmek)?

Figyelt kérdés

Tegnap valami furcsa módon egy tudatos álommal foglalkozó könyv fogott meg. Elkezdtem olvasni... és felmerültek nagyon fura kérdéseim?(ui: Elég volt elolvasni... úgy túl komplikáltam a dolgokat hogy este 3x keltem fel és mindig emlékeztem az álmaimra)

Szóval, mi történik ha rájövök hogy álom?

Félek hogy beragadok abba a térbe, és mi van ha nem tudok felkelni?

Milyen érzés lesz tudatosan úgy elaludni hogy most felfogok kelni álmomban?

Úgyis pihenek ha ébren vagyok álmomban?

Nem okoz valami károsodást hosszú távon ha netalán profin elsajátítanám?

(Tudatos álom tudom hogy létezik,mivel velem is előfordult már 1x-er ,véletlenül. Nagyon jó lenne átélni még párszor... de félek hogy ebből valami bajom is lehet hiszen csak egy ismeretlen terület..)



2014. ápr. 10. 17:36
 1/10 Ata90 válasza:
84%

Szia!


A tudatos álom (lucid dream) során nem kelsz fel álmodban, és ébren sem vagy közben. Mindössze annyi történik, hogy miközben alszol, és épp benne vagy egy álomban, rájössz, hogy ez egy álom. Míg a hétköznapi álmoknál ennek nem vagy tudatában, akármilyen bizarr dolog is történik, azt természetesnek, valódinak éled meg.


Nekem többször is volt már olyan, hogy álmomban rájöttem, hogy álmodom, de ez nagyon ritka. Kezdetben ez a felismerés elég rövid ideig tart, aztán az álom átvált egy másikba, amiben már ismét nem tudod, hogy álmodsz (legalábbis nálam régen így volt). Volt, hogy hosszabb ideig tartott, olyankor pedig nagyon érdekes a helyzet, mert az történik álmodban, amit elképzelsz. Pl. kigondolod, hogy jó lenne, ha lenne itt egy város, és akkor egy városban találod magad stb. Tehát Te irányítod, hogy mi történjen veled. Ha meguntad a tudatos álmot, úgy érzed, hogy elég volt, fel is tudsz belőle ébredni, ha nagyon erősen arra koncentrálsz. Nekem ez egyszer sikerült, de nem volt könnyű menet. :D


Egyébként tudatos álom alatt is ugyanúgy pihentető az alvás szerintem (hiszen alszol, nem vagy ébren), és nem gondolnám, hogy bármilyen káros következménye lehet, vagy bennragadnál abban a "térben", ahogy írtad. Szóval nem kell parázni tőle. :)

2014. ápr. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm:)

Ment a zöld kéz

2014. ápr. 10. 19:52
 3/10 anonim ***** válasza:
14%
már megint te fárasztod az embereket a tudatos álmoddal? ha ennyire nem birsz magaddal, és nem fogadod el, ha mondják, hogy abba ne mássz bele, legalább annyi eszed legyen, hogy ne itt kérdezősködj. keress fel egy erre szakosodott embert. elég gáz, hogy ismeretlenek válaszával beéred. pont ezért veszélyes, amit csinálsz, mert felelőtlen vagy, és még magad se tiszteled meg azzal, hogy ha ilyenbe fogsz, a-tol z-ig mindent átrágsz, mielőtt beleugrasz, és legalább pár alkalommal leülsz beszélgetni egy olyan emberrel, akinek ebben tapasztalata van, és a minimum, hogy megbízol benne.
2014. ápr. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

Utolsó.

Te nem nagyon vagy tisztában a tudatos álmodással.

Ez egyáltalán nem egy veszélyes dolog. Különösen azért nem, mert egy szimpla szakasz az álmodás közben amit REM fázisnak hívunk és mivel eközben van a legnagyobb tudatosságunk, általában itt tudunk elkezdeni különböző technikákkal illetve spontán tudatosan álmodni. Egyszerű pszichikai módszerrel, önszuggesztióval érgető el a legkönnyebben ugyanakkor leg lassabban is, viszont messze a legbiztosabb módszer. Reality Check - tehát Valóságteszt-nek - nevezzük.

Egyébként fárasztó lehet az agynak, ugyanis az agy álmodás közben szelektálja az emlékeket. Viszont mivel ugye valóságként éli meg az ember, így valós emlékeket szerez, tehát ilyenkor is "írja" az emlékeket tehát az agy nem pihen,. Csak testileg nem leszel leszel fáradt, szellemileg viszont eléggé le fogsz fáradni. Ezért ajánlott csakis hétvégén ajánlom magát az álmodásf. Addig pedig folyamatosan RC.

2014. ápr. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Először raktam fel ezt a kérdést...

ui: Utána olvastam,csak több száj többet mond...

Utolsónak köszönöm

2014. ápr. 11. 16:32
 6/10 Zsófia Tóth ***** válasza:
Megkérdezhetem melyik könyv volt?
2014. ápr. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Prof. Dr. Paul Tholey, Kaleb Utecht - Alkotó álom
2014. ápr. 11. 17:21
 8/10 anonim ***** válasza:

Phaul Tholey könyve nagyon jó választás volt.

Viszont tudom ajánlani a tudatos-alom.hu által készített könyvet, amit 1500 forint ellenében megvásárolhatsz.

2014. ápr. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Akkor nekem is tudatos álmom lehetett? többször fordult elő már, hogy álmodás közben tudtam, hogy ez csak álom. Sőt fel is akartam kelni mert rossz érzés volt az adott szituáció az álmomban és fel is ébredtem, persze erőltetni kellett... de sikerült. Az hogy félek hogy ott maradok, csak egyszer fordult elő ilyen érzés. De nekem ez az egész nagyon félelmetes. foglalkozni különösebben nem foglalkozok jelen pillanatbna ilyen témával. Mitől lehet ez egyébként? én csak a lelki problémákra tudok gondolni. Kiválthatja az?
2014. ápr. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Nekem is volt már olyan,hogy alvás közben rájöttem,hogy ez csak egy álom. pl.:Futottam valami elől az álmomban aztán hirtelen rájöttem,hogy ez csak egy álom.

Én az ilyeneknél felszoktam kelni, de nem minden esetben.

2014. ápr. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!