Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Hogy tudnám rávenni az agyamat...

Hogy tudnám rávenni az agyamat, hogy minél többet tudjak tanulni? (szükséges is lenne)

Figyelt kérdés
próbáltam napi 6 órában tanulni, pár napig ment, aztán majdnem összeestem, és még így sem tudtam úgy haladni, ahogy kellene..Valaki tudna valami tanácsot adni, BÁRMIt?

2014. máj. 21. 17:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Nyugodt alvás, 10 percenként "megszámolom a sarkokat" (a szememmel végigmegyeka plafon élein, fontos, hogy szemmel és nem nyakból mozogva), ha felállok a yzékről 5 fekvőtámasz vagy 10 gugolás, 45 percenként szünet, mint a suliban. Este séta, vagy egyéb mozgás
2014. máj. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

kösziszépen! (Y) :)

most bármi segít

2014. máj. 21. 18:30
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy weboldalról bemásolok egy érdekes részt, hátha hasznát veszed:


1. szabály Az agy képekben gondolkodik.

Miközben csukva van a szemed én azt mondom neked " alma", akkor nem a leírt szót látod magad előtt, hanem egy almát. Pirosat, zöldet, nagyot, kicsit, vagy almafát almákkal. Tehát képet. Nem absztrakt ákombákomot, azaz betűsort.

2. szabály Az agy asszociációkat teremt.

Ha azt mondom neked, " törpe". Mi jut eszedbe róla? Először látsz egy törpét. (Mindenkié más.) Jönnek az kapcsolatok. Pl.:Hókuszpók, fekete macska, balszerencse, kéményseprő, kémény, háztető, télapó, lecsúszik, karácsonyfa, ajándék, kerékpár, túra.

3. szabály A rövid távú memória 5 perc alatt megtelik.

Azt gondolod, hogy minél hosszabb ideig tanulsz, annál többet tudsz. Marhaság. Amit 5 perc után teszel be, kiszorítja az előzőt, hogy helyet adjon neki.

4. szabály Az agy azonnali jutalomra vágyik.

A tanulás szenvedés, de meg kell csinálni, ha el akarsz érni valamit az életedben. Nem tudod magad motiválni, ha tíz évvel később kap érte jutalmat.

5. szabály Az agyad szereti, ha dicséred.

Az ember hatszor gondol magáról, képességeiről rosszat és csak minden hetedik gondolatban jön egy dicséret. Van akinél ez még katasztrofálisabb.

2014. máj. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
(Y) köszönöm szépen! :)
2014. máj. 21. 21:41
 5/8 anonim ***** válasza:
Ehhez akarat kell.... ennyi! Ha nagyon akarod kibírod...
2014. máj. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
21:21-es ez tök jó, nekem is segítettél!
2014. máj. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
a 17.32-es is jó
2014. jún. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
:D
2014. jún. 2. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!