Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Miért van minden bajom meditác...

Miért van minden bajom meditációkor és miért nem sikerül?

Figyelt kérdés
Már régóta az van, hogy vagy bezavar valami viszketés, vagy azzal van baj, hogy nem kényelmesen fekszek, vagy a lábamba olyan érzés jön, hogy megkell mozgatnom és rossz. Ritkán sikerül ellazulni teljesen, aztán nemtudok lemenni méyl szintre sem.
2014. aug. 1. 15:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez olyan dolog mint a szúnyogcsípés. Ha vakarod, fél óra múlva is viszketni fog, ha nem foglalkozol vele, 2 perc múlva nem érzed.


A meditáció lényege a külvilág kizárása, először ezt kell begyakorolnod, ha sikerült leesned alfába pedig ne gondolkodj!

2014. aug. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
azért van ez te tudatlan balfácán, mert ilyenkor igy jelez a tested hogy alszol e, ha meg megvakarod akkor tudomásul veszi a tested hogy még ébren vagy és továbbra sem fog sikerülni, azonban ha nem vakarod meg akkor szépen lassan a tested elalszik amig az elméd ébren marad, van erre egy speciális kifejezés is de most nem jut eszembe, sok sikert
2014. aug. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

@2, alvási paralízisre goldoltál, de meditáció során ezt az állapotot még nem kell elérni, az jóval később jelentkezik csak. Meditációnál elég a tudatot kiüríteni, és pár perc múlva alfában vagy.. nem olyan nagyon világontúli állapot ám ez, sokszor egy hosszabb bambulás is ehhez vezet, csak nem veszed észre :)

A zavaró tényezők elkerülésére én azt ajánlanám, foglald le a tudatodat, míg elcsendesedik! Számolj 100-tól lassan visszafelé, és koncentrálj rájuk erősen, képzeld el az alakjukat, és minden mást próbálj kizárni.. csak a számokra figyelj, vizualizáld őket. Mire 0-hoz érsz, meg is érkeztél.

2014. aug. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ember ez nem fog segiteni rajta, elég ha tudja hogy ez a teste felől egy tév jelzés ami igazából azt jelzi hogy közel van az állapot
2014. aug. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem, mert nincs közel az az állapot. Órákon keresztül kéne meditálnod, hogy alvásparalízised legyen, akkor meg már előbb alszik el a tudatod akaratlanul is. Attól, hogy lehunyod a szemed és pihensz, meditálsz, nem kezd elaludni a tested, nem kezdi ellenőrizgetni az agy, hogy tudsz-e még mozogni. Ennek a nyugtalanságnak nincs köze a paralízishez. ...Ember
2014. aug. 2. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Volt már alvás paralízisem, meg sikerült is elérnem az állapotot, viszont elszúrtam, mert le sikerült menni, aztán hirtelen kijöttem, mert elkezdtem gondolkodni.
2014. aug. 2. 02:31
 7/8 anonim válasza:
Ehhez rengeteg gyakorlás,türelem kell. Nekem vicc,de egy hónap kellett,mire sikerült kb normálisan,annyira stresszesen kezdtem el gyakorolni.
2014. aug. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért van ilyenkor "minden bajod", mert az ego-d nem akarja átadni az irányítást a tudatod felett.Rettentö zavaró tud lenni, de csak annyit tudsz tenni, hogy megpróbálsz nem figyelni rá, és ami a legfontosabb: ne vakard meg és ne mozdulj meg, mert kizökkensz a meditatív állapotból és az ego-d gyöz. Sok sikert!
2014. szept. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!