Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Tudatos álomnak vannak veszélyei?

Tudatos álomnak vannak veszélyei?

Figyelt kérdés
Pl:Nem tudod megkülönböztetni az álmot és a valóságot?
2014. aug. 5. 13:31
 1/4 anonim ***** válasza:
62%
Nincsen semmi veszelye. Ne aggodj, tudod mi volt alom es mi a valosag.
2014. aug. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

A férjem hosszabb ideig próbálkozott vele, eljutott egy elég jó szintre, de azt mondta, azért hagyta abba, mert egy idő után nem tudta megmondani, hogy az emlék, ami eszébe jutott, az megtörtént-e valójában. Ez neki olyan félelmetes érzés volt, hogy abbahagyta. Engem nagyon érdekel, de még egyelőre a kitartásom kevés volt hozzá. olt pár szép sikerem, mikor az álomban rájöttem, hogy tudom irányítani, és egyszer teljesen el is tdutam az álomból tüntetni mindent, az pedig nagyon nagyon jó érzés, mit egy hatalmas önbizalomhullám. Nem voltam elég kitartó, és abbahagytam a technikák gyakorlását, meg mikor eljutottam arra a szintre, hogy napi 3-5 álmot is elég részletesen vissza tudtam idézni és le tudtam írni, akkorra már az is kiderült, hogy elég sok rémálmom is van, amik izgalmasak voltak, de szellemileg nagyon lefárasztottak, úgyhogy abbahagytam. Egyébként az álmok lejegyzése is egy fontos része, ha gyakorolni akarod.


Viszont a tudatos álom a tudatos teremtéshez is nagyon jó, azt olvastam, hogy az agykontrollos-vzualizációs teremtőgyakorlatok hatékonyságát nagyon meggyorsítja, ha álomban elképzeled és megalkotod azt, amit szeretnél, hogy megvalósuljon. Talán majd ha lesz gyerekem, akkor újra nekikezdek, akkor úgyis lehet, hogy 3-4 óránként kelnem kell majd:D

2014. aug. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Mindenképp meg lehet különböztetni a kettőt.

Ami szerintem hátrány: annak ellenére,hogy gyakran ki tudok "ugrani" az álomból ha már nem tudom irányítani (megesik hogy egy másik szereplő ellenem fordul), volt hogy folyamatosan csak újraindult a rémálom és az borzalom volt :(

2014. aug. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
vannak veszélyei, van, hogy nem tud felébredni. azt hiszi, hogy felébredt, csinálja a dolgait, mégis rájön, hogy csak álmodta, hogy felébredt. megint megpróbál, megint felébred, megint álom volt. sok ilyen ál-felébredés kikészíti az embert idegileg. nem tudja már megmondani, mi az álom, mi nem. gúglizz rá nyugodtan. létezik ez a veszély.
2014. szept. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!