Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Tudatos álomban lehetne-e...

Tudatos álomban lehetne-e tanulni (hasonló heteket bent lenni míg a valóságban néhány óra telik el csak mint az inceptionban)?

Figyelt kérdés

a) arra gondoltam ha tökéletesen alomban fel lehetne idézni a könyvek lapjáról alkotott képet akkor, lehetne használni tanulásra

b) kíváncsi vagyok ha bizonyos kísérleteket tennék bizonyos feladatok hatására alomban vagy esetleg kísérleteket végeznek az mennyire működne a valóságnak megfelelően

ha miden elővásnék a témával kapcsolatban akkor az agyam csak akkor hagyna működni a dolgot ha a valóságban is működne ?

c) ha az agyunk olyan mint egy számítógép, be lehetne e jutni alomban mások gondolataiba ? esetleg visszamenni az időben olyan hipnózis feleséggel és ott olvasni mások gondolatiban ? megszerezhető e így a világ összes tudása ?


2014. aug. 5. 14:36
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Túl sok filmet nézel.
2014. aug. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Egy próbát megér. Tudsz tudatosan álmodni? Ha nem van rá egy módszer, írj privit és leírom:D
2014. aug. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

miért csak priviben :) ?

szerintem sokan lennének kíváncsiak rá :)

2014. aug. 5. 15:28
 4/7 anonim válasza:

Rendben, akkor bemásolom mit javaslok :D


Szóval itt a módszerem, ami nekem bevált.

1. lépés: rajzolj a csuklódra valamit, tökmindegy mit.

2.állíts be egy ébresztőt, ami minden 3. órában csörög.

3.Amikor csörög nézz rá a csuklódra.

4.csináld ezt kb 2-3 hétig, és az lesz, hogy álmodban is megnézed a csuklódat. Le fog esni, hogy álmodsz, mivel kívülről látod magad álmodban(ha nem, ami nagyon ritka) akkor is leesik hogy álmodsz, innentől át tudod venni az irányítást álmodban, azt tudsz csinálni amit akarsz és nem felejted el, szinte külön életet élhetsz (lehet hogy hülyén hangzik, de én ide menekülök a társadalom elől)

5. Enjoy!

6. Pár havonta csináld újra a rajzolós órás cuccot.

2014. aug. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Ok, de akkor mikor pihensz?

Kezdjük ott, hogy alvás közben sem álmodik az ember végig, van olyan mély alvó szakasz, amikor nem álmodsz, ellenben ez a szakasz fontos ahhoz, hogy nap közben kipihent legyél (kb az alvásidőd fele).

Illetve az alvásod REM szakasza a nap eseményeinek feldolgozására való, nem "aktív" tanulásra - arról nem is beszélve, hogy amit álmodból felriasztva képként magad elé tudsz idézni, azt nyilván ébren is tudod.


Én mondjuk már többször megtapasztaltam az álomban tanulást, és nagyon fárasztó - olyan, mintha nem is aludtál volna.

Ha az ember közvetlenül elalvás előtt nagyon alaposan átvesz egy anyagot, akkor azzal fog álmodni. Nekem pl volt olyan, hogy 30 tételt kidolgoztam egy fél éjszaka alatt írásban, aztán aludtam, és reggel ötös vizsgát írtam - a tanár még be is hívott magához, hogy megkérdezze, hogy készültem fel, mert a dolgozatom alapján én értettem meg legjobban az anyagot a csoportból. xD De ez azért nem matek vagy biokémia volt, hanem egy kicsit lazább tárgy.


De ha ezt gyakran megcsinálnám, meggebednék belé.

2014. aug. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

No ne má'!

Felgyorsítani akarod az időt álmodban, hogy ébren is legyen foganatja?

Ha álmodban tizedannyi idő alatt felásod a kertet, mint valóságban, attól a kert még felásatlan és gazos marad!

2014. aug. 11. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
őszintén nem hiszem mert a tudatos álomban ha elaludtál felidézni a könyv lapjait betűit a lapokon az elég nehéz lenne és jó memória is kell hozzá + az amit gondolsz nem hülyeség csak ha fel tudod idézni álmodban szóról szóról szóra akkor már valószínűleg megtanultad
2014. aug. 16. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!