Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Vérnyomás, hőmérséklet és még...

Vérnyomás, hőmérséklet és még sorolhatnám, többi lent?!

Figyelt kérdés

Sziasztok, lenne pár kérdésem az ehhez a témához értő emberekhez, mivel akárhogyan is keresem a választ, nem találom.

Ugye tudjuk hogy létezik a tudatalatti, a hozzám hasonló tapasztaltabb tudatos álmodók már jól ismerhetik a dolgot, illetve már bizonyították is a létezését.

Elméletileg a tudatalattink felel a nem tudatos dolgok elvégzéséről a testükben, legyen a vérnyomás,emésztés,anyagcsere és a többi fontos tényező.

Na már, ha az én elmém irányítja ezt az egész folyamatot teljes egészében, akkor lehetséges lenne hogy egyes dolgokat befolyásoljunk? Értem itt olvastam cikkeket ahol szerzetesek képesek voltak a testhőmérsékletüket szabályozni... akkor az anyagcserét, a fájdalom érzetet, a vérnyomást vajon lehetséges?

Kicsit tesztelgettem magamon, és ugye a combunk belső része elég érzékeny... ha megcsípjük fáj, de ha koncentrálok a fájdalom érzetére és realizálom hogy csak az elmém jelez hogy ott valami nincs rendben, a fájdalomküszöböm érezhetően nagyobb lesz... Ez nem tudom miért fontos, na mindegy leírtam azért.

Arra lennék kíváncsi [Habár nagy reményt nem fűzök hozzá] van-e köztetek olyan aki már "befolyásolta" a vérnyomását, az emésztését, a fájdalom ingerek feldogozását és ehhez hasonló folyamatokat, a tudatalattija vagy a magas tudatossága révén, csupán az elméjével?

Mindent meghallgatok, a tudatos álmodástól a legmélyebb meditációig mindenre nyitott vagyok.

Nagyon érdekel ez a téma, és szeretnék minél több embertől kérdezni róla, hátha találok olyat aki már szakavatott a témában :)

Válaszaitokat köszönöm előre is!



2014. aug. 22. 12:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Fájdalomérzetet tudtam befolyásolni, fogorvos 2 fogamat csiszolta le, nem kértem injekciót, hiába mondta, hogy ezt nem fogom anélkül kibírni, viszont olyan durva injekciókat szokott adni, hogy attól még jobban féltem. Így amikor elkezdte csiszolni a fogam, egyhuzamban mondogattam, hogy nem fáj, nem fáj, nem fáj, utána azt, hogy milyen jó érzés, így kibírtam kb 30 percet úgy, hogy szinte semmit nem éreztem. A dokinak leesett az álla, hogy hogyan bírtam ki.
2014. aug. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És ezt kicsit bővebben kitudnád nekem fejteni? Mikor mondogattad magadban, egyszerűen csak ismételgetted a monológot, vagy közben bele is élted magad? Vagy azt a jó érzést "odaképzelted" a rossz helyére? :)
2014. aug. 22. 15:38
 3/10 Napfonat ***** válasza:

Roppant összpontosítással én is elmúlasztom a fájdalmat. Ezen kívül képes vagyok a hideg-érzéstől is megszabadulni, és a fagyos mínuszok idején akár egy pólóban is kibírni.

Ugyanakkor ezzel vigyázni kell, mert lehet, hogy egyáltalán nem fázom - tehát kikapcsolom ezt az érzést teljesen - a szervezet azonban biztosan megfázik, ami később lázzal, náthával stb. jár együtt!


Ami a vérnyomást illeti, sok ilyenről hallottam, én még azonban nem próbáltam!

2014. aug. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mondogattam, egyhuzamban míg csinálta, szemem becsuktam és mondogattam, lehet, hogy ilyenkor az ember egy más állapotba kerül, nem tudom, de nem éreztem a fájdalmat, pedig egy fogcsiszolás pokolí kín.
2014. aug. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

>Ugye tudjuk hogy létezik a tudatalatti, a hozzám hasonló tapasztaltabb tudatos álmodók már jól ismerhetik a dolgot, illetve már bizonyították is a létezését.


Nem hiszem, hogy jól tudod, mi az a tudatalatti. Semmi köze a tudatos álmodáshoz. A pszichológiában a tudatalatti mindössze a tudat pillanatnyilag figyelmen kívül eső része. Csak sajnos a New Age eléggé hazavágta ezt a fogalmat is.


>Elméletileg a tudatalattink felel a nem tudatos dolgok elvégzéséről a testükben, legyen a vérnyomás,emésztés,anyagcsere és a többi fontos tényező.


Egyáltalán nem. Amire te gondolsz, az a vegetatív, vagy más néven autonóm idegrendszer.

[link]


De amúgy igen, bizonyos mértékig lehet befolyásolni az autonóm testi folyamatokat is. Ha találok jó forrást, elküldöm, már régen foglalkoztam ilyesmivel.

2014. aug. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Értem, köszi mindenkinek a beszámolókat.

Utolsó: Ezeket eddig nem tudtam :) Köszi az új infókat :D

Remélem megtalálod amit keresel, kíváncsian várom! :)

2014. aug. 22. 18:07
 7/10 anonim ***** válasza:

Az akarat teremtő erő!

A vegetatív folyamataid felett -kellő gyakorlással, litartással, a veszélyek figyelembevételével- tudsz uralkodni.

Persze, ez nem csupán gyors elhetározás kérdése.

2014. aug. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Angelo84 ***** válasza:
Elég csak a hipochondriára vagy a pszichoszomatikus betegségekre gondolni. Ha odafelé működik a folyamat, vagyis fizikai tünetek előidézésére, akkor visszafelé is.
2014. aug. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Angelo84 ***** válasza:

Ó és egy példát írnék. Pont a múltkor mesélte egy ismerősöm, hogy volt olyan, hogy két hétig nem ment WC-re (nagyWC) úgy, hogy közben evett normálisan, legalább kétszer naponta, vagyis befolyásolta pusztán a tudatával, még ha öntudatlanul is, az emésztését, vagy éppen a perisztaltikáját. S itt most egy "sima" hétköznapi emberről beszélek, aki nem az a tipikus spirituális "nagymester", bár nagyon érdeklődő ez a téma felé. Képzeljük el egy "nagy fejlettségű" egyén helyzetét.


Egyébként egyszerűen ha kiváltunk magunkban egy stresszhelyzetet, valami olyan dologra gondolva, ami zaklató, máris befolyásoltuk a vérnyomásunkat vagy szívverésünket ugye.

2014. aug. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9

Hacsak nem fényevő az említett ismerősöd, akkor tényleg MESÉLTE! Két hét szokásos bevétel és nulla kiadás után hány hónapos terhesnek nézett ki?

2014. aug. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!