Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Miért nem tudok az olvasmányra...

Miért nem tudok az olvasmányra koncentrálni?

Figyelt kérdés

Konkrétan olyan bajom lenne, hogy leülök olvasni egy érdekes könyvet, majd kb 30-60 másodperc után kikapcsol az agyam és elkezdek másfele menni agyilag.

Például olyanokon, hogy holnap mit csinálok a munkahelyen, vagy hogy húú milyen lehet az a PC-s játék, vagy ha valakivel összevesztem, azon agyalok kinek lehet igaza, stb.... A lényeg, hogy ez minden, csak nem a könyv és tudom nem egészséges, hogy folyton másra koncentrálok.

Szerintetek, hogyan lehetne ezen segíteni, hogy újra (mint régen) az olvasásra tudjak koncentrálni.

Vagy ha esetleg rossz fórumra írtam, akkor mondjátok, hova írjam ezt a kérdést?


2014. szept. 11. 12:41
 1/5 Trafó1 ***** válasza:
100%
Mert nem érdekel.
2014. szept. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem is annyira érdekes az a könyv. Feltételezem régen szerettél ilyesmiket olvasni ezért most is úgy érzed, hogy érdekes a könyv. De valójában ez már nem érdekel, csak a "megszokás" miatt olvasod.
2014. szept. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Pedig érdekel az a könyv mert 2. világháborúról szól, amiről szeretek olvasgatni. Főleg amit most kezdtem el, a Mi, I. Adolf - Ha a németek győztek volna
2014. szept. 11. 13:31
 4/5 anonim ***** válasza:

Mert nem akarsz...

A koncentrálás akarati dolog. Ha van kellő akaratod, azt a könyvet is el tudnád olvasni ától-cettig, ami nem érdekel.

.

A leírt példáid szerint a PC-s játék, a holnapi csinálmányaid jobban éerdekelnek, mint az éppen olvasott könyv, ezért nem fektetsz energiág az összpontosításra.

2014. szept. 12. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azon nem lehet segíteni hogy jelenleg a többi dolog jobban érdekel. :)


Az ember érdeklődése változik idővel. Pl. már egy éve itt porosodik nálam Az isteni a-tom c. könyv és nem tudom végigolvasni. Rájöttem hogy már nem érdekel annyira mint régen. Bármilyen hülyén is hangzik, túl sok benne az információ hogy kedvem legyen végigolvasni. Pedig érdekel a tartalma. Lehet hogy nálad is ez a probléma? :)


Bezzeg A triffidek napja c. könyvet két nap alatt elolvastam, egyrészt mert sokkal könnyebb olvasmány, másrészt mert a tartalma jobban érdekelt. Pár éve még pont fordítva éreztem volna.

2014. szept. 18. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!