Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Agykontrollal a cigaretta...

Agykontrollal a cigaretta ellen! Hogyan?

Figyelt kérdés

2014. nov. 15. 08:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Először is tedd fel a kérdést magadnak hogy miért cigarettázol? )Sokan pl. szorongást oldanak vele)


És ha meg van a válasz akkor az okát vedd célba.

2014. nov. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Itt egy jó oldal: [link]


De mivel ezoterikával szeretnéd megoldani ezért írok egy pár meditációs gyakorlatot.

Én a helyedbe a következőt csinálnám... (Közölöm még nekem sem sikerült leszokni ezek ilyen buddhista meditációs technikák)


1. Légzés technika gyakorlat. Elkezded figyelni a légzést, és csak figyeled. Ha el kalandozik a gondolatod szépen visszatereled arra hogy figyeld a légzést. Várd meg hogy megnyugodjon. Ne erőltesd csak nyugodtan türelemmel várj. Ha lenyugszik a légzésed te is nyugodtabb leszel.


2. Miután ez megtörtént kezd el figyelni a testedet.

De ne csinálj semmit se csak figyeld meg, és ne foglalkozz vele. Ha pl. viszket valami akkor is csak figyeled. Nem vakarod meg. Látni fogod, hogy az érzések a testeden a SEMMIBŐL keletkeznek és a SEMMIBE távoznak. A lényeg annyi, hogy ne csinálj semmit amikor megjelenik egy érzés.

Fontos nem biztos, hogy jó ötlet lótusz ölésbe ülni, mert elzsibbad a lábad.

Tehát a tested csupán változás, egy lebomló molekula halmaz, semmi más, NEM te vagy a tested. Hiszen megváltozik. Húsz év múlva már nem ugyan az az ember leszel aki most vagy. Na mind 1. Próbáld ki és majd érteni fogod. Itt is ha elkalandozna a figyelmed tereld vissza szépen lassan. Várd meg hogy megnyugodjon a tested is.


3. Ezután következik majd a belső világod megfigyelése. Most fogod célba venni a gondolatokat és az érzésedet. Figyeld meg őket és enged el. Ne menj bele, csak figyeld őket és enged el. Itt is látni fogod, hogy a SEMMIBŐL keletkeznek és a SEMMIBE távoznak. A gondolat és az érzés sem TE vagy. Mert elmúlik. Várd meg, hogy beálljon a gondolat üresség.


Tehát ezeket állapítod meg és realizálod, nem a test vagyok, nem a gondolat, nem az érzés stb.

mert ezek mulandóak. Ugyan úgy ahogy a cigi utáni sóvárgás is az.


Lehet nihilista gondolatid lesznek egy idő után, de erre is gondolj úgy hogy elmúlik. Semmi sem állandó.

2014. nov. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Sima szokáskontrollal. 30 nap.
2014. nov. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Fredy6 válasza:
77%
Ommmmmmnommmnommmmm... büdösciginemkellcigiii....
2014. nov. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Csahenk ***** válasza:
Nem kell ide semmiféle agykontroll meg meditácós gyakorlat! Én is dohányos voltam és nekem ez a könyv segített, csak el kell olvasni. Allen Carr - Rövid úton leszokni a dohányzásról. Sok sikert! Ha nem találnád a könyet akkor csak írj privátba :)
2014. nov. 20. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A dohányzásról leszokni könnyű, én már vagy százszor leszoktam. Viccet félretéve a leszokás egy döntés kérdése.
2014. nov. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 dorje1234 válasza:
Én is Allen Carr-t tudom neked javasolni. Megváltozik a cigihez (és legfőképp a nikotinhiányhoz) való hozzáállásod. Onnantól nincs már nehéz dolgod.
2014. nov. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

alkoholról is le lehet igy szokni agykontrollal?

amugy nálam a leszokás pénzkérdése .Ha van rá pénzem bagózok..meg iszok is... ha nincs rá pénzem ..akkor nem bagozok nem iszok.

2014. nov. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!