Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Vonzásos kérdés. A hipochonder...

Vonzásos kérdés. A hipochonderekkel mi a helyzet? Elvileg náluk kellene, hogy kialakuljon valami fizikai betegség, hiszen beképzelik maguknak. Hiszik is, el is várják. Akkor miért marad csak" lelki szinten?

Figyelt kérdés

2015. jan. 21. 14:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%
En voltam enyhen hipochonder egy rovid ideig egy nagyon stresszes, traumatikus idoszakban. Eloszor is a vonzas torvenye nem arrol szol, hogy ha minden nap elkepzelem, hogy leomlik a Gellert-hegy, akkor egyszer csak tenyleg leomlik. Ez csak egy vizualizacios technika, amivel segithetjuk elerni a celjainkat, semmi tobb. En annak idejen havonta bekepzeltem magamnak valami sulyos betegseget. Volt valami enyhe tunetem, hallottam valahol, hogy ez pl az AIDS/agydaganat/egyeb halalos nyavaja tunete is lehet, erre elkezdtem panikolni es meg tobb "tunetet" erezni, elmentem orvoshoz, aki megnyugtatott. Kovetkezo honapban jott az ujabb betegseg. Na most azert, mert en bekepzelem, hogy AIDS-beteg vagyok, nem leszek az, ha nem is fekudtem le senkivel. De lehetnek enyhe testi tuneteim, kepzelt betegsegtol fuggoen pl hoemelkedes, torokfajas, fejfajas stb.
2015. jan. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%

" Hiszik is, el is várják."


Inkább félnek tőle. Nem akarják, de rettegnek, hogy esetleg mégis....

2015. jan. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
fején találtad a szöget :))))
2015. jan. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Persze, mint a többi szorongás ez is kivált tüneteket, de..

Úgy gondoltam, hogy ugye hallani, hogy ha valaki NEM akar beteg lenne és azon görcsöl, hogy ne legyen az, akkor az lesz. Helyette szokták ajánlani, hogy képzeld magad egészségesnek. Ahelyett, hogy arra gondolsz, amit nem akarsz, inkabb cseréld ki pozitívra. Mert a nem akarok , az akaromként hat.Például nekem vannak krónikus betegségeim, családi körben pedig eléggé elterjedt ez a fajta pozitív szemlélet( vonzás, agykontroll stb.)és azt mondják persze ,mert bevonzottam, nem szabad róla beszélni, mondogassam, hogy jól vagyok.A betegségek bevonzásában én is hiszek, csak máshogyan. Nyilván okkal vagyok beteg és végül is valóban bevonzottam magamnak, hogy hatására változtassak ,mondjuk.

Meg a másik, hogy amitől félünk azt bevonzzuk. Félsz a szégénységtől szegény leszel és a többi..

Ezeket inkább olvastam nem feltétlen gondolom így, csak erről jutott eszembe ez az ellentmondás.

2015. jan. 21. 15:52
 5/16 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, annál hatásosabb minél inkább beleéli magát az ember, mint ha valóságos lenne. Igazából agykontroll tanfolyamon is ezt mondták
2015. jan. 21. 15:59
 6/16 Legoman ***** válasza:
93%

Az utolsó mondatod jegyezd meg kérdező. :D Minél jobban beleéled magad, annál jobban bevonzod.

Van több ilyennel foglalkozó könyv. Az egyik legjobb:

Rhonda Byrne: A varázslat

című könyve.

A gyakorlatok amik benne vannak valóban működnek. Mivel megtanultam én is a könyv által leírt módszert, és kipróbáltam. Működött is, azóta is használom.

A könyv is sok helyen említi, hogy képzeld el stb.

Nem nagy gyakorlatok, de nagyon hatásosak. :)

De egy mondatba összesűrítve:

"Hasonló hasonlót vonz."

Szerintem már ezt mindenki hallotta. :D

2015. jan. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
8%
Mert az egész vonzásos hülyeség csak kitaláció amivel el tudtak adni párszázezer könyvet meg dvdt amivel ők be tudták maguknak "vonzani" a pénzt ennyi. :D
2015. jan. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Legoman:


Köszi a tippet :) Le is töltöttem a könyvet :)

2015. jan. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Szerintem nem egészen hülyeség.De a kérdésemre még nem kaptam választ.
2015. jan. 21. 22:36
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan meg adtuk a választ a kérdésedre. Mert egy kamu az egész. Sőt ha nem vennéd észre, a felvetésed igazolja mind ezt.
2015. jan. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!