Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Szakembertől, orvostól kérnék...

Szakembertől, orvostól kérnék válaszokat. Nagyon konoly a helyzet?

Figyelt kérdés

13 vagyok. Elég nagy hülye voltam, mert egy lány rávett, hogy cigizzek. 2,5 hónap múlva leszek 14. 2 doboz piros LM-et, 3 doboz LM-loft-ot, és egy doboz LM-loft -sea blue-t szívtam el, július 10-e körül kezdtem, és pontban szeptember 7-én fejeztem be a cigizést.

Szeptember 13-14-én elkezdett fájni a torkom, néha esténként egy 10 ml hánytam, szúrta a szívemet... Azt olvastam, hogy ellehet, hogy a hirtelen elvonástól van, úgyhogy tegnap nem egész két szál LM loft sea blue-t szívtam, de még jobban fæjt a torkom tőle. Most itt fekszen a szobámban, legyengülve, torokfájósan, gondolkodva, hogy lehet, hogy torok/gége/légcső/tüdő/szív/húgyhólyag/... rákban halok meg. Nagyon rossz a közérzetem.

Utánaolvastam a tüneteknek is. Ha ez számít:

- egyszer egy pálinka+3sör + 10 szál sea blue

-egszer 4 sör + 6 szál sima loft

- meg sokszor volt hogy sörözgettem mellé

-meg egyszer 6-7 szál pirosat szívtam egyszerre, alkohol nélkül

-a tágabb családban 7-en dohányoznak

Nem letolást, bíztatást vagy ilyesmit kérek, bár megérdemelném az elsőt. Nem vagyok hipohonder, nem vagyok pánikolós, csak a puszta tényekre vagyok kíváncsi a helyzet súlyosságáról, esetleg javításáról. Hozzáértőktől, őszintén. Köszönöm.



2014. szept. 28. 17:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

őszintén: 1. hagyd abba a pánikot. 2. hagyd abba a cigizést. 3. semmi súlyos bajod nincs a cigi miatt, nyugi. 4. ha a torokfájás nem múlik el pár nap alatt, tessék orvoshoz menni.

5. gondoltál rá, hogy lehet sima torokgyulladás? :)

2014. szept. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Na azért azt te sem gondolod komolyan, hogy a pitiáner gondodra, majd szakember fog válaszolni. Abból, amit leírtál még egy full laikus ember is meg tudja mondani, hogy mi a gond, én meg még valamennyire értek is hozzá, úgyhogy jobb lesz ha elfogadod, hogy nagyon nagy valószínűséggel igazam van:

1.,Te hipochonder és pánikolós vagy, 13 évesen, ezzel érdemes pszichiáterhez fordulni, de úgyis oda fogsz kerülni, mert néhány éven belül olyan pánikrohamaid lesznek nagy valószínűséggel, hogy a világból is ki akarsz majd rohanni, az egész irományod egy nagy para, ráadásul teljesen feleslegesen. szóval vagy összeszeded magad és lazítasz kicsit, vagy tényleg nem lesz jó vége, ugyanis semmilyen egészségkárosodásod nem lesz 6 doboz cigi elszívásától, az egészet beképzeled magadnak.

2., Baromira nem szimpi, hogy szerinted téged valaki rávett a cigizésre, azt aki nem akarja azt nem lehet rávenni. Tehát legalább a saját tetteidért vállald a felelősséget.

3., 6 doboz cigaretta elszívásának semmilyen elvonási tünete nincsen, ugyanis ennyitől nem szoksz rá.

4., Más bajod viszont lehet, mert ha két hete fáj a torkod, akkor biztosan elkaphattál valamilyen vírust, amivel érdemes dokihoz menni.

5.,13 évesen mégis, hogy képzeled, hogy feleseket, meg 4 üveg söröket iszol meg? Egyáltalán hogyan jutsz hozzá? Vannak neked szüleid? Arról azért jobb ha tudsz, hogy az alkoholfogyasztás ennyire fiatalon kimondottan káros a szervezetre, természetesen a cigire is ugyanez vonatkozik, de gondolom, hogy cigizni már nem akarsz. Legalább 16 éves korodig a pia felé se kellene nézned, mellesleg a törvényben meghatározott korhatár még ennél is magasabb, csak gondolom, addig te nem fogsz tudni várni.

Ezek a puszta tények, a megfázásod, vagy vírusfertőzésed pedig igen nagy valószínűséggel nem rák, irass rá valamilyen gyógyszert. 40 év dohányzás után szoktak tüdőrákot kapni az emberek és általában napi 2 dobozzal elszívnak. Nevetséges vagy a 6 dobozoddal.

2014. szept. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nyomás is szokott lenni a mellkasomon, meg néha fáj a fejem.

Lehet, hogy torokgyulladás, holnap elmegyek az orvoshoz.

2014. szept. 28. 17:43
 4/8 A kérdező kommentje:

Kössz, ez kellett, igazad volt, tényleg paráztam

egy kicsit.

Mellesleg Vajdaságban élek, és nálunk nincs akkora ellenőrzés.

2014. szept. 28. 17:51
 5/8 anonim ***** válasza:
Akár ellenőrzik, akár nem, a te érdeked, hogy egészségben tartsd magad, márpedig 13 évesen nem szabad alkoholt inni, mert fejlődő szervezetre fokozottan káros.
2014. szept. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem tüdőrákos vagy te, hanem szimplán csak unatkozol. Általánosban és gimiben, mikor még csak ilyen 6-7 órám volt egy nap és alig kellett tanulnom, nagyon gyakran voltak ugyanilyen tüneteim, pedig sose ittam vagy cigiztem. Rendszeresen jártam orvoshoz, egy ideig szedtem enyhébb nyugtatót is, de nem vált be, erős gyógyszereket meg nem akartam szedni. Voltam mindenféle kivizsgáláson, mindig minden eredmény teljesen jó volt. Aztán később, mikor egyetemre kerültem, olyasmit tanultam, ami érdekelt és lekötött, és mellette olyan munkám lett, amit szeretek csinálni, teljesen megszűntek ezek a tünetek, mert mindig elfoglalom magam vagy munkával vagy hobbival, eszembe se jut már mindenféle tüneteket figyelni magamon.
2014. szept. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ne aggódj ha nem múlik el akkor fordulj orvoshoz, az a lényeg hogy abbahagytad, válaszokat fogadd meg.
2014. szept. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ez most valószínûleg egy bakteriális fertõzés, de ha most így be vagy szarva, gondold végog, hogy be leszel 10-20-30-40 év mulva, majd ha 2 vért köhögõ fuldokló roham közt nem lesz annyi erõd, hogy írj egy kérdést gyk-ra...
2014. szept. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!