Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Mivel másabb a transzcendentál...

Mivel másabb a transzcendentális meditáció a jógikus meditációnál?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerősöm részt vett egy transzcendentális meditáció tanfolyamon. Nagyon sokba került, de azt mondja nagyon jó. Kérdeztem, hogy akkor ez tulajdonképpen mantra meditáció, mint a jógában? Azt mondta nem ez más. Kérdeztem, hogy mivel másabb, de nem tudta megmondani, csak, hogy kapták ezt a mantrát és hogy ez csak akkor működik, ha részt vesz a tanfolyamon. Megkérdeztem a mantrát is, de kiderült, hogy aláírattak velük valami papírt, hogy ez egy nagyon szigorúan titkos mantra, és nem tudhatja meg senki. De ha úgyis csak annál működik, aki kifizette a tanfolyamot, akkor miért olyan titkos? Meg most akkor pontosan mi ez az egész? Mivel másabb vagy jobb ez a meditáció, mint például a légzésfigyeléses meditáció, amit bárki könnyen megtanulhat és gyakorolhat anélkül, hogy hatalmas összegekkel járulna hozzá mások megélhetéséhez? Nekem egy picit lehúzás szaga van ennek, de lehet, hogy tévedek. Aki volt már ilyenen vagy átlátja, az leírná, hogy ez miért jobb és mivel másabb?
2015. jan. 28. 15:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez pont úgy hangzik, mint egy jó nagy lehúzás.
2015. jan. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Artak ***** válasza:
Nem jobb semmivel. Egy nagy lehúzás az összes ilyen "tanfolyam".
2015. febr. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Akkor bizony az ismerősödet jól lehúzták.

Gunagriha minden héten ingyen tart csoportos meditációt és sok tanáccsal és segítséggel ellátja az oda látogatókat. Köztük a transzcendentális meditációról is.

Sajnos vidéken nem tart csak pesten. Vidéken csak előadásokat tart. Én is azon voltam utána kezdtem el használni a módszerét és iszonyat jó hatása van. Ráadásul a meditációs anyagok ingyen hozzáférhetőek a honlapján.

2015. febr. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szóval nem mondja azt, hogy ha nem fizetsz érte nem működik? Így engem is érdekelne. Csak nem szeretem amikor természetes dolgokat úgy csomagolnak be, mintha az csak a kiváltságosoké lenne. Ezért elvből nem veszek rész olyan eseményeken, amiért egy havi fizetésemet kérik el. Ettől függetlenül nem vonom kétségbe, a transzcendentális meditáció hasznosságát, csak mivel a résztvevők komoly titoktartást fogadtak, így azt sem tudom kideríteni, hogy hasznos e és ha igen, akkor miért?
2015. febr. 7. 20:08
 5/5 bigyótek válasza:

Én ma voltam előadáson, Igen egy nagy lehúzás !

De elárulta a nő magát. És amit elmondott csak annyinak tűnik, hogy az ember egy értelmetlen szóra gondol és ezzel a tudat alattijáig jut és pihen.. Nekem ez jött le

2015. márc. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!