Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ha a TM csupán relaxáció,...

Ha a TM csupán relaxáció, akkor MI a meditáció? Témában jártasak, írjatok!

Figyelt kérdés
Transzcendentális meditáció versus igazi meditáció.

2014. jan. 31. 11:15
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Olvasgattam néhány fórumot, ott azt írták, "igazi" jógikhoz, vagy mesterekhez kellene menni, hogy nem elferdített, helyes tudást kapjunk.


Ezek szerint el kellene utazni Tibetbe és Indiába a valódi (megfelelően végzett) meditációs gyakorlatokhoz, esetleges nézetekhez (Buddhista tanításokhoz)?

2014. jan. 31. 11:45
 2/17 anonim ***** válasza:
Javaslat: Fedezd fel te magad!
2014. febr. 2. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Nem olvasod amit írok.


"...ezek szerint el kellene utazni Tibetbe és Indiába a valódi (megfelelően végzett) meditációs gyakorlatokhoz, esetleges nézetekhez (Buddhista tanításokhoz)?"

2014. febr. 2. 13:37
 4/17 anonim ***** válasza:

Itt most lehet, hogy fogalmi zavarok vannak, de ha kíváncsi vagy tényleg a nagy titokra, akor legyen.

Én úgy tudom, hogy igazi meditáció alatt, a semmire gondolás művészetét értik.

Ha elkezdesz vele foglalkozni rájössz, valójában nem is olyan könnyű ez, akkor egyenest úgy fog tűnni, hogy egyetlen egy dologra 100%-ban koncentrálni hihetetlen könnyű feladat.

2014. febr. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Lehet így van, de több helyen olvastam már, hogy nem mindegy mit hogyan csinálsz, simán lehet tévútra térni, és ez a nem mindegy. Nagyon kevés embernek sikerül az igazi meditóció, lehet több ezertől vagy tíznek. Igazi mesterekhez, jógikhoz kellene jáni, hogy tisztában legyünk a helyes meditócióval, és nem tudom hol lehetne őket fellelni, vagy egyáltalán kit tekinthetünk jó tanítóknak? A Tibetben, Indiában élőket? Fel kellene hagyni jelenlegi életünkkel, és a többit nekünk is meditócióval, visszavonoltan kellene élnünk? Ilyen és hasonló kérdésekre szeretnék válaszokat kapni.
2014. febr. 2. 16:47
 6/17 anonim ***** válasza:
Neked szerintem a szelemi vezetőddel kéne beszélned, azt hiszem totem állatnak is hívják őket, de ebben a témában nem vagyok annyira jártas, tehát nem kívánálak még jobban összezavarni :)
2014. febr. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Talán egy okkult technika, ami súlyosan veszélyeztetheti a mentális egészségedet.

(egész-ségedet)

2014. febr. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Utolsó: a meditációban MI lehetne az okkult??? :DD
2014. febr. 15. 17:42
 9/17 anonim ***** válasza:

"Utolsó: a meditációban MI lehetne az okkult??? "


-A személyre szóló mantra, amit kapsz a pénzedért. (nem is kevésért)

Talán az van "feltöltve".

2014. febr. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

De én nem ezt kérdeztem!


"Simán lehet tévútra térni, és ez a nem mindegy."


Aztán meg ezt, és EZ volt a fő szempont, ami miatt kérdeztem:


"Nagyon kevés embernek sikerül az igazi meditáció, lehet több ezertől vagy tíznek. Igazi mesterekhez, jógikhoz kellene jáni, hogy tisztában legyünk a helyes meditációval, és nem tudom hol lehetne őket fellelni, vagy egyáltalán kit tekinthetünk jó tanítóknak? A Tibetben, Indiában élőket? Fel kellene hagyni jelenlegi életünkkel, és a többit nekünk is meditációval, visszavonoltan kellene élnünk?


-->> Ilyen és hasonló kérdésekre szeretnék válaszokat kapni."

2014. febr. 20. 11:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!