Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Hogyan lehetséges átprogramozn...

Hogyan lehetséges átprogramozni a személyiségünket, egyéniségünket? Hogy lehetséges kinyílni vagy hitelesen színészkedni (magunknak is)?

Figyelt kérdés

Egy példán keresztül vázolnám fel a "problémát".


Tegyük fel, hogy vendégségbe megyek, ahol főznek többekközt nekem is ebédet. Tegyük fel, hogy bele eszek kanállal a levesbe és arra a következtetésre jutok, hogy nagyon finom lett.

Léteznek olyan emberek, akik ekkor valami nagyon cuki, pozitív hmmmm hangot hallattatnak magukból és kedvesen mosolygósan megjegyzik, hogy isteni fincsi lett a leves. Persze vannak olyanok is, akiknek nem ösztönösen jön a pozitív megjegyzés, csak úgy tesznek, mindegy milyen okkal. A lényeg, hogy vagy kedvesen vagy humorosan jön le az üzenetük. Vagy hazudnak valamit, hogy egyedi az ízvilága stb...

Én valószínűleg magamban megállapítanám, hogy nagyon finom a leves és talán még rágódnék is rajta, hogyan fejezzem ki.

Majd végig gondolnám, hogy ha ezt meg azt mondom, akkor mit fog gondolni, érezni, hinni, reagálni a címzettt + alternatívákat keresek stb... Tudom, hogy mi lesz a reakciója, jobban mondva elhitetem magammal, mert nem tudhatom.

A reakció pedig amit ki fogok magamból eröltetni (hogy ne bántsak meg másokat, meg tényleg elmondjam, amit gondolok) már annyira száraz, nyers, érzelem mentes lesz (hiába tartalmilag pozitív), hogy jobb inkább meg sem szólalni. Minden stilisztikai értékét és érzelmet elveszíti a mondat.

De írhattam volna azt is, hogy valaki új ruhában vagy fodrász után találkozik velem. (nem szeretek bókolni, bár van amikor ösztönösen jön, de akkor sem túl érzelmes).

Lehetséges, hogy a valóságban nem így van és mások másnak látnak. De akkor is így érzem. Persze nem minden esetben, de érdekel, hogy ha valakinek ilyen gondja van, az hogyan orvosolható.


Az is zavar, ha valaki valami vicceset akar mutatni és várja a reakciót, hogy én nevessek rajta, de rohadtul nem bírok. Olyan kínos...


Most nem arról van szó, hogy nem tudok kedves vagy vidám lenni. Minél idegenebb valaki, annál formálisabb vagyok vele élőben.

Amúgy telefonálni utálok a legjobban. Írás közben és nagyon közeli barátok társaságában tudok csak olyan lenni, amilyennek jónak látom.

Neten szerintem egészen jól átjön, amit mondani szeretnék. Bár van olyan Jehova tanúja, aki a legsötétebb és depisebb üzeneteimből azt vette le, hogy jó fej, élet vidám ember vagyok :D



2015. júl. 2. 00:59
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Nem tudom elképzelni, hogy valaki csettint vagy megszólal a harang és teljesen más ember leszek.
2015. júl. 2. 01:11
 2/20 A kérdező kommentje:
Lehet inkább azt kellett volna kiírnom, hogy mit jelent, ha kattog a radiátor :D Idegesít...
2015. júl. 2. 01:17
 3/20 Missi_Key ***** válasza:
100%

tanulással. te valszeg introvertált vagy. lehet extrovert...de ahhoz tanulnod kell. mint ahogy a testbeszéd is tanulható.

igazi akkor lesz ha már annyira beleszoksz hogy nem is veszed észre..tényleg ezt akarod. ha igen csak nagyon sok szituációt kell végigjátszanod.

2015. júl. 2. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 666SátáN666 válasza:
C# nyelvben
2015. júl. 2. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
A Skynet segít.
2015. júl. 2. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:

Jól írták előttem. Introvertált vagy, amit írsz, az az extrovertált személyiségű emberekre jellemző. Igazából vérmérséklet kérdése is bizonyos értelemben, van, akinek megy az "ami a szívén, az a száján" dolog, vannak, akik gátlásosak. Szerintem az introvertáltság onnantól már nevezhető gátlásosságnak, ha zavarja az illetőt.

Szerintem olyasmivel kellene kezdened, hogy megszokod a közösségi életet, olyan körökben mozogsz, vagy olyan könyveket ,filmeket keresel, ahol a karakterekre jellemző ez a tulajdonság (nekem ez anno bejött :D), tehát próbálsz ettől a rágörcsöléstől elszakadni.

Illetve, az is hasznos lehet, ha kezdetben legyártasz pár szituációt magadban és elképzeled, ideális esetben mit kellene tenned szerinted, vagy hasonlók. Aztán később ,ha alkalom adódik, le is játszod a gyakorlatban is. :) Aztán előbb -utóbb, ahogy szokott ez lenni, "a szerep ráragad a színészre" és a részed lesz.

2015. júl. 2. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Minden stilisztikai értékét és érzelmet elveszíti a mondat.

Nem is érzelmekről van szó.

Teljesen jó kizárólagos logikai száraz dolog. Ha belegondolsz, mivel erre jutottál, ezzel tudod legjobban kifejezni amit szeretnél éreztél, esetleg észrevételek.

Ha ez pozitív( vagy ha nem igazából mindegy de ha írsz kifejtem bővebben is) tökéletes közlésre.

"Az is zavar, ha valaki valami vicceset akar mutatni és várja a reakciót, hogy én nevessek rajta, de rohadtul nem bírok. Olyan kínos... "

Közöld vele ez kínos vagy zavar bizonyos okok miatt. Így elkerülhetőek ilyen dolgok.

Átlehet magad programozni, ami igazából szituációk realizálásából való eredmény leszürés.

De kétlem ily irányba kéne menned.

He ez nem fake kérdés kérlek írj rám had világítsak rá pár dologra.

Logika irányába kell változni, nem babyloni felszinesség és agyatlanságból adódó megbántodások elkerüléséhez vezető irányba.

2015. júl. 2. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Köszi, nagyon szívesen olvasok bármely észrevételt, tanácsot:)

( mentek a zöld kezek, nem mintha ez volna a lényeg :P )

2015. júl. 2. 11:23
 9/20 A kérdező kommentje:
Egyébként nem az a gond, hogy nem tudom, hogyan reagáljak. Hanem inkább az, hogy nem tudok úgy reagálni.
2015. júl. 2. 11:29
 10/20 anonim ***** válasza:

#4: Te az őskorban élsz? C++/JAVA.


Ez komoly ez a kérdés?

2015. júl. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!