Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Az már nevezhető meditációnak...

Az már nevezhető meditációnak hogy éreztem hogy mintha valami húzna lefelé és képes voltam teljesen kiüríteni az elmém?

Figyelt kérdés
kezdő vagyok ez volt az első ilyen tapasztalatom meditációval de még sosem esett meg velem hogy képes voltam a semmire gondolni...ezt értettem elme kiürítésnek nem tudom mások hogy használják ha rossz a kifejezés bocsánat.Ugyan ez az érzés egyszer tudtam fenntartani olyan 3-4 másodpercre...

2015. aug. 29. 00:41
 1/8 anonim ***** válasza:

És milyen érzés volt?

Nem a cukrod esett le vagy a vérnyomásod, igaz?

Tehát nem megszédült, ugye?

2015. aug. 29. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nem. a szédülés egész más.
2015. aug. 29. 06:51
 3/8 anonim ***** válasza:
66%
Még nem meditáció, de már jó úton haladsz. Ez az érzés előzi meg a tudat átváltását az éber állapotról egy ellazult állapotra, ahol ha sikerül a lazaság megtartása mellett összpontosítanod a figyelmed, az már a meditáció első lépése. Ha újra érzed ezt a lefelé húzó erőt, ne koncentrálj rá, mert akkor megszűnik, csak engedd, hogy lesüllyedj, de ha érzed, hogy elalvás lesz belőle, akkor inkább zavard meg a folyamatot, mert az alvás nem épp meditálás. Az érzés nem fog sokáig tartani, a meditációd mélysége attól függ, ez alatt az idő alatt mennyire tudsz tudatos maradni feszültség, és koncentráció nélkül. Ha vége a lefelé húzásnak, akkor sem szabad megtörni a laza állapotot. Úgy kell a tudatodat összpontosítani, hogy a laza, mély állapotot nem töröd meg. Ezt úgy tudod legjobban elérni, ha a meditációd tárgyára összpontosítasz, de nem feszíted meg az akaratodat, hogy ott is tartsd, csak nem engeded elkalandozni róla a figyelmed. Ez a gyakorlat fejleszti az akaraterődet, és a későbbiekben könnyebben tudod majd ellenőrizni, és irányítani a meditációd különböző fázisait.
2015. aug. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
rendben köszönöm a váalszokat :) az baj ha sokszor nem lesz tárgya a meditációnak? mármint 15 éves vagyok olyan sok gondom nincs amire figyelnem kéne de még is érdekel a téma és jól esik... az érdeklődésből eredően minél jobban meg akarom tanulni ezt.
2015. aug. 29. 08:34
 5/8 anonim ***** válasza:
50%

A meditáció szó jelentése nagyjából elmélkedésre fordítható le. Ha nincs célja az elmélyedésnek, az relaxáció, irányított pihenés, de nem meditáció. Minden meditációnak célja van. Ha a teljes kiürítés, a gondolat, és érzelemnélküliség a cél, akkor is erre összpontosítasz, nem csak úgy vagy abban az állapotban. A meditáció lényege, hogy az elmédet egy hatékonyabb állapotba juttasd, mint amilyen az éber tudatod, hogy egyetlen célnak szenteld az elmédet. Ez majdnem bármi lehet. Önmegismerés, a "Ki vagyok én?" kérdése, és még egy rakás dolog, ami egy 15 évest is foglalkoztat. Már annak kiderítése, hogy mi az, ami igazán foglalkoztat is egy téma, amire meditálhatsz. Ha ilyen fiatalon megtanulod, és megszokod a gondolkodás, és elmélkedés ezen módját, idősebb korodban jóval összetettebb feladatokra is képes leszel meditáció közben.

Nem feltétlen problémákon kell meditálni. Meditálhatsz jó dolgokon, sőt, olyan dolgokon is, amelyek hasznosak neked, és másoknak is. A lényeg, hogy válassz ki egy célt, és azon az egy dolgon elmélkedj. Ha ez a dolog a nyugalom, akkor magán a meditáción elmélkedhetsz. De ismétlem, hasznos, ha ilyen fiatalon elsajátítod a hatékony meditációt, mert idősebb korodban komolyabb dolgokhoz is segítségül hívhatod majd.

2015. aug. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
egyenlőre szeretném megtapasztalni a dolgokat hogy milyen is valójában magyarul gyakorolni az egyszerű meditációkat (egy két hónapot akarok rászánni hogy onnantól kezdve mitől az első sikeres meditációm megcsináltam) és utána szeretnék elindulni a 3.szem "felnyitásához" és persze az összes többi csakrám felnyitásához de ezen kivűl még miket tudsz mondani "komolyabb meditációnak" amivel érdemes lenne foglalkoznom?
2015. aug. 29. 09:25
 7/8 anonim ***** válasza:
53%

A harmadik szem felnyitását például nem tartom jó ötletnek. Egyfelől az a csakra önmagában nem érzékszerv. A túltöltése, a rá való koncentráció nem fog pszichikus érzékeléshez juttatni, de jó eséllyel fejfájást okoz, esetleg ha túl erősen, és túl gyakran koncentrálsz rá, akkor személyiségzavart. Az a csakra nem erre van, a harmadik szemes érzékelés másképp működik(tapasztaltam).Ha a meditációs gyakorlataidban előre haladsz, ez a fajta érzékelés önmagától kifejlődik mindenféle erőltetés nélkül, és azonnal a kezedben lesz az irányítás, mivel folyamatos, és jól ellenőrzött körülmények között alakul ki. A csakrákra való meditáció nem rossz, de ha túlzásba viszed, akkor a tested elveszíti az egyensúlyát. A csakráid eleve mind nyitva vannak, és működnek. Ha nem így lenne, akkor bizonyos belső szerveid nem működnének, és ha a fö csakrák vannak kvázi zárva, akkor halott vagy. Az első néhány hónapban, amikor gyakorolsz, akkor kellene a csakrákra összpontosítanod, mivel ezek könnyen megfogható célpontjai a koncentrációnak. Ha nyugodt, de erős akarattal összpontosítasz rájuk, kiegyensúlyozhatod őket, és a későbbi munkád során már segíteni fog ez az egyensúly, hogy komolyabb feladatokra összpontosíts. A pár hónapos gyakorlási idő után már csak alkalmi szinten érdemes a csakráidra összpontosítani, hogy az esetlegesen fellépő diszharmóniát, egyensúlyi eltolódásokat korrigáld. Az időd nagy részét komolyabb feladatoknak szentelheted. Először is meg kell kérdezned magadtól, mik az elvárásaid a meditációval kapcsolatban. Ha érzékeken túli érzékelést akarsz fejleszteni, akkor először meg kell ismerkedned a fizikai érzékszerveiddel. Látás, hallás, tapintás, ízlelés, szaglás, és egy sor olyan érzékszerv, amiről csak akkor veszel tudomást, ha nem működik. Az egyensúly például ilyen. Ahogy az időérzék is, ami a nappalok, és éjszakák fényingeren alapuló észlelésével működik. Ezután meg kell ismerkedned azokkal az eseményekkel és jelenségekkel, amiket később érzékelni akarsz. Ehhez olvasnod is kell, a meditáció tárgyát pedig az olvasottak alapján felmerülő kérdések adják. Mire ide elérsz, már lesznek bizonyos sejtéseid a későbbi érzékekkel kapcsolatban.

De nem jó, ha csak ezt az egy célt próbálod elérni, mivel így leszűkül az érdeklődésed, a cselekvőképességed, és a fejlődésed egysíkú lesz. Ez pedig megrekedéshez vezet. Fontos, hogy oka, és célja is legyen, hogy valamit fejlessz. Céltalanul, csak azért, mert érdekel nem szabad belevágni, mert akkor szintén megrekedés, és eltévelyedés lesz a dologból. De persze ez még odébb van. Most a megfelelő módszer elsajátítása a cél, erre fordítsd az energiád, ahogy te is mondtad.

2015. aug. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
rendben köszönöm :) amint sikerült egy eredményes meditációt elérnem felkereslek privátban hogy részletesebben tovább haladhassak :) köszönöm :)
2015. aug. 29. 10:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!