Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » A pozitív gondolkodás valóban...

A pozitív gondolkodás valóban olyan sokat segíthet az élet számos területén? Vagy célszerűbb reálisan látni a dolgokat, és elfogadni a korlátainkat?

Figyelt kérdés
2015. nov. 10. 13:12
 1/10 anonim ***** válasza:
37%
Én realista vagyok és szeretek szembe nézni a tényekkel. Másnak ez furcsa, hogy nem reménykedem, meg ilyen nobo dolgok. Nekem meg ez tetszik, hogy nem esek pofára soha. :P
2015. nov. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Sokat segít, de nem mindig lehet pozitívan gondolkodni, és egy negatív gondolkodású ember nehezen tudja magát rávenni a pozitív gondolkodásra.
2015. nov. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt már el is felejtettem hozzátenni, hogy a reális szemlélet nem zárja ki a pozitív gondolkodást, mert mindenki másképp éli meg a valóságot, és másképp dolgozza fel.
2015. nov. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A pozitív gondolkodás elengedhetetlen a boldoguláshoz az életben, ez biztos. De ez nem azt jelenti, hogy csak ez kell hozzá.


Elfogadhatod például a korlátaidat, de ahelyett, hogy azt mondanád, nekem ez sosem sikerülhet, mert .... , mi lenne, ha azon kezdenél el gondolkozni, hogyan lehetne megoldani, hogy mégis sikerüljön? Ha valamiben gyenge vagyok, akkor hogyan lehetne ezen erősíteni?


Tehát ez lenne a lényeg, mindenben a jót nézni, mindenből a lehető legtöbbet kihozni a körülményekhez képest.

2015. nov. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelmű. Ha úgy állsz hozzá hogy minden úgy történik ahogy lennie kell akkor megszűnik az a dolog hogy negatív történés.
2015. nov. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

pozitív gondolkodás ,

realizmus ,

korlátok elfogadása.

Szerintem ezek nem egymást lehetetlenné tévő dolgok , sőt!

A pozitív gondolkodásmód elvezethet a realista életszemlélet kialakulásáshoz >>>

A realista gondolkodásmód pedig segít elfogadni a korlátainkat

2015. nov. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, segít! Megtanít arra, hogy minden helyzetben észrevedd a jó oldalt is. Mert a rosszat ku.rva könnyű....ahhoz nem kell semmiféle tudomány.
2015. nov. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Legoman ***** válasza:
100%

Ha elfogadod a korlátaidat, akkor nem is próbálsz meg annál tovább lépni, és rájönni, hogy korlátok nincsenek!

Korlátot az ember csak saját magának tud felállítani, és saját magának tud ledönteni.


Ha elfogadod önmagad úgy, ahogy vagy, így ahogy most élsz, és elfogadod, hogy ez a maximum, és nem tudsz többet kihozni, az nem igaz!

Vedd észre a pozitívat és a negatívat, de csak a pozitívat vedd figyelembe!

Emlékezz a pozitívra, és a negatívra, de a pozitívat sose felejtsd el!

2015. nov. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Segít a pozitív gondolkodás, persze.

Minél negatívabban gondolkodsz, annál rosszabb.

Ez önmagát gerjeszti, negatív vagy, még borúlátóbb leszel, vagy depressziós esetleg, semmi nem jön össze, stb...

2015. nov. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Magas szinten ez a kettő ugyan az.

Én 100% osan realista vagyok és 100%osan boldog és mindenhez pozitívan állok hozzá nagy tudásom nagyban segít megérteni mindennek pozitv oldalát d válaszolva, legyél realista, de gonolkodj pozitívan.

2015. nov. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!