Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Az elmetükre technika nem...

Az elmetükre technika nem hat, ha nem tudok annyira koncentrálni?

Figyelt kérdés
Ha elképzelem a célomat fehér keretben, egy idő után, amikor már beleéltem magam, nem fehér keretben képzelem el a történetet, hanem csak úgy pereg előttem keret nélkül. Aztán néha eszembe jut a keret, akkor odaképzelem, de akkor meg arra koncentrálok, hogy ott legyen és "kiesek" a történetből. Ez baj? A másik kérdésem, hogy ha már túl vagyok az elsőn, és ugye nincs ott a fekete keret, mert félresöpörtem, de utána ugyanúgy negatívan állok a dologhoz, mert nehezen tudok hinni a célomban, akkor kezdjem elölről, a fekete kerettől addig, amíg már teljesen hinni tudok benne?
2015. dec. 17. 18:17
 1/8 Legoman ***** válasza:
100%

Az nem baj, ha nem képzeled el a keretet, mert akkor is működik, csak hatásosabb, ha fehér keretben van, hisz az mutatja, hogy azt akarod elérni. De, ha te piros vagy zöld vagy másmilyen keretbe teszed bele a célod, akkor úgyis működni fog, a lényeg, hogy higgy abban, hogy működik.

A fekete keretnek az a célja, hogy útnak eressz minden gátlást és negativitást, ami célodat esetleg hátráltatná, és eltudd engedni a kötelet, ami a földhöz és mások által rád szabott kötöttségekhez láncol téged.

Nem szabad soha negatívan hozzáállni.

Velem is sokszor volt olyan, hogy nem tudtam a pozitívumára koncentrálni, és akárhogy is próbáltam a jóra, mindig a rossz egyre csak erősebb érzést keltett bennem... Nem szabad erőltetni. Hadd jöjjön ki, éld át, majd ha átélted, akkor sokkal könnyebb lesz hinned benne, és átélned a pozitívumot, és azt, ami a célod. :)

2015. dec. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Jaj köszönöm ezt a nagyon hasznos választ! Én a volt barátomat szeretném visszaszerezni. Esélyt is látok, mivel hónapokkal ezelőtt szakított, de mindig keres és nagyon kedves velem, amit nem merek viszonozni, nehogy az legyen, hogy félreértek valamit. És amikor elfog ez a negatív érzés, az nagyon rossz, olyankor mindig az van bennem, hogy a szakításnak oka volt, vége lett, ő így döntött... És sokszor emiatt nem fog el az a kellemes érzés, a fehér keretnél. És ugye nem is tudom, hogy alfában vagyok- e. Mert a lebegést érzem, de a külvilág zaját nem sikerül túlságosan kívül hagynom. Szerinted újra kellene kezdenem a fekete kerettől?
2015. dec. 17. 19:11
 3/8 Legoman ***** válasza:
Mindenképpen kezdd újra a fekete kerettől, és legyél részletesebb. Mielőtt viszont elkezded az egészet lazulj el jobban. Feszítsd meg a lábad minden részét, tartsd meg, majd engedd el. Majd menj fel a törzsedre, a karjaidra, nyak, fej. Utána vegyél 5 mély lélegzetet. Lassan szívd be, és lassan fújd ki. Legyen egyenletes a légzésed. Utána számolj vissza szépen lassan, és menj le alfa szintre kényelmesen, és nyugodtan.
2015. dec. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm megint! :) Akkor elölről kezdem és amikor félresöpröm a fekete keretet, akkor azzal a rossz érzéseimet is ezzel kapcsolatban! :) És egyébként szerinted ez ilyen esetekben is működik, hallottál már ilyesmiről, netán tapasztaltad? 4 hónapja mentünk szét.
2015. dec. 17. 19:24
 5/8 Legoman ***** válasza:

Az én kapcsolatom valakivel, ha véget ér, akkor nem is szeretném visszakapni a múltat. Kikeresem a kapcsolatból azokat a tapasztalatokat, amiknek még később hasznát vehetem, belepakolom a táskámba, vállamra veszem, és a többit otthagyom, majd továbblépek az életem másik fejezetébe.

Nem szeretem sohasem visszahozni a múltamat. A múlt az elmúlt, én békén hagyom, nem piszkálom, mert nincs értelme, hisz mindent megtanultam már ott, amit kellett, és nem is lesz új már számomra. A jövő viszont egy kaland. Soha nem tudhatom mi vár még rám, és soha nem tudhatom mikor mondom majd azt, hogy:

"De jó, hogy nem piszkáltam fel semmit akkor, hisz most nem lennék itt."

Én így működök. :)

2015. dec. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Missi_Key ***** válasza:

a keret anyira nem számít, az a fontos mit érzel közben, és hogy mit vizualizálsz...hiába fehér a keret ha pl közben betegnek érzed magad, vagy döglött macskákon gondolkodsz.

a keret csak segítség, ha anélkül pereg, az jó. a lényeg hogy a negatívat ne negyon vedd többször elő. annak vége, már csak a jót lásd.

2015. dec. 18. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

szerintem az utolsó válaszolónak van igaza a keretekkel kapcs. is + abban, h a fekete keretes verziót nem kell tovább erőltetni, nem kell részleteiben kidolgozni.

A lényeg a vágyaidra való koncentrálás, és nem agyból, hanem éld át. A lényeg az érzet szerintem, úgy kell érezned, mintha már elérted volna, amit akartál.

2015. dec. 18. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kösözönöm szépen! És szerintetek működik a volt párom visszaszerzését illetően is? Mivel hónapok után is keres és nagyon aranyos, így nem múlt el nála minden...
2015. dec. 18. 07:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!