Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Miért nem ég meg a talpunk a...

Miért nem ég meg a talpunk a parázson ha gyorsan átsétálunk rajta?

Figyelt kérdés

Édesanyámmal kiskoromban még voltam a Tisza mellett egy ezoterikus, agykontrollos, vallásos valamilyen táborban.

Volt egy olyan esemény, amikor 5 méter forró parazsat elszórtak a földön, hogy aztán mezítláb elsétáljunk rajta. Ha jól emlékszem, akkor azt mondták, hogy ha hiszel benne, hogy nem égsz meg, akkor nem fogsz megégni, mert beprogramoztad rá az agyad.


Felnőtt fejjel ennek most sok értelmét nem látom. Édes anyukámmal vitába keveredtem, és arra szeretnélek Titeket kérni, hogy mondjátok el, hogy vajon mi a trükk? Miért nem ég meg a lábunk a parázson?


Amire én gondoltam:

-A talpon lévő receptorok érzéketlenebbek mint máshol a testen.

-Ahhoz, hogy elkezdjen fájni a talpunk idő kell, hisz az is idő, ameddig a talpon keletkezett inger hatására egy elektromos impulzus végigfut a talpból az agyig, majd vissza.

-A hőátadás egy időbeli folyamat, és nem fejti ki lényegesen hatását, ha mindig csak egy másodperc töredékében van a talpunk a földön.


Mondjátok meg, hogy a fentieknek van-e valami köze/értelme ebben a témában!



2017. jan. 9. 02:00
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
A kicsit felfelé hordó ujjú Varga Péterrel értek egyet.
2017. jan. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!