Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Ezek az interneten terjedő...

Ezek az interneten terjedő hipnózis hanganyagok a youtubeon szerintetek működnek? Kipróbáltam.

Figyelt kérdés

Énnnn alapvetően hiszek ebben a hipnózis dologban... csak... valamennyire mégsem. Gondoltam egye fene, hátha segít, kipróbáltam. Hát ömm.. annak ellenére hogy bizakodtam, az ég világon semmi sem történt.


-Amikor olyanokat mond hogy pl "és most felemeled a kezed" Abszolút nem éreztem semmi késztetést arra h felemeljem, de aztán úgy voltam vele, na jó, csinálom amit mond, hátha történik valami..(nem történt)

-Vagy amikor végig azt szajkózza, hogy lejjebb és lejjebb zuhansz... ööö hova? Egyáltalán nem érzek semmit, próbáltam én koncentrálni elengedni magam, de a legkevésbé sem tudtam lemenni semmilyen tudatállapotba..

-Aztán persze a szokásos szöveg, hogy ha felébredek, minden jobb lesz. Mi történt amikor "felébredtem"? Természetesen semmi, leszámítva azt, hogy tiszta fáradt és elunt lettem amiért egy fél óráig mozdulatlanul kellett heverésznem..


Vajon velem van a baj? Van valami ami miatt nem tudok lemenni a tudatalattimba?

Vagy a netes hanganyag nem elég hozzá?

Vagy így összességében ez az egész hipnózis dolog egy nagy humbug?


Volt már nektek ezzel kapcsolatos tapasztalatotok? Mi a véleményetek?



2017. jan. 22. 20:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Anyám mesêlte ,hogy volt náluk egy hipnotizőr és a' barátnőjével megbeszélték ,hogy nem mozdúlnak .

Anyám nem ,de a' barátnője csinálta ,a kezüket emelgették vagy mit csináltak .

2017. jan. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Lépj tovább, ne erőszakold magad ebbe bele. Próbáltam, nem vált be. Van aki úgy éri el a lelki megnyugvást, hogy közben fut odakint, zene nélkül, csak a gondolataival elfoglalva. (én ilyen vagyok)
2017. jan. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Ja mukodnek.
2017. jan. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
85%
A hipnózis létező és működő dolog, de nyilván csak szakember tudja és fogja alkalmazni indokolt esetben, nem pedig egy kókler tanítja meg a youtubon.
2017. jan. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
0%
A hipnózis hanganyag csak azoknál működik, akik súlyosan fogyatékosak.
2017. jan. 23. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
77%

Kezdjük az alapoktól. Létezik egy olyan fogalom hogy hipnábilitás. Ez egyénfüggő, és minél többször éled át a mesterségesen transzba vitt állapotot annàl jobban nő a hipnábilitásod, különösen az adott hipnotizőr személye felé.

Létezhet hogy egy youtube videótól hipnózisba kerülsz, de nem jellemző, a többségnek kell a valós fizikai szuggesszió. Nem a könyvekben tanított "liberalista" módszer, amikor a hipnotizőr hozzá sem ér az alanyhoz csak beszél, ha valakinek meg akarod törni az ellenállását annak az első lépése a testi dominancia, ezért működnek a színpadi hipnotizőrök indukciói, ha csak egy emberrel foglalkoznak, és ezért kevésbé, ha egyszerre sokkal.

A másik amiért ezek a netes anyagok sosem lesznek jók, az az, hogy függetlenek a reakcióidtól, előre meg vannak írva, fel vannak véve.

Egyébként nagyon komolyan befolyásolni lehet egy embert hipnózissal, de általában csak rövid távon, megtévesztéssel, és nagyon sokat kell vele foglalkozni, tehát nem 1-2 alkalom után.

A kérdés hogy neked mi a célod ezzel a transzállapottal?

2017. jan. 23. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
63%
Igazából akárki elsajátíthatja aki jó külső, belső megfigyelő.
2017. jan. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 homo ludensz ***** válasza:

Akkor te nem hipnózisban voltál a leírtak alapján hanem egy vezetett meditációt hallgattál végig még akkor is ha a készítője hipnózisnak nevezi.

A valódi hipnózis nem humbug, csak aki azt műveli az tanulja,vizsgázik belőle és idővel gyakorlatra tesz szert. Az nem hiszem hogy hanganyagot csinálna belőle.

2017. jan. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Ott a pont ;)
2017. jan. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Egyébként a hajlamosság változó. Százalékokat már elfelejtettem. A wiki annyit ír, hogy 10% könnyen hipnotizálható, 5% pedig nem hajlamos rá/orvosilag nem szabad hipnotizálni.

Valaki említette a szimulálást. Van pár egyszerűen elvégezhető módszer, amivel ~95% valószínűséggel ki lehet szűrni a szimulánsokat, mivel kellően máshogy működik a hipnotizált ember tudata.

2017. jan. 24. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!