Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Önhipnózis véletlenül. Lehetsé...

Önhipnózis véletlenül. Lehetséges ez így?

Figyelt kérdés

Bocs ha rossz kategória. A sztori nagyjából annyi, hogy a barátaimmal ültem a vonaton és a térdemre könyökölve bámultam kifele (ebben a pózban lehetetlen elaludni tehát tuti végig ébren voltam) az elsuhanó tájat. A vonat pedig egyenletesen és kellemesen zakatolt. Mintha rá is lettem volna hangolódva az állandó zakatolásra. Közben gondolkoztam és mikor beértünk egy városba elkezdtem haverokkal dumálni. Akik pedig humoros dolgokat idézgettek valahonnan. Kérdeztem, hogy:

-Ezek olyan ismerősek honnan vannak?

-Te mondtad egy húsz perce.

Tovább faggattam őket mire kiderült, hogy még az egyikük meg is simogatta a vállamat de nem reagáltam. Még arra se, hogy egy régi osztálytársam bukkant fel a vonaton. Visszagondolva semmi konkrétra nem emlékszem. Mi a fene volt ez?



2016. jan. 29. 21:23
 1/7 anonim ***** válasza:
77%

Vonatkerekek csattogása, előrehajolt testhejzet

nélkul is lehet meditatív állapotba az ember,

ilyenkor időkiesés nem egy szokatlan dolog.

2016. jan. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges, hogy nem vetted észre, mert belemerültél a tájba. Velem például állandóan ez van. Ezt nem nevezném önhipnózisnak, hanem gyors reakciónak, gerincből nyomod a sódert.
2016. jan. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én is bele szoktam merülni a tájba. De annyira még sose történt meg, hogy szinte lekerültem alfába. A másik, hogy amikor szövegeltem nem válaszoltam dolgokra hanem csak úgy mondtam őket.
2016. jan. 29. 22:14
 4/7 Enigma-108 ***** válasza:

Szia !


Nekem az volna a kérdésem, hogy azokat amiket mondtál, mennyire érzed a saját mondataidnak, gondolataidnak ?

Az is érdekelne, hogy "Visszagondolva semmi konkrétra nem emlékszem." Kifejtenéd ezt kicsit bővebben ?

2016. febr. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nos amiket mondtam általában kapcsolhatók dolgokhoz amiket láthattam (például emlékszem, hogy felfigyeltem egy csoport madárra. Ekkor mondhattam azt, hogy: "Ha madár lennék mindenre zsarnék.") Érdekes, hogy amiket mondtam nem saját tákolmányok voltak hanem már hallottam őket valahol de különösebben nem emlékeztem rájuk és a tudatalattimban rejtőztek.

A konkrét emlékekhez csak annyit, hogy az időérzékem totál megszűnt és szinte csak a madarak repülése maradt meg.

2016. febr. 4. 01:15
 6/7 selflike válasza:
monoton utazás, kihagy az agy. ennyi pls
2016. febr. 10. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Enigma-108 ***** válasza:

Hmm..

Érdekes példája ez a tudatalatti és a felszíni tudat közti kölcsönhatásnak. Véleményem szerinte egyfajta meditatív vagy transz-szerű állapot lehetett, melyben nem a felszíni tudatod reagált hanem azok jöttek fel amiket az ingerek kiváltottak a tudatalattidból. A reklámok például fordítva működnek, és az NLP-s programozás is.

Aki kicsit tájékozottabb, az épp ezért nemigen néz TV-t.

Az agyat fel lehet programozni mint egy számítógépet.

Legutóbb a híres szkeptikus Vágó Istvánt is megviccelték ezzel. Érdemes megnézni a videót róla.

( https://www.youtube.com/watch?v=5mqhbu8MsKk)

2016. febr. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!