Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Lehetséges megváltoztatni az...

Lehetséges megváltoztatni az érzéseket, vagy akár a személyiséget, vágyakat?

Figyelt kérdés
Agykontroll segítségével meg tudom változtatni ezeket? Gondolok itt pl. olyan dolgokra, hogy szeretek valakit, de ki akarok belőle szeretni vagy éppen fordítva, félénk vagyok, de bátor akarok lenni, tériszonyom van, de ezt megszűntetni, ha valaki érzékeny lelkileg, akkor meg tudja magát erősíteni annyira, hogy lepereg róla minden...stb?
2010. máj. 12. 15:50
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Nem gondolom, hogy ilyen sarkosan lehetséges lenne..inkább az jut eszembe róla: fából vaskarika.

Azt viszont lehetségesnek tartom, sőt el is hiszem, hogy valamiféle egyensúlyt el lehet vele érni.


Hiszen minden harmóniára törekszik..

2010. máj. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Rajtad áll, ha valaki nagyon meg akar változni az meg is fog! Ilyen szempontból semmi sem lehetetlen :D. De össze-vissza bele meg kiszeretni valakiből az érdekes xD!
2010. máj. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én azt mondom meg lehet változtatni.

Bátorságot határozottan igen. "Fake it till you make it" - ha tudsz angolul: [link]

Lényeg, hogy tegyél úgy, tekints magadra úgy mintha már bátor lennél, és minden alkalommal, hogy tetteted a bátorságod, közelebb kerülsz ahhoz hogy tényleg belülről fakadóan legyél bátor. Egyszerűen szokásoddá fog válni a bátorság. Csak ehhez kell a munkabefektetés, mert egy új szokásnak idő kell a meggyökeresedéséhez. Onnantól viszont már a tiéd...

Talán a lelki érzékenységgel is el lehet ugyanezt játszani, de ott ott a tettetés nem lehet egyenlő a valóság elfojtásával.


Ez a "ki akarok belőle szeretni" dolog viszont érdekes. Én mindig képesnek tartottam magam arra, hogy ki vagy beleszeressek valakibe szándékosan, de akarni sosem akartam igazán, így nem is tudtam ellenőrizni... Logikus érveléssel nyilván nem lehet ilyen érzelmeken változtatni, de ha elképzeled hogy miért rossz így vagy miért lesz jó úgy, akkor az az a személyiséged érzelmekért felelős részét valószínűleg egy idő után meggyőzi, ha nem cáfol rá folyamatosan a valóság....

2010. máj. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egy görög mondás: "A gyereket meg lehet tanítani bátorságra, mint ahogy meg lehet tanítani beszélni..."


Mellesleg milyen ember lesz az, akinek ilyen "mű-bátorsága" van? Nem tudom elképzelni csak valami Pszichopataként...

2010. máj. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. máj. 20. 15:59
 6/8 anonim ***** válasza:

1 Szerintem ha valaki nem szeret akkor hagyd!!

Én is voltam így, de jobb ha kivárod azt aki szeret.

2 Ha erős akarsz lenni az szerintem nem az agykontrollnak köszönhető hanem önmagadnak.

3 Ha önmagadnak megfelelsz akkor nem lesznek már gondjaid, ezt tudatosítsd magadba! Ha elfogadod magadat akkor nagyon boldog emberke leszel sok sikert:)

2010. máj. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat!


Szóval végülis én elfogadom magam és elégedett vagyok magammal, inkább a személyiségemmel kapcsolatban még fejlődnöm kell abban, hogy ne legyek olyan lágyszívű. Túl kedves vagyok, szeretnék megtanulni kicsit keményebb lenni az emberekhez.


A szerelemmel kapcsolatban pedig arra gondoltam, hogy vonzódok egy olyan valakihez, akihez nem kellene és szeretném magamból ezt az érzést "kiölni". Akárhogy próbálok nem gondolni és rá és nem foglalkozni vele, egyre jobban azon veszem észre magam, hogy jobban és jobban belebonyolódom ebbe az érzésbe.

2010. máj. 26. 15:39
 8/8 anonim válasza:
Kedves kérdező, nem tudom ki vagy, hány éves vagy, fiú vagy lány, de szívesen megosztanám veled a tapasztalataimat (ahogy te is megoszthatnád velem a tieidet), mert úgy érzem, hasonló cipőben járunk, legalábbis a problémaleírásodat akár én is írhattam volna. Beszéljünk valahogy! Ha benne vagy, írj egy privit. 25f
2010. máj. 31. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!