Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Tudtok olyan példákat ahol...

Tudtok olyan példákat ahol valaki meggyógyult a meditációnak köszönhetően?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 19. 13:29
 1/8 thoomas26 ***** válasza:
90%

Ilyenkor tulajdonképpen az történik, hogy valaki a tudatát használja ahhoz, hogy meggyógyuljon.

A fizikai agy nem tesz különbséget a valós vagy csak az elképzelt dolgok között, ugyanúgy reagálja le őket, ugyanazokat a parancsokat adja ki a testnek, ugyanúgy hat rá. (Például ha előtted van a kedvenc ételed ugyanúgy összefut a nyál a században, mintha csak komolyan elképzeled azt.) Ez lenne az agykontroll lényege.

A legtöbb ilyesfajta gyógyulás úgy következik be, hogy az illető erősen elképzeli, magát a gyógyulási folyamatot. (Annak körülményei pedig már egyéni fantázia kérdése.) A lényeg, hogy komolyan higgyen is mindebben, s ha elég kitartó, akkor jó eséllyel gyógyulást érhet el a saját maga egészségében.

Ezt teheti meditáció alatt/közben, de nem szükségszerű. A nyugodt körülmények azonban elengedhetetlenek.


Kisebb egészségügyi problémánál nyilvánvalóan nagyobb a siker lehetősége, de azok közül, akik a legkomolyabb betegségekből gyógyultak fel - az orvosaik szerint spontán módon -, azok mind egybehangzóan azt állítják, hogy a tudatukkal nagyon erősen elképzelték a gyógyulási folyamatot, s így jöttek rendbe.

2017. ápr. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Tényleg nem szükséges hozzá meditáció.Én hallottam egy olyan nőről akinek gyógyíthatatlan mellrákja volt és minden nap hálát adott azért hogy egészséges és komolyan elhitte hogy semmi baja nincsen és 3 hónap múlva teljesen kigyógyult mindenféle gyógyszer nélkül.
2017. ápr. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Fish1 ***** válasza:
77%

Vagy az is elég hozzá, ha rájössz, hogy a betegséget milyen negatív lelki folyamat okozta, majd azt rendbe teszed magadban.

Nálam pl. olyan fordult elő, hogy egy 20 éven keresztül félévente-évente előjövő betegségem szűnt meg, miután lelkileg rendbe szedtem magam. Az orvosok ennyi időn keresztül nem tudtak mit mondani rá.

Néhány éve meditálok is, azóta komolyabb bajom nem volt. Hogy ezzel mit előztem meg, azt nem tudom.

2017. ápr. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Engem egy elég mély depresszióból hozott ki a meditáció. Majdnem belehaltam, de még mindig élek :)
2017. ápr. 20. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Nekem nem rég lett diabéteszem és teljesen belebetegettem. Mondhatjuk depressziós lettem... Szóval ha a lelki gondjaimat legyőzöm, akkor javulás lehetséges? (ha meg nem fogok gyógyulni, a cukraim rendbe jöhetnek? Mert nagyon magasak emiatt a sok érzelmi hullám miatt)

2017. ápr. 20. 19:23
 6/8 thoomas26 ***** válasza:
78%

Még ha a teljes gyógyulás nem is garantálható minden esetben, ha a lelked rendbe hozod, mindenképpen egyértelmű javulás lesz az egészséged állapotában. Tehát elengedhetetlen, hogy lelkileg egyensúlyban légy. Már megszerzett betegség miatt pedig pláne ne gyötrődj, inkább optimistán a megoldást keresd. Azt, hogy mit tudsz kihozni legjobbat az adott helyzetből.


Csak érdekességképpen írom le; a cukorbetegséget sokszor egy komolyabban stresszesebb időszak is kihozhatja. A fizikai agy nem tesz különbséget a valós vagy csak a valósnak elképzelt dolgok között, ugyanúgy reagálja le, ugyanazokat a parancsokat adja a testnek, ugyanúgy hat rá. Ha sokat idegeskedünk, mondjuk is, "hirtelen felment a cukrunk", valóban megemelkedik a vércukor szintünk, melynek kompenzálására a hasnyálmirigynek ugyanúgy hirtelen, sok inzulint kell termelnie, s a sok-sok ilyen vércukor ingadozástól ugyanúgy elfárad a hasnyálmirigyünk, s végül cukorbetegek lehetünk.

2017. ápr. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Fish1 ***** válasza:
Ezen kívül ne a problémát nézd, hanem a megoldást. Ha a problémán pörögsz és félelmet teszel mögé, mint érzéseket, még többet teremtesz belőle magadnak. Nézd a megoldást és vizualizáld magadat egészésgesnek, pozitív érzésekkel együtt.
2017. ápr. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szerintem a meditáció csak egy kis szelete a gyógyításnak, ha egyáltalán gyógyítás. Inkább segít a meditáció egy nyugodtabb állapot elérésében (megbeszéled önmagaddal mi lenne a jó). Ha érzelmi hullámaid vannak, akkor azokat kellene megoldani. Hogy segítsd a gyógyulást meditálhatsz is, de szerintem nagyobb hangsúly legyen a hullámaid megértésén.
2017. ápr. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!