Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Hipnózisban meg lehet élni...

Hipnózisban meg lehet élni mit éreztem, hallottam és láttam 4 éves koromban?

Figyelt kérdés

2017. jún. 3. 16:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%
Igen.
2017. jún. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
70%
Simán :)) csak szakember szükséges hozzá,de ezt gondolom tudod
2017. jún. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
3%
Nem, de mivel nincs mivel összehasonlítani, simán bemagyarázhatják neked hogy amit gondolsz és érzel a négy éves önmagaddal kapcsolatban az igazi és tényleg úgy történt, te meg elhiszed mert úgy érzed, lol.
2017. jún. 4. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 thoomas26 ***** válasza:
87%
A tudatunk az életünk minden egyes pillanatában naplót ír minden egyes pillanatunkról. Ez lesz az a napló, melyet egyedüliként viszünk magunkkal a szellemvilágba a fizikai testünk halála után. S ebbe a naplóba tekinthetünk bele egyes tudatállapotokban, mint például hipnózis alatt. Sikeres esetben, igen, újra tudod élni az életed (akár már tudatosan el is felejtett) pillanatait.
2017. jún. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%

Igen ez így letetséges előző válaszoló jol mondta . Na megyek ,mert a' szél baszkodja az ajtókat .

Arra vigyázz kérdező ,hogy lehet olyanra is emlékszel ,majd amire nem szeretnél és késsöbb megbánod ,hogy emlékszel rá ,de már télleg elegem van majd' kitörik az ajtó üveg !

2017. jún. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
32%
igen és még hipnózis sem kell hozzá... erről szól a kineziológia, visszavinni az embereket a múltjukba és megkeresni azokat a pontokat ami miatt most problémájuk van... a kineziológia annyival jobb, hogy ott oldásra is kerül a probléma, nem csak a felszínre hozza... keress egy jót...
2017. jún. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%
Igen. De ahogy előttem is mondták, csak szakemberrel próbálkozz.
2017. jún. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Hipnózissal a 4 éves korodbeli érzelmi lenyomataid alapján rekonstruált történeteket tudod megélni. Az agy nem egy kamera, nem tárol el minden képkockát amit valaha láttál, viszont az információ megmarad benne ami alapján a képzelőerőddel tudod újra képpé alakítani. Sose lesz teljesen pontos a kép de neked attól még úgy tűnhet, és rég elfeledett momentumok is felidézhetők vele.


A hipnózis egy terápiás eszköz, nem szórakozás. A lényege hogy olyan nehéz érzelmi helyzeteket élj át újra felnőttként amikkel gyerekkorodban nem tudtál mit kezdeni. Pl szüleid megszégyenítettek mások előtt, amire már nem is emlékszel, mégis felnőttként nem tudsz megszólalni csoport előtt. Ezt hipnózisban felidézed, "helyrerakod" és utána jó esetben nem lesz ilyen problémád.

2017. jún. 7. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Hipnózis ***** válasza:
100%

A rövid válasz: igen.

A hosszú válasz: az agy minden egyes érzetet (amikből 11 millió bitet szállít az idegrendszerünk másodpercenként) letárol és feldolgoz.

A tudatos agyunk ennek csak egy apró töredékét képes "lementeni", mivel adatfeldolgozási sebessége mindössze 40 bit/sec. Tehát a maradék információ, amit az ingerek szállítanak a tudatalattiba kerül.


Hipnózissal foglalkozom és megéltem saját magamon és a klienseimnél is számtalanszor, hogy nagyon részletes és régi emlékek jönnek fel.


Itt elhangzott, hogy nem tudni, hogy igazi-e az emlék, vagy a hipnotizőr "bebeszéli-e neked".

Aki volt már jó hipnotizőrnél és megélte már a hipnózist, az nyilván nem mond olyat, hogy ezt "bebeszélné" bárki a hipnotizáltnak. Ugyanis a folyamat teljesen más. Mások a jellemzői is.


Hogyan történik ez pontosan?


Hipnózisban egy asszociatív érzelmi emlék kapcsán feljönnek azok az érzések, amik most is bennünk vannak (legfeljebb elnyomva) és velük együtt azok a jelenetek, amikben ezek megfogantak. A körülmények, a képek, az érzetek nagyon valóságosak, amit megélünk. Azért mondom, hogy MEGÉLÜNK, mert nem simán látjuk őket, hanem az agy komplexen vetíti elénk azokat az ingereket, amiket akkor megéltünk. Így lehet, hogy szagokat érzünk, hangokat hallunk, fizikai érzeteket élünk meg.


Hogy példával tegyem ezt érzékletessé:

Egyik legkedvesebb kliensem egy megmagyarázhatatlan félelme kapcsán a kora gyerekkorába került, ahol 8 hónaposan feküdt a kiságyban. Elmondta, mit lát: a tapétát. Érzékelte a körülményeket: a nagyszülők jöttek látogatóba. Veszekszenek a menyükkel, vagyis az ő édesanyjával. Az édesanya sír, kétségbeesetten védekezik. A vita tárgya a gyerek körül forgott. A gyerek ezt megértette a szavaikból már 8 hónaposan. Az édesapa háttérbe vonult és magába zárkózott. Nem támogatta az édesanyát. A kisbaba pedig mély érzelmi fájdalmat élt meg közben, egy megrázkódtatást, a biztonság elvesztését: sajnálta az édesanyját. Úgy érezte, hogy ez az ő hibája, hogy a családban vita van és az anyukáját bántják.

Nem mert sírni, pedig nagyon félt, hiszen érezte a szülei kétségbeesését, azt hogy a fiatal édesanya elvesztette a biztonságérzetét, hiszen a férje nem védte meg. Úgy érezte magára maradt az ellenséges környezetben.

Így a kisbaba is elvesztette a biztonságérzetét.


Miután a kliensem ezt mind elmesélte a kisbaba szemszögéből és a félelmeit feldolgoztuk és elengedte, megkértem, hogy kérdezzen utána a családban, valóban történt-e ilyen eset.


A válasz az volt, hogy igen. Nem is egyszer. De senki nem gondolta, hogy a gyerek ezt mind érti és mivel látszólag "elfelejtette", senkinek sem jutott eszébe összekötni a későbbi félelmeket ezekkel a körülményekkel.


Elhangzott itt még, hogy a hipnózissal szemben a kineziológia ki is oldja és nem csak felszínre hozza a negatív érzelmi emlékeket.


Nos, az igazi színvonalas hipnózis ülés lényege épp ezeknek az emlékeknek a feldolgozása. Felhozni őket ugyanis egyáltalán nem nehéz, ezt szinte bárki meg tudja tenni.

De ha csak beszélünk róla (sokszor szakembernél sem jutunk messzebb mint hogy éber állapotban újra és újra beszélünk a lelki problémáinkról), akkor csak egy kis gőzt eresztünk ki. A probléma visszajön.


Miért és hogyan működik ez?

Amikor valami erős érzelmi esemény történt, különösen gyerekkorban, akkor az agyunk olyan területei aktiválódtak, amik a tudatalattihoz tartoznak. Ezek az agy belső, mélyebben fekvő rétegei.

Amikor visszaemlékszünk rájuk éber tudatállapotban, akkor csak az agykéreg aktiválódik. Így a mélyben elraktározott érzelmi energia ott marad a mélyben. Nem oldódik fel. Beszélhetünk róla, kicsit meg is könnyebbülünk, de azt vesszük észre, hogy az érzés/probléma mindig újra és újra visszatér.

Amikor meditációban aktiváljuk ezt a tudatalatti réteget, ez már jobb. Feljönnek az érzések, emlékek, az agy megfelelő része aktiválódik. De ott kezdődik a nehézség, hogyan alakítsuk át ezeket az akkor kiépült szinapszisokat, vagyis idegi kapcsolatokat, amik ez esetben károsan hatnak ránk.


Hogyan válasszunk jó hipnotizőrt?


Olyan tapasztalt hipnotizőrt érdemes keresni, aki a hipnózisnak azt az ágát folytatja, amely nem pusztán szuggesztiókkal bombázza az agyat, hanem transzformálja a tudatalatti tartalmakat. Ezzel felszabadítja az ott negatívan ható energiákat és átalakítja pozitívvá.

Ezt transzformációs hipnózisnak hívják.


Másrészt, mindenképpen kérdezze meg a hipnotizőrt, hogy ő saját maga szokta-e magán napi rendszerességgel alkalmazni a hipnózist vagy az önhipnózist, illetve milyen eredménnyel. Saját maga milyen problémákat oldott ki önmagából, vagy esetleg kollégája segítségével hogyan oldott meg lelki érzelmi problémákat. Ugyanis sok hipnotizőr maga sose volt, vagy csak nagyon felületesen volt hipnózisban. Így nehezebb másoknak segíteni, ha maguk is alig ismerik a "környéket".


Ha bővebben érdekli a téma, privátban szívesen válaszolok, illetve tudok néhány remek szakembert ajánlani.


Honnan tudjuk, hogy az emlékeink valódiak, vagy csak pszeudo-emlékek?


Amennyiben transzformációs hipnózissal van dolgunk, úgy az emlékeket egy érzelmi asszociáción keresztül érjük el. Ez sokkal megbízhatóbb, mint a hagyományos módszerek,ahol mondjuk 10-1-ig számolás után életünk egy valamilyen eseményét kell elképzelnünk. Mondjuk az iskolás éveinket.


Az érzelem ugyanis nem elképzelhető. Az érzelmi energia mindig valós. Mindegy milyen absztrakt vagy valós képekkel társítjuk, mi az érzelmi energiákkal dolgozunk. Ezeket vagy oldjuk vagy nem. A körítés másodlagos.

De így is a legtöbben nagyon valóságos, sok érzékszervre ható, részletes emlékeket élnek meg és ezeket teljesen valóságosnak érzik. Így a legtöbb ilyen eset nagyon valószínű, hogy valóban valóságos emlék. De ha nem lenne az, az sem számít, mivel a feldolgozott érzelmi energia 100%-osan valódi.


Egy utolsó hozzáfűzni való...


Saját tapasztalatból beszélek, amit saját bőrömön éltem meg: a hipnózis fantasztikus módon felszabadítja a képességeinket és megváltoztat, ha készek vagyunk végre letenni a szenvedést és megváltozni.

Nem kell a terheket örökre magunkra láncolni. Elég ha tanulunk belőlük és elengedjük őket. Azért születtünk, hogy kiteljesedjünk és nem azért, hogy értelmetlenül és végeláthatatlanul szenvedjünk.


Úgyhogy aki kész változni, annak mindenképpen elsősorban a hipnózist és önhipnózist javaslom. A leggyorsabb, legmélyebb és leghatékonyabb módszer.

2017. jún. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Erre szeretnék reagálni: "Úgyhogy aki kész változni, annak mindenképpen elsősorban a hipnózist és önhipnózist javaslom. A leggyorsabb, legmélyebb és leghatékonyabb módszer."


Becsülök minden változásra kész embert, nagy kincs, ha valaki vágyik arra, hogy jobban tudjon szeretni és jobb ember lehessen!


Forduljunk Istenhez!

”Éppen ezért meg vagyok győződve arról, hogy aki elkezdte bennetek a jó munkát, elvégzi a Krisztus Jézus napjára..”

Isten sosem kéri az emberektől, hogy kapcsolják ki a tudatukat! az nem az Ő módszere. Isten becsüli az ember önálló elméjét. Az emberrel tudatosan együttműködik.


Lehet, hogy hatékony a hipnózis valamiben, de olyan nagy a lelki kockázata, hogy nem éri meg őrizetlenül hagyni az elménket.


és mit használ az embernek, ha az egész világot megnyeri, de lelkében pedig kárt vall?

2017. jún. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!