Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Tényleg létezett híres magyar...

Tényleg létezett híres magyar médium?

Figyelt kérdés

Elvileg létezett egy híres magyar médium/látnok aki az 1930-as években élt. Sajnos nem sok cikket találtam róla, itt van egy pár:


[link]

[link]


Nagyon érdekesnek találtam a történetét, azonban meglepett hogy nem sok forrás van róla. Google könyv keresővel azonba külföldi könyveket is találtam ahol írnak róla.


Az egyik ilyen könyv: PSYCHIC CRIMINOLOGY: A Guide For Using Psychics In Investigations (2nd Ed.) Ezt a könyvet 2002-ben adták ki. A könyv angol, azonban fordítom nektek a róla szóló írást:


Az egyik ilyen siker történet egy másik híres médiumról, a magyar léleklátóról János Keléről szól. János Kele kele képességei laboratórium ellenörzés alatt is elképesztőek voltak. Kele képességeit Dr. Karlis Osis a Duke Egyetem paraszichológusa és Hans Driesch a Lipcsei egyetem professzora mérte fel. Professzor Hans Driesch Kelét klasszikus látnoknak nevezte. Történetek szerint több száz ember köszönheti Kelének az életét. Egy Budapesti megbízott rendörfőnök szerint (aki alkamazta Kelét eltunt személyek keresésnél) azt állította, Kele pontossága több mint 80%-os, azonban vannak napok amikor 100%-os pontossági rátával dolgozik. Egy tipikus ilyen eset amikor a rendőrséget 1935 December 28-án értesítették, miszerint egy zavarodott nő akinek az unokahúga megszökött, egy öngyilkossági cetlit hagyott magaután. Kele állítása szerint a nő egy bizonyos hídhoz ment a Dunánál, ahonnan véget szeretett volna vetni az életének, de meggondolta magát. Kele figyelmeztetett, miszerint a nő új tervében vonat elé fogja vetni magát. A nőt rövidesen egy vonatállomáson elfogták. Kele 1957-ben halt meg, semmilyen jutalompénzt nem fogadott el, és Magyarországon kívül nem volt ismert, mivel nem kereste a nyilvánosságot.


Találtam egy másik könyvet is amit 1954-ben adtak ki, a neve Wrong Passport a szerző pedig Ralph Henry Brewster. Sajnos nem elérhető ezért csak egy kis részlet látható amiből csak ennyi látszik:


"és tanácsot kérünk a híres médiumtól, Janos Kelétől, aki a magyar rendőrségnél dolgozott. A hivatalos állása miatt hezitáltam hogy felhívjam-e vagy nem."


És a végére még egy érdekes dolog. Olvastam hogy a médiumok képességeit ezekkel a Zen vagy Zener kártyákkal tesztelik.


Itt van egy internetes oldal ahol ti is letudjátok tesztelni.

[link]


Négyer próbáltam, átlag 5/25-ot találtam el. Aztán ellazultam, kiűrítettem a gondolataimat és koncentráltam, hallgattam a megérzéseimre. Meglepetésemre 11/25-öt találtam el. Próbáljátok ki ti is!


A végére pedig pár kérdés:

Mit gondoltok a látnoki képességekről? Veleszületett tehetség, vagy el lehet ezt elérni megfelelő meditációs gyakorlatokkal? Szerintetek most is alkalmaz a magyar rendőrség médiumokat? Mi a helyet a világ többi országával, ott is alkalmaznak médiumokat?



2017. júl. 13. 06:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

1. Igen lehet létezett semmi nem zárja ki a valószínűségét

2. Ha valóban rendelkezett ezekkel a képességekkel az lenyűgöző

3. Szerintem veleszületett. A magyar folklórban az ilyen "médiumokat" táltosnak hívják, míg aki tanulta ezt azt garabonciásnak

4. Nyilván lehet tanulni de nem csak ártatlan kis meditációkkal :DDD

5-6. Lehetséges h alkalmaz de az szerintem ritka eset és igen előfordulhat h külföldön is alkalmaznak

2017. júl. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
38%
Ha létezett volna és igazak lennének a cikkek, ahogy meg tudta mondani hány pengő van a férfi zsebében a látnok, a lottó nyerőszámai is gyerekjátékok lettek volna számára... Erről ennyit. :) Szerintem ez a férfi egy közönséges szélhámos volt, akit sztároltak és nagy feneket kerítettek pár story-jának, semmi több.
2017. júl. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 enes válasza:

Csak tudod nem mindenki pénzéhes... Kedves utolsó válaszoló. :) Főleg nem egy olyan ember, aki efféle képességekkel van megáldva.(erről ennyit)


Én nagyon érdekesnek tartom ezeket a dolgokat, nem tudom, hogy valóban léteznek-e, de remélem egyszer rájövök. Én úgy hallottam, hogy el lehet érni efféle képességeket. Magyarországon nem tudom, de például az oroszok, az amerikaiak biztosan alkalmaznak, nem is akármire - feltéve, ha alkalmaznak.

2017. júl. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azért jó, hogy teszel egy kijelentést, hogy nem mindegyik pénzért csinálja ezeket, de azért még te se vagy biztos benne. :) Én elmondhatom nyugodt szívvel és bátran fel is vállalom, hogy több mint 50, azaz ÖTVEN magát látó, jós, reiki mester... stb.:-nek nevezett embernél. Mindegyiket már az első találkozón megfogtam és úgy elbuktak, mint rottenbiller. Volt, hogy fizetés nélkül jöttem el és a NAV-al is megfenyegettem. Egy szót nem mertek szólni...
2017. júl. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hihető..:D
2017. júl. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
58%
Par eve a fokuszban is szo volt egy hasonlo kepessegu emberrol.
2017. júl. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!