Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Akik meditalnak milyen valtoza...

Akik meditalnak milyen valtozast tapasztalnak?

Figyelt kérdés
En mar 1 eve csinalom majdnem mindennap,es erzem hogy sikeresen csinalom.amig csinalom jo minden.de nem erzem hogy nyugodtabb lennék,ugyanugy kiborulok,stresszelek,es a negativ gondolatok nem hagynak nyugodni.az eletem mostanaban nagyon stresszes,eleg nagy gondokkal szembesulok.
2019. máj. 12. 21:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Pontosan azokat a dolgokat tapasztalom meg szépen sorjában, amit annak idején a meditációról szóló ismeretterjesztő, bevezető előadáson elhangzott. Én egy orvosilag és tudományosan többszörösen bevizsgált módszert tanultam meg, merem állítani, hogy hozza mindazon előnyöket, amik a tud. kutatások eredményeként le lettek írva. Természetesen nem egy év alatt valósult meg minden pozitív hatás az életemben.


Te milyen módszert használsz?

2019. máj. 13. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kevesebbet kell aludni. Jobban kipihenem magam
2019. máj. 13. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Sokan keverik a meditációt a relaxációval, koncentrációval. A meditáció kiengedi a dinoszauruszt a szekrényből, de pontosan akkor, amikor erre megértél. Tisztít, és elengedel rögeszméket, amihez korábban ragaszkodtál.
2019. máj. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
26 éve meditálok, a meditációval egyre jobban jelenlévő leszel az életedben, ez annyit jelent, hogy míg máskor egy aggasztó gondolat visszatartott valamitől, most aggasztó gondolat hiányában egyből cselekvés jön, nem pedig agyalás hogy á ezt nem tudom, nem merem csinálni, tehát az életed előrevivő dolgaiban nem a kételynek adsz helyet, hanem egyből csinálod azt ami előrevisz. Ugyanakkor lehet hogy ott lesz a kétely benned, de nem azonosulsz vele, hanem csak tudatában leszel hogy felmerült benned a kétely, míg régen a kétellyel azonosulva elhalasztottál lehetőségeket amik előrevihettek volna. Szóval mondhatni a meditációval egyre jobban megérkezel az életedbe, mert jelenlévőbb leszel, több jelenlét, kevesebb agyalás. Viszont ez magával hozza azt is hogy átalakul az életed, mert mersz lépni, és az új helyzet megint csak kételyt vagy félelemet teremthet, de ezt is csak fel kell ismerni azonosulás nélkül. Persze ehhez némi idő kell. A meditációban elcsendesedett elmével érdemes önkutatásba kezdeni, nekem ez hozta meg az egységélményt, amit satorinak és samadhinak is neveznek.
2019. máj. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen felismerések vannak, magától a meditációtól változni semmi sem fog. Ha változást akarok, akkor cselekszem, próbálok változtatni. Ha elfogadni akarom a dolgokat úgy ahogy vannak, akkor nem cselekszem, akkor leülök és megfigyelő maradok.
2019. máj. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A választ megkapod Eckhart Tolle: A most hatalma, ill. A most hatalma a gyakorlatban című könyvekben.
2019. máj. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, Eckhart Tolle könnyen rávezet arra hogy mi is az a jelenlét, és ki az aki változik, de azt aki változni akar, a meditáció tudja lecsendesíteni, és ebben a csendben kell önkutatást végezni.
2019. máj. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!