Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Tudatos álmodás + asztrálproje...

Tudatos álmodás + asztrálprojekció. Jól csinálom? (És néhány kérdés. )

Figyelt kérdés

Kérlek csak akkor olvasd el, ha erre időd/energiád van, mert nagy szükségem van a hasznos válaszokra.


Tudatos álmom már volt többször is, de mindig spontán. Ma éjjel/hajnalban először úgy, hogy este elhatároztam, hogy gyakorlom.


Megpróbálkoztam a test elhagyásával is. Éreztem a lebegést, hallottam a zümmögő hangot (sőt, talán valaki szólt is hozzám, de azt nem értettem) - viszont ahogyan lassan mozdulni próbáltam, végül mégis fizikailag sikerült megmozgatni a testemet, és persze erre felébredtem.

Sokat kell még gyakorolni, de jól csináltam egyébként?


A többi kérdésem a tudatos álomra vonatkozik.

Nálam ezek gyakran láncszerűen épülnek fel (hamis ébredések egymásba ágyazva).


Ma például "felébredtem", körbejártam a lakásban (de olyan furcsa volt a járás, amit álmosságnak tudtam be), sőt, még morogva lekapcsoltam egy éjjel égve hagyott villanyt is. Úgy ítéltem meg végül, hogy ez nem álom.


Aztán felébredtem, és csodálkoztam azon, hogy nem vettem észre a nyilvánvaló jeleket. Nem is abban a lakásban jártam, ahol most élek, és a berendezésben is volt némi különbség.


- Te hogyan döntöd el valamiről biztosan, hogy álom?

- Nem tartasz attól, hogy összekeveredik az "álomvilág" a "valós ébrenlét" állapotával?

- Nem szoktál zavarba jönni egymásra épülő fantomébredésektől? (Hogy azt hiszed, már tényleg ébren vagy, de aztán kiderül, hogy még az is egy álom.)


Köszönöm a válaszokat!



2019. máj. 15. 09:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Elsőre, bár az lenne a fontos, sajnálom, de nem válaszolok, mert lénxegileg nagyon messze állsz az erős gyakorlástól.


Furcsa, hogy amint elmédbe kerül e téka, nem ébredsz tudatára, hogy álmodsz.

Amikor ilyenek voltak velem, valóban bezavar, mert ugye egy teljesen új tudatállapotba kerülök, viszont ha beiktatsz egy kulcsot, hogy minden ébredés élménynél, legyen az álom, vagy nem, "leelenőrzöd"( azért záríjelbe, mert ezt az elme addig nagyon könnyen végtelen sebbességel megcsinálja, amíg fentről nem hátráltatnak), akkor hiába lesz ilyen egy álmodásban, egyből gyakorolhatsz tovább.


Konkrétan válaszolva.

Nos bár nekem ez soha a büdös életbe nem volt tudatos kérdés, mikor aktívan gyakoroltam ezt, napközben éreztettem magammal. Egy olyan tudatállapotot vettem fel, ami a létezés tapasztalást a tudatállapot jellegének milyenségében figyeli, ezen belül is főleg azt, higy álom-e. Éreztettem magammal, az egyértelmű tényt, hogy a tudatállapotom egy éber állapotban létezik.

Egy álmon belül előbb volt belső tudatosságom, hogy álomban vagyok, mintsem tudatosan felfogtam volna. Szóval álmon belül, ez már nem játszott szerepet, csak maga a tudatalatriba iktatás, hogy az elme rendszeres idő közönként juttassa a tudat eszébe, hogy tudatosan ellenőrizze le.

Amikor pedig fentről manipuláltak, akkor belülről még ez sem segített, viszont nem tudtam megszerezni, amit ébren, avagy a biztos érzetet a tudatállapotom milyenségéről, így elkezdtem egyes gyakorlati formákat folytatni, amiknek milyenségét ellenőriztem, de volt, hogy el kezdtem lebegni, vagy formálni a környezetemet, és ezáltal tudtam, hogy álomban vagyok.

Szóval ha éppen álomban vagy, és az éber gyakorlataid nagyságrendileg fejlettlenek, így nincs meg az instant belső tudás/érzet, amint az elmedben felötlődik a lehetőség, hogy álmodsz, tehát tudatosan ellenőrzöd, de nem jutsz eredményre, akkor gyakorolj. Remélem nap közben is meditálsz valamilyen tudatállapotra, ha nincs benned biztosság, gyakorolj képességekre, és ha teleportálsz, valószínűleg álmodsz, s gyakorolhatod, amit szeretnél.


Én nem tartok tőle, mert eléggé otthon mozgok az elme világában. Nálam nem csak a saját elmém hozott akadályokat, hanem fentről is keményen adták az ívet, és így is még bent is NAGYJÁBÓL, NEM TELJESEN el tudtam érni, amit akartam, ébrenlétből, pedig tisztán láttam a komplexumokat, és azokból nem csak automatikusan, de tudatosan is tanultam, iktattam tudást a tudatalattimba, hogy legrosszabb helyzetben, is megfelelően tapasztalja, ne legyen zavar/összekeveredés, amit nem tudok átlátni.


E utóbbi válasz a két utolsó kérdésedre. Remélem segítettem.

2019. máj. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Csinalj valosagtesztet

Allitolag az elektronikus eszkozok nem ugy mukodnek az álomban ahogy a valoságban

2019. máj. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!