Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Táncoltam álmomban. S népvisel...

Karena26 kérdése:

Táncoltam álmomban. S népviseletbe öltözött, körtáncot járó asszonyokat láttam körtáncot járni a dombtetőn. Mit jelent ez? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Mit jelent az álmom?


Álmomban megvezettek, csőbe akartak húzni, de idejében kiderült. Menekültem a fürkésző tekintetek elől, s a kelti sikátorokon feljutottam egy díszes, aranyozott templomhoz, a város tetejére. Miután megnéztem ezt a gyönyörű, díszes, fényes templombejáratot, azt vettem észre, hogy fehér, habkönnyű, fátyol szerű keleti ruha van rajtam fejkendővel, ami az arcomat is takarja, csak a szemem látszott ki alóla.

Lefelé indultam a sikátorokon a városba, az út túloldalán egy ugyanilyen ruhába öltözött fiatal férfival, aki szintén rejtőzködött. Boldog voltam, s a testem táncra perdült örömömben. Olyan könnyű voltam, mint a rajtam lévő ruha. Járás közben könnyed, finom hastáncos mozdulatokat tettem, mellettem a férfi is, így mentünk lefelé az utca két oldalán a hegyről. Mikor felnéztem tánc közben, a házakból fehér ruhába öltözött nőket láttam kilépni a házaikból a tornácaikra, s ott megálltak, s minket figyeltek diszkréten, udvariasan, nem bántó vagy tolakodó módon. Az úton előttem, mögöttem is sorban fehér csadorba öltözött titokzatosan mosolygó asszonyok vonultak lefelé.


Ekkor elhaladt melletünk azoknak az embereknek a sora, mint egy nászmenet, akik elől rejtőzködtem. A testemmel a másik irányba fordulva, fedett arccal, felszabadultan táncolva, mosolyogva, majdnem kacagva haladtam el mellettük. Rám néztek, de a kacagó a szememről senki nem ismert fel.


Mire elhaladtam a menet mellett, leértem a völgybe. S most enyhe emelkedőn haladtam újra felfelé. Feltekintettem az előttem lévő dombtetőre. Ott gyönyörű, színes népviseletbe öltözött asszonyok táncoltak, énekeltek népdalokat. Szép látványt nyújtottak fönt a völgy peremén, jó volt őket nézni, de kiestem a saját táncritmusomból, s felébredtem.


Már rég felébredtem, de még mindig a hatása alatt állok az álomnak. Boldog, felszabadult vagyok, s a testem táncol. :D


Tudna valaki segíteni nekem, hogy mit jelent mindez? :)



#templom #csador #hastánc #tánc #fehér ruha #néptánc #fátyol #sikátor #női ruhába öltözött férfi #fejkendó
2019. aug. 10. 09:48
 1/1 ufipufi válasza:
74%
Szerintem azt jelenti hogy jol aludtal.
2019. aug. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!