Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Szerintetek jót, vagy rosszat...

Szerintetek jót, vagy rosszat álmodni jobb?

Figyelt kérdés

Természetesen könnyű lenne rávágni hogy a jót, de ez nem ilyen egyszerű... Én volt, amikor megálmodtam egy tragédiát. Egy rokonom elvesztését. Iszonyú reális álom volt, lesokkoltam benne, és szörnyű rossz érzésem volt. De mikor felébredtem, az maga volt világ megkönnyebbülése, boldog voltam, és azonnal felkerestem azt a rokonomat, és vele töltöttem a napot.


Ellenben volt már olyan, hogy leghőbb vágyamat álmodtam meg. Összejött az a szintű euforikus boldogság, amiért egész életemben küzdöttem, ott és akkor átélhettem, álmomban végre sikerült...


... Aztán eljött a pillanat, amikor elkezdett fátyolosodni előttem a táj, fehér ködbe veszett minden, utolsó pillanatban már rájöttem, hogy ez csak álom volt... Olyan szörnyű elkeseredettséggel ébredtem fel, amire nincsenek földi szavak. Remegtem, a sírás szélén voltam, el lett rontva a napom egy hamis illúzió miatt.


Tehát ilyen szemmel nézve, én azt mondom, inkább álmodok rosszat, mert abból ébredéskor sokkal pozitívabban jövök ki. Másrészt, talán olyat éltem át akkor álmomban, amit az életben soha nem fogok. Így legalább egyszer már megtörtént velem, még ha csak egy illúzió volt is.



2019. okt. 10. 16:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Szépet almodni mindig jó, rosszat soha. En olyanokat szoktam hogy utána percekig kesz vagyom ébredés utan, van hogy vissza se merek aludni. A jót meg csak tudomasul vezem, hogy jaj de szép almom volt. De ennyi. A nap végére el is felejtem.
2019. okt. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Semlegeset. Ha jót álmodok, azért leszek depis, mert elmúlt, ha rosszat, akkor meg nyilvánvalóan elbassza az egész napom.
2019. okt. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nekem a rossz álom elrontja az éjszakámat, de feldobja a nappalomat. A jó álom feldobja az éjszakámat, de elrontja a nappalomat. Úgy vagyok vele, inkább a nappalom legyen jó. Engem a drámai filmek is inkább csak feldobnak, mert belegondolok, hogy nekem mennyivel jobb mint azoknak akikről a film szól.
2019. okt. 10. 19:18
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindegy, csak álmodjak.
2019. okt. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem biztos ha ezt mondanád akkor, ha örökké csak álmodnál, minden nap, órákon át... :)
2019. okt. 10. 20:41
 6/12 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy hol ébredek fel :P
2019. okt. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem horrort álmodni rossz, viszont a jósló álmokat nem lehet nem jóslók értékével összehasonlítani. Nincsen ilyen mérce szerintem , és nem is kell, hogy legyen. Meg amúgy az a rossz pl álom nélkül is bekövetkezik.

Vagy nemtom.

2019. okt. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

*tehát ami következni fog sorsszerűen rossz, az úgyis rossz lesz. Tehát azon nem mérsékel szerintem egy álom, ami arról szól. Pl megálmodsz egy balesetet, attól már előre mondjuk rosszul, frusztráltan is érezheted tőle magad; ha pl figyelmeztető jelnek fogod fel.

De egyébként ne táplálj sok ilyen álmot, mert még az is lehet, hogy annyira sokat agyalsz rajta, akkora jelentőséget tulajdonítasz neki, hogy a végén esetlegesen neadjisten még te vonzod be.

2019. okt. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Egy másik negatívuma is van annak, ha sokszor álmodsz meg egy tragédiát, mégpedig az, hogy megszokod a felébredést. Ezt tapasztalatból mondom. Amikor meg valójában megtörténik a tragédia, csak meredsz magad elé fapofával, összetört lélekkel, és azt mondogatod magadban kevés meggyőződéssel, hogy "ilyenkor szoktam felébredni... fel akarok ébredni... fel akarok ébredni..." Legbelül viszont tudod, hogy ez egyszer nem fogsz tudni. És ez valami irgalmatlanul szörnyű érzés, én már csak tudom.
2019. okt. 11. 02:21
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha jót álmodok, mindig visszaalszom, ami nem igazán jó sok szempontból. Ha rosszat álmodok, berögzül, s egész nap v. több napig is borzasztó érzés. Így ésszerűbb, ha mondjuk nincs álmom, vagy nem emlékszek rá. Mindenképp választanom kell a kettő közül, akkor álmodjak szépet és jót.
2019. okt. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!