Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Megszeretném tanulni, hogy...

Megszeretném tanulni, hogy kell tudatosan álmodni. Elvileg fent van neten egy könyv ami lépésről lépésre leírja, hogy kell, és nagyon hatásos is! Valaki megtudná mondani a címét és íróját?

Figyelt kérdés
2010. júl. 16. 12:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Szepes Mária - Az álom mágiája

kiegészítés: Jung - Ember és szimbólumai


Namaste

2010. júl. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én el tudnám neked mondani 3 mondatban, hogy kell.
2010. júl. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ó :D Az jó lenne :D Akkor kérlek mond el!!:D
2010. júl. 16. 13:10
 4/7 anonim ***** válasza:

Az első lépés az, hogy mindig emlékezz arra, hogy mit álmodtál. Azt szokták javasolni, hogy vezess álomnaplót, amibe részletesen, amennyire csak emlékszel, leírod az álmokat.


Ha ezzel megvagy, akkor elkezdessz "álomjeleket" keresni ébren és álmodban. Azt úgy kell, hogy amikor ébren vagy, napközben váratlan időközönként ránézel a kezedre, és egyesével végignézel az ujjaidon. (Ezt csinálhatod a metrón is, megnézed az emberek kezét.) Ez hülyén hangzik, de álmodban emlékezni fogsz erre, viszont álmodban annyira máshogy néz ki a kezed, (és másoké is), hogy már ettől a látványtól rájössz, hogy ez egy álom.


De még olyan "álomjelek" is léteznek, hogy pl. álmodban próbálj meg ránézni egy órára, vagy belenézni egy könyvbe. Aztán elnézel, visszanézel, és álmodban nem marad sem ugyanannyi az idő, sem ugyanaz a szöveg.

Vagy pl. felkapcsolsz egy lámpát. A fényviszonyok nem fognak megváltozni.


Lehet, hogy ez mind hülyén hangzik. Nekem így sikerült. Bár előnnyel indultam, mert amióta az eszemet tudom, mindig emlékszem az álmaimra, és az első tudatos álmom véletlenül történt meg.

(Kommandósok üldöztek az utcán, és tudtam, hogy le fognak lőni. Akkor a "háttérben" észrevettem egy alakot, aki mintha lassított felvételen ment volna oldalazva. Ekkor jöttem rá, hogy ez egy álom. Megálltam, és a kommandósok elmentek mellettem, észre se vettek. És utána folytatódott az álmom, de úgy, ahogy én akartam.)

Tehát egy idő után rá fogsz jönni akaratlanul is, hogy álmodsz.


Mikor rosszat álmodok, most már szinte mindig rájövök, hogy az egy álom. Olyankor álmomban megállok, és elkezdem mondogatni, hogy "Kelj fel, kelj fel!" Ilyenkor vagy felébredek, vagy megszűnik a veszély álmomban.

2010. júl. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
huu :D köszi!:D ezt biztos kifogom próbálni!!:D Tényleg köszi!:D
2010. júl. 16. 14:05
 6/7 A kérdező kommentje:

Ja igen!:D Az első válaszolónak is köszönöm a könyv címeket :D utánuk néztem. :D


Amugy álomnaplót pont ma kezdtem el "írni/vezetni" :)

2010. júl. 16. 14:07
 7/7 anonim ***** válasza:
ezzel nekem is sokat segítettél, köszönöm!
2010. júl. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!