Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Ez most mit jelent? Életveszél...

Ez most mit jelent? Életveszélyben vagyok ilyenkor?

Figyelt kérdés
Olyan a helyzet, mint amikor alvásparízise van az embernek. Amikor már az elalvás határán vagyok, akkor olyan, mintha elfelejtenék levegőt venni, és fuldoklom. Most is ez volt, ezért nem alszok. Plusz mellé álmodtam is dolgokat, de azok nem voltak vészesek.
2020. febr. 20. 00:42
 1/6 907 ***** válasza:
100%

Pánikbetegség vagy alvási apnoe okoz a leggyakoribb esetben ilyen problémákat, tüneteket. Ha ez sűrűn előfordul, menj el egy kivizsgálásra, nehogy nagyobb baj legyen belőle, veszélyes!

Jobbulást kívánok.

2020. febr. 20. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Amit olvastam most az apnoéról, az kicsit más, mint amit én tapasztaltam. A beteg ugyanis nem veszi észre, hogy ilyen problémája van, valamint a legrosszabb esetben az agy közbe lép, a páciens meg semmit sem tud róla. Én viszont a tudatomnál voltam mindvégig, még álmodtam is közben, de lehet, hogy csak álom volt a légzés kimaradás. Ha meg álmodtam, akkor a pánikbetegség jöhet inkább szóba, az meg még jobb, főleg, hogy nem tudom az okát, hogy miért lennék pánikbeteg. Vérfagyasztó élmény volt az biztos.
2020. febr. 20. 05:05
 3/6 A kérdező kommentje:
Ja, valamint érzékeltem, hogy alvásparalízisem is volt. Egyébként rendszeresen előfurdol, persze nem mindennapos, de évek óta megtörténik bizonyos időközönként, csak eddig még légzés kimaradás nem járt vele együtt.
2020. febr. 20. 05:11
 4/6 anonim ***** válasza:
70%

Ha kérdésedre konkrét válasz és megoldást vársz, akkor

- ne öndiagnózisoddal ellenérvelj a válaszolónak,

- kersd fel háziorvosod és beszéldd meg vele at alvásközponti kivizsgálás lehetőségét.

2020. febr. 20. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem rengetegszer volt alvási paralízisem, konkrétan több százszor. A fuldoklás viszont egy kezemen meg tudom számolni hányszor történt, az azért ritka, de azt hittem meghalok. Ugye lebénulsz és mozogni se tudsz de már felébredek, szemem nagy nehezen van amikor ki tudom nyitni egy kicsit. És néha eltart fél óráig vagy ki tudja meddig. Én nem mentem eddig emiatt orvoshoz, de talán a stresszhez van köze. Amikor ilyen van a kisujjadat próbáld meg megmozgatni, akkor érzed hogy mozog akkor utána a kezedet és végül a karodat és felkelsz. Legalább is nekem így bevált.
2020. febr. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Közvetlen életveszélyben még nem vagy, de a kiváltott pánik miatt még nehezebben fogsz tudni elaludni (és baromi rossz érzés is). Első körben csak válts alvási pózt, kisebb/nagyobb párnát, ha ez sem segít és túl sűrűn előfordul akkor irány a háziorvos.
2020. febr. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!