Kezdőoldal » Otthon » Kert » Életveszélyben vannak a lakók...

Életveszélyben vannak a lakók az azbeszt miatt, hogyha az egyik, régi hullámpalával fedett épületnek ki van lyukadva a teteje?

Figyelt kérdés

Fogalmam sincs, hogy mióta van rajt lyuk, de ma vettem észre, miután egy macska átszáguldott rajta. A múltkor kérdeztem egy hasonlót, miután észrevettem, hogy a macskák sajnos rámennek a hullámpalás helyekre, aztán kenik a testüket mindenhova:

https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__kert__10265455-szarma.. Itt azt mondták, hogy az egy ökörség, hogy ennyi dózistól bárkinek baja lehet. Gondoltam, hála az égnek, hogy ezt mondják...

Az akkori kérdést kiegészíteném azzal, hogy lyukad is a hullámpala. Arra mennek rá a macskák, ezt tépi a szél, erre folyik rá az esővíz.

Ezen a településen sok a régi hullám- és síkpalás épület, miegymás, és sajnos egy a házunkhoz nagyon közel lévő rohadó hullámpalán még lyuk is keletkezett már. Veszélyesebb-e így, hogy még lyukas is? Megölheti-e mindez a házam lakóit?


2020. jan. 12. 15:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Tehát egyáltalán nem is olvastad az előző kérdésedre írt hozzászólásokat, vagy pedig szimplán csak rettegni szeretnél. Tessék:


MINDENKI MEG FOG HALNI! RÁK! HALÁL! PUSZTULÁS!

2020. jan. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De elolvastam, csak akkor még nem láttam, hogy lyuk is tátong a hozzánk legközelebbin...
2020. jan. 12. 15:31
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
Extra halálos. Tartóstejet már ne vegyél.
2020. jan. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
22%

3 éven belül meg fogtok halni, ha nem csináltok valamit!!!


[link]

2020. jan. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%

Nyugodj le a pixába.

Az azbesztből a beépítés után csak a szórt azbeszt (rövid szálú, hőszigetelés) volt a veszélyes.

Amivel te a tetőn találkozol azbesztcement az még akkor sem veszélyes ha törik, hosszú idejű kitettség (napi szintű védőeszköz nélküli munka) kell ahhoz, hogy ártalom legyen belőle.

2020. jan. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha minden nap azbeztes szigetelést bontanál védőfelszerelés nélkül, akkor esetleg 20 év alatt alakulhat ki betegség, de még akkor sem biztos hogy abban halsz meg.
2020. jan. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Annál a kérdésnél is igen részletesen leírtuk, hogy hogyan lehet belőle probléma.

Tényleg nem értelmezted...

Minden nap ki fogod írni???

2020. jan. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, életveszélyben vannak, mert becsurog az esővíz. Az aztán eláztatja a gerendákat, jön a könnyező házigpmba és elemészti a fát, akkor meg bedől az egész ácsozat. József Attila édesanyja akkor viszi fel kiteregetni a dagadt ruhát a padlásra és ráesik az egész tető és majd emléktábla mutatja a ház a falán.
2020. jan. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
66%

Megérdemelsz egy komoly választ is:

Igen, valóban szakadnak ki a lyukon és sérüléseken azbeszt szálak, sőt, még akkor sem biztonságos se a hullámpala sem a síklemez, hogyha vadonatúj. De az ennek az egészségkárosító hatása elhanyagolható, csepp a tengerben. Ha tényleg aggódni akarsz, akkor aggódj azon, hogy gázbeton házad van-e? Bpa-t tartalmazó műanyagban tartod-e a kajádat? Szívod-e a belső égésű motorok és kazánok által légkörbe bocsátott szilárd részecskéket, nitrogénoxidokat, kéndioxidot? És még sorolhatnám, ezek mellett a lyukas hullámpala elhanyagolható...

2020. jan. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!