Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya életveszélyben? SOS

Kutya életveszélyben? SOS

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Itt vagyok falun és látok a kertben egy láncra kikötve egy nagytestű, bundás kutyát. Se árnyék, se víz.


Ha a rendőrségnek szólok kijönnek intézkedni?


2019. júl. 5. 12:48
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Kb 1 órája vagyok itt, azóta ez a helyzet. Ha elmondom akkor csinálnak valamit?
2019. júl. 5. 12:49
 2/15 A kérdező kommentje:
Látszólag nincs baja egyébként, még nem kapott hőgutát. Csak ugye mondhatja azt a tulaj, hogy most kötötte meg...ami persze nem igaz. De se ház, se víz, se árnyék. A nyomorult meg áll a napon.
2019. júl. 5. 12:51
 3/15 anonim ***** válasza:
92%
Nézd meg az interneten, hozzád legközelebbi állatvédő egyesület telefonszámát, és hívd fel őket.De akár a Rendőröknek is szólhatsz, bár nem gondolom hogy kimennek.Addig keress állatvédőket, míg egy azt nem mondja hogy intézkedik.
2019. júl. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Olyat nem találtam. Okok:


-elromlott az autó

-nincs plusz ember

-messze van

-kolléga sos esetnél van kint

2019. júl. 5. 12:55
 5/15 anonim ***** válasza:

Valaki biztos visz neki vizet, kaját. Elég genyó, de nem tudsz mit csinálni.


Te ne akard megmenteni, úgy értem ne mássz be, hogy viszel neki vizet!

2019. júl. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
64%

Kijönnek, de ha indokolatlan vagy bizonyítottan rossz szándékú volt a bejelentésed, akkor megbírságolnak érte.

Az eb láncra kötése - még ha nem is túl XXI. századi megoldás - de a megfelelő lánchosszúsággal szabályos. A kutya a lihegéssel tud párologtatni, ma még tán olyan hőség sincs, hogy aggódni kelljen a túlhevülése miatt (ha kocsiba zárják be, tűző napon ott 50-60 °C-ra is felmegy a levegő hőmérséklet, az más eset).

2019. júl. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Persze, valaki biztos, hiszen még életben van.


A lánc hosszúsága talán megfelelő (ránézésre), de a tűző napon rohad, árnyék és víz nélkül. Szerintem nem ez a megfelelő állattartási körülmény.


A jegyzőnek szóltam.

2019. júl. 5. 13:02
 8/15 A kérdező kommentje:
És "nem foglalkoznék vele", de 1 órája biztosan így van. Most el kell mennem tovább dolgozni, de visszafelé is erre jövök és akkor megnézem, hogy változott-e valami.
2019. júl. 5. 13:03
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
Ülj már le! Neked lesz belőle bajod! Úgy is azt mondja a gazdája most kötöttem oda míg elmentem a boltba.. Hagyd már öt..
2019. júl. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:

Szia okvetlenul itt jelentsd be:

[link]

2019. júl. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!