Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Tudtok ajánlani egy olyan...

Tudtok ajánlani egy olyan könyvet az álomfejtésről, ami nem totál bullshit és szerintetek jó?

Figyelt kérdés
2020. márc. 5. 15:36
 1/8 anonim ***** válasza:
38%
Krúdy Álmoskönyve
2020. márc. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%

Sigmund Freud

Álomfejtés.

2020. márc. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%

Az összes álomfejtős könyv totál bullshit.

Csak néhány barom belemagyarázza a saját beteg világát az álmokba, a még nagyobb barmok meg bekajálják.

2020. márc. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
63%
Egri csillagok
2020. márc. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Berente Ági: Az álomfejtés kézikönyve.

A lelki eredetük alapján fejti meg az álmokat és szinte mindig igaz.

2020. márc. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Hármas, ez nem igaz, Freud ppl pszichológuskénk fejti fel az álmokat
2020. márc. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért bullshit mindegyik, mert valami jelképeket elemez. Például, ha fehér galambbal álmodsz, akkor az ezt meg azt jelenti, mert a galamb ennek meg annak a jelképe, és pont.

Ez azért gáz, mert vannak emberek, akik mondjuk teljesen mást asszociálnak a galambbal, például ha valakit kiskorában megtámadott egy madár, az nem a békét fogja hozzá kapcsolni, hiába írja az álmoskönyv.

Ha érdekel a "spirituális" válasz, én eddig egy logikus magyarázatot hallottam az álmokra:

Azt mondják, álmodban egy másik dimenzióba kerülsz, ötödik vagy hatodik. Vagy pszichológiailag, a felettes énedhez, a tudattalanodba, ahol minden ott van, mindent magasabb szempontból tudsz elemezni, átlátni.

Itt nem úgy látsz és hallasz mint a földi világodban, hanem inkább érzésekkel. Ezért van az hogy valamit álmodsz, ami olyan mintha valami lenne, de nem az, de tudod hogy mi az, mert érzed.

Innen a megoldásokat, feldolgozásokat a tudattalanod továbbítja a tudatodba, ez az amire emlékszel álmodból.

Mindig az adott "rezgéseddel" hangulatoddal kapcsolatos, például ha nagyon félsz valamitől, olyan frekvenciájú álmod lesz, tehát valami olyannal álmodsz ami a félelem vibrációjához legközelebb áll. Tehát mindig megmutatja most épp hol tartasz. Vagy akár megoldásokat is feldobhat.

Ezt kell neked átfordítani, ha meg akarod érteni az álmod. Minden szereplő te vagy az álmodban. Külön meg kell vizsgálni ki mit mondott, hogyan éreztem magam eközben, mit éreztem, ez nekem mire utal, mire hasonlít. Így tudod összerakni a képet.

2020. márc. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Pszichológia tematikájú könyvek.


[link]

2020. márc. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!