Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Honnan tudnék többet meg az...

Honnan tudnék többet meg az álomfejtésről?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekelne az álomfejtés. Miért álmodunk, mik is ezek, és valójában mit jelentenek? Szeretnék ezek után nézni, ha esetleg valaki adna linket, vagy tanácsot ezzel kapcsolatban azt megköszönném:)
2010. aug. 29. 19:37
 1/2 anonim válasza:
E.Z.O.T.E.R.I.A.
2010. aug. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát tanácsot nem tudok adni, hogy hol keresd... Esetleg hogy nézz át tényleg ezotéria frumra...

De ugye az a nézet, hogy az álom az, mikor az agy feldolgozza az ébren szerzett információkat. (Lehet, elavult nézet, nem tudom). Ami viszont tény, hogy a tanulás nagy része alvás alatt történik.

Az én véleményem az álmokról az, hogy mindenki maga tudja, hogy neki mit jelenthet, mindenkinek az egyéni tapasztalatai alapján kell megfejtenie álmát. Most ez hülye példa, de (egereket tartok) egy egér nekem jelentheti, hogy napközben elszökött egy egerem és álmomban eszembe jutott, hogy egész nap kerestem. Jelentheti pozitív élményt is, mondjuk szeretetet, amit akkor szoktam érezni, mikor az egereimmel vagyok. Mondjuk holnapra várom a párom haza, és nagyon szeretem, és ezért egeret látok álmomban. De neked meg lehet, hogy csak egy kártevő, és azt jelenti, hogy veszteség ér/ért, testileg vagy lelkileg. Esetleg betegséget. Jó, tudom, hülye példa, de szerintem mindenkinek megvan a maga szimbólumrendszere, amit ki kell ismernie, és akkor érteni fogja álmait.

(Egyébként Krúdy Gyula Álmoskönyve szerint az egér: városban a bátorság jegye. Egér, amely belénk búvik: ártalmas gondolat (Radics Mária). ... Egerek a padláson József-napkor: késő tavaszt jegyeznek. Egér a szobában Andráskor: hosszú telet mutat. ...)

Én sajnos az álmoskönyveimben sohasem találtam meg, mit álmodtam, ezért kezdtem gondolkodni rajtuk.

2010. aug. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!