Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Mi az oka, hogy álmaimban...

Mi az oka, hogy álmaimban rendszeresen egy adott helyen tartózkodom, ahol a valóságban nem szeretek lenni? Miért "vonz" tudat alatt/lelki szinten az a terület? (Ráadásul, napközben legtöbbször nem is gondolok rá.)

Figyelt kérdés

Van egy régi (majdhogynem több száz éves múlttal rendelkező) tanyánk, ahová egyébként nagyon ritkán járok ki (sokévente egy-egy alkalommal). Akkor is (tudom, furcsán hangzik) "rettegést érzek a levegőben, és én is félni kezdek".

Álmomban meglehetősen gyakran, különböző élethelyzeteket élek át az említett helyszínen, vagy éppen csak bolyongok a sötét szobákban, vagy idegen emberekkel együtt eltérő szituációkban veszek részt, néha valami szörnyűség is történik: gyilkosság, esetleg megtámadnak a szellemek, stb.

Legutóbb például majdnem összeházasodtam ott egy idegen, nálam nagyjából nyolc-tíz évvel idősebb nővel, azelőtti éjszakán pedig édesanyámmal járkáltam az udvaron, és rettegtem, mert éreztem, hogy idegen, ellenséges személyek/entitások közelednek, eközben anyukám meditált, és azt mormolta, hogy "piros pontokként" látja őket, ahogy közelednek a hátsó kert felől. Előtte pedig anya és húgom meggyilkolták a már amúgy is halott nagybátyámat, és felgyújtották autóval együtt az egész környéket. Régebben pedig megtámadott egy áttetsző, szürkés, kísértetszerű lány. Még hosszabb idővel ezelőtt meg döglött, rothadó denevéreket és baglyokat láttam az istálló és a kocsiszín környékén. Még sokáig sorolhatnám...

A valóságban (sajnos) már elhanyagolt, szederrel sűrűn benőtt lett a "farm".

Lehetséges lenne, hogy ez az egész valami olyasféle jelenség, mint amilyet a (Stephen King) Ragyogás (The Shining) című filmben láthatunk a hotel kapcsán? Hogy valamiféle, negatív energia lakozik ott? Esetlegesen valami energetikai "csomópont"/vízérhálózat lenne? Netán szellemek "vonzzák" álombeli gondolataimat oda? Vagy átok ül a helyen?

Tudom, sok a kérdés, és sokan azonnal elvetik az ilyen dolgok létezésének lehetőségét. Ezennel megkérném, hogy ők ne válaszoljanak, csak legfeljebb nagyon komoly/együttérző módon.



2020. okt. 18. 21:52
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
71%

Csak az emlékek miatt jön mindig vissza.

Jó, nyilván nem a felsorolt szörnyűségeket élted ott át, mint gyilkosság meg szellemek meg rothadó állattetemek, ezeket már csak az elméd teszi hozzá amiért rossz élményeket csatoltál a helyszínhez és nem szeretsz ott lenni, de a helyszínt az emlékek hozzák, mert feltételezhetően sok időt töltöttél ott. Ha jó érzéseket csatoltál volna a helyhez, akkor is mindig előjönne álmodban, csak akkor jókat álmodnál vele. Én is sokszor vagyok a telkünkön álmomban (szintén el van hanyagolva sajnos, nem járunk ki) de én jókat álmodok vele.

Ami meghatározó helyszín volt az ember múltjában, az valahogy mindig bekeveredik az álmokba, attól függetlenül hogy az álom pozitív vagy negatív kicsengésű.

2020. okt. 19. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Elszomorítónak találom, hogy ennyire "elszkeptikusodott" az ezotéria témakör. Lassan tudomány és vicc topicnak lehetne nevezni.
2020. okt. 20. 14:07
 13/17 anonim ***** válasza:
35%
Valóban, az okos és értelmes emberek ide járnak trollkodni.
2020. okt. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Valóban okosak és értelmesek lennének?
2020. okt. 20. 14:16
 15/17 A kérdező kommentje:
Az értelmes mióta trollkodik? Valahogy ellentmondásosnak tűnik számomra.
2020. okt. 20. 14:19
 16/17 anonim ***** válasza:

Az álomban a tanya az álmaiddal, a vágyaiddal kapcsolatos aggódásodat, dühödet jelképezi.

Nem tudod mit kezdj az életeddel(bolyongok a sötét szobákban). Hogy képzeled az emberi kapcsolataidat (idegen emberekkel együtt eltérő szituációkban veszek részt). Vannak emberek, akik akadályozzák az álmaidat(gyilkosság), vagy gondolatok(megtámadnak a szellemek). Majdnem hagytad, hogy idősebb nők befolyásoljanak(házasságot kötöttem..). Édesanyád arra tanított(járkáltam) a kapcsolatok terén(udvaron), hogy ellenségessek az emberek(..entitások közelednek). Azon filozofált(meditált), hogy egyszerűen(pont) veszélyesek(piros). Tudat alatt(hátsó kert felől) rossz irányba befolyásolnak(közelednek). Anyád és húgod arra törekszik, hogy ne légy olyan, mint a nagybátyád(meggyilkolták). Ne kövesd a szakmáját(felgyújtották autóval) és életvitelét(egész környéket). Régebben kritizálták az álmaidat(megtámadott) magányos érzéketlen(szürkés) lányok, akik magukhoz akartak láncolni(kísértetszerű). Még hosszabb idővel ezelőtt nem érdemes, beteges(döglött, rothadó) másokkal(denevéreket) bölcsességekkel(baglyokat) foglalkozni. Nem érdemes az álmokat kergetni(láttam az istálló és a kocsiszín környékén).

2020. okt. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

10:08

Köszönöm a hasznos válaszod! Felettébb érdekes.

2020. okt. 21. 13:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!