Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tehetek ha szomszédaimból...

Endrus kérdése:

Mit tehetek ha szomszédaimból hárman összefogva rendszeresen a közös területen (udvaron), a közös képviselővel az élen részegeskednek,23 óra után hangoskodva ordibálnak (énekelnek) kiskorúak jelenlétében?

Figyelt kérdés

2014. máj. 12. 12:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Először szólsz nekik, hogy ne csinálják, mert téged ez zavar. Utána ha nem használ feljelentheted őket csendháborítás miatt ( 8-22 óra előtt / után érvényes ). És ezzel még "kedves" is vagy, mert nem egyből a rendőröknek ( mert ugye őket is kihívhatod ) vagy a bíróságnak szóltál, hanem figyelmeztetted őket.

Felsorolom ismét:

-szólsz nekik

-szólsz a rendőröknek

-feljelented őket

2014. máj. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hívd ki a rendőrséget névtelenül, majd ők elrendezik őket.
2014. máj. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Első, nincs már időhöz kötött csendháborítás, ha egy zaj objektíve zavaró (határérték van rá), akkor akármikor lehet szólni a rendőröknek.
2014. máj. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3# tényleg? Ezt nem tudtam. Én meg abban a hitben vagyok, pontosabban voltam, hogy 22-ig lehet "bulizni" hangosan, utána halkabban, de nálunk ebből 2 ok miatt nem volt probléma:

1: ha szóltak a szomszédok hogy hangos, akkor akár már 6 órakor halkítottunk a zenén, de 22-kor sem kellett szólni.

2: előre szóltunk a szomszédoknak,hogy szeretnénk bulizni, így meg így lenne és ha valami nem volt jó, segítettünk.

+1: 90%-ban áthívtuk a szomszédokat is és az esetek felében ott is voltak.

Szóval nem tudtam hogy már nincs időkorláthoz kötve, de most már ezt is tudom. Köszönöm

~1

2014. máj. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!