Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Mit jelenthet ez az álom????

Kérdezőcske2 kérdése:

Mit jelenthet ez az álom????

Figyelt kérdés

Üdv. Már többször álmodtam ehhez hasonlót, és nemtudom, mit jelenthet. A lényeg annyi, hogy az álmomban az volt, Hogy kirándulni mentem busszal. Engem a legelső ülésre ültettek, ott tökéletesen rá láttam az útra, és az út közben 2 srác ott biciklizett a busz előtt és hirtelen megállt az egyik és konkrétan át ment rajta a busz és láttam, ahogy szétroppan a teste, és mikor megállt a busz, ki szálltak az utasok és szana szét voltak a testrészek, de még mindig ott nyerírett a feje mert még életben volt, és és olyan rossz érzés volt, h szegényeket láttam, ahogy átmegy rajta a busz.

És szerencsétlennek láttam az arcát, mikor megállt és próbált odébb menni a biciklivel, de már késő volt és átgázolt rajta a busz.

Tudtam, hogy meghalt, de egész végig az járt a fejemben, hogy jól van-e....


Ha tud valaki segíteni, nagyon megköszönöm, szép napot!



2021. máj. 3. 08:53
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Azt hogy ettől félsz
2021. máj. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Bánki Tomi ***** válasza:

Szia Kérdező!


Ha gondolkodsz azon, hogy elgázol valami bicigliseket, nem jut véletlenül eszedbe valamilyen emlék? Valóságban láttál valamilyen balesetet, vagy filmben, a lényeg, hogy az emlékedben azon aggódtál, hogy "hogy jól van-e...."

Ha nem jut eszedbe semmilyen emlék, lehet megkérdezhetnéd a szüleidet, hogy kiskorodban láttál-e balesetet. Az álmod az a része, hogy "Tudtam, hogy meghalt, de egész végig az járt a fejemben, hogy jól van-e...." egy gyerekre utal, hogy a reális valóságot nem fogadja el, hiába tudja, hanem reménykedik olyan dologban, ami reálisan lehetetlen.

Azért a szüleidet, mert a traumatikus emlékek egy típúsára nem tudunk vissza emlékezni tudatosan, de az érzéseink utalnak az emlékre, és az álmainkban is feltűnnek hasonló történések. Egésszen addig ismétlődik, amíg tudatosan nem tudunk visszaemlékezni és feldolgozni azt.

Nem tudom biztosan, hogy a te álmod egy ilyen elfelejtett traumatikus emlékre utal-e, de valószínűnek tartom. Írok egy szemléltető példát, hogyan hat egy traumatikus emlék a későbbi életére az embernek:

Egy nőnek klausztrofóbiája volt a WC-ben, nem tudta kilincsre sem bezárni az ajtót, résnyire nyitva kellett hadja. Mert, ha bezárta az ajtót, akkor pánikroham szerű félelem tört rá. Hosszas beszélgetés után kiderült, hogy 35 évvel korábban, az első férje bezárta napokra a WC-be (ez nem a legdurvább bántalmazása volt a férjnek) de emiatt adta be a nő a váló pert. Ezt az emléket nem tudta feldolgozni a nő és elfedte a feledés homálya az emléket. De még 35 évvel később is ugyan azt a félelmet érezte, ha bezáródott a WC ajtó, mint amikor réges régen bezárta az első férje, hiába nem is akarta felidézni a nő a traumatikus emléket. Sajnos nem sikerült a nőnek feldolgozni ezt az emlékét és a rengeteg traumetikus többi emlékét egészen haláláig. A rossz emlékei pokollá tették több, mint a fél életét, mert nem volt lelki ereje feldolgozni az emlékeit.


Ez lehet a számodra nem a legjobb szemléltető példa, de valamiért a rengeteg esettanulmányból, csak erre tudtam asszociálni az álmodról, ez biztosan nem véletlen.


Bocsi, ha felkavart benned rossz érzéseket a válaszom, de a rossz emlékeket, először fel kell idézni, majd megérteni, mi miért történt és csak utána meg végbe a feldolgozás (szinte automatikusan). A megkönnyebülés, többé nem álmodás a történettel azt jelzi, hogy sikeresen fel lett dolgozva az adott emlék. Ha ismétlődően álmodik valaki egy történéssel, azt jelzi az álom, hogy az álmodó múltjában feldolgozatlan traumatikus emlék generálja az ismétlődő álmot.


Bocsi, hogy szómenésem van, remélem segített neked ez a rengeteg dolog amit leírtam ;)

2021. máj. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon szépen köszönöm a válaszodat kettes! Az az igazság, hogy 14 éves koromban engem elütött az autó, szintén biciklivel voltam, akkor ez hatással lehetett az álmomra, így kezd összeállni, köszön a tippeket. Időbe fog telni, mire egészen feldolgozom, de, hogy már gondolom miért álmodtam ilyet, ez nagyon megkönnyített. Köszönöm a válaszod!
2021. máj. 4. 07:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!