Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Hogyan álmodjak tudatosan?

Hogyan álmodjak tudatosan?

Figyelt kérdés
pár hete sikerült véletlen tudatosan álmodni nem igazán tudom hogy hogyan, de azóta probálkoztam hogy ujra sikerüljön de nem ment, tudnátok valami módszert vagy tippet adni hogy hogyan tudnák? elöre is köszönöm.

#tudatos álomodás
2021. jún. 7. 22:13
 1/5 Grimfox ***** válasza:
100%

Szoktak javasolni olyasmit, hogy ellenőrizd mindig, amikor eszedbe ötlik, hogy ébren vagy e, vagy álmodsz. Amikor napközben eszedbe jut, ellenőrizd, hogy álmodsz e. Ez viszonylag könnyű. Ha tudsz olvasni, és nem csak tudod, mi van odaírva, hanem ténylegesen a betűket olvasod, biztosan nem álmodsz. Ha az összes érzékszerveddel képes vagy érzékelni nagyjából egyszerre biztosan nem álmodsz. Ha képes vagy fájdalmat okozni magadnak, akkor sem. Ha matematikai számításokat tudsz végezni, akkor sem. Olyasmit is próbálj megtenni, amit csak álmodban tudsz. Próbálj meg lebegni, egyik helyről a másikra eljutni pusztán az által, hogy erősen akarod, vagy éppen megváltoztatni a környezeted képét azzal, hogy erősen akarod. Ezek közül válassz ki mondjuk hármat, és amikor eszedbe jut, ezt a hármat mindig ellenőrizd le. Ha ellenőrzöd, és nem álmodsz, tudatosan könyveld el magadban, hogy éppen nem álmodsz. Akik ezt a módszert propagálják, azt mondják, hogy előbb-utóbb annyira beléd rögződik ez az ellenőrzés, hogy időnként álmodban is eszedbe juthat. Ott logikusan nem leszel képes olyasmire, amire csak ébren vagy képes, viszont képes leszel olyanra, amire csak álmodban. Ha ez is sikerül, akkor könyveld el, hogy álmodsz. Ez már tudatos cselekvés, innentől minimum részleges irányításod lesz az álmod felett.

Érdemes két olyan dolgot választani, amit csak ébren tudsz elvégezni, és egy olyat, amit csak álmodban tudsz megtenni. A fentiek csak példák, nem kell pont ezeket választani. Menetrendet is beállíthatsz. Napjában háromszor, adott időpontokban ellenőrzöd magad, és mindenkor máskor is, amikor eszedbe jut. Olyan változatot is olvastam, hogy csak az adott időpontokban ellenőrzöd magad, mert az időponthoz kötöttség is jelzi az éber állapotot, és ezért része az ellenőrzésnek.

2021. jún. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Furcsa akkor én szintet léptem mert tudok olvasni álmomba sokszor olyan szövegeket amit ébren nem vagyis írásjeleket
2021. jún. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Grimfox ***** válasza:
100%
Mindenki tud olvasni álmában, de nem úgy, ahogy ébren. Én is láttam már feliratot álmomban, nem latin betűs karakterekkel, és tudtam mi volt oda írva. De ez nem azt jelenti, hogy tényleg el tudtam olvasni, hanem azt, hogy tudtam, mi van odaírva. Bármi, ami az álmodban megjelenik írás, annak a tartalmát eleve ismered(amennyiben el is "olvasod"), mert valami olyasmi van odaírva, ami belőled származik. (mindez természetesen csak a valódi álmokra igaz)
2021. jún. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igy van Grimfox
2021. jún. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mozgasd az elképzelt tested
2021. jún. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!