Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Szerintetek az elhunyt állatok...

Szerintetek az elhunyt állatok tudnak üzenni a gazdinak álmukban?

Figyelt kérdés
Sziasztok.Nekem volt egy cicám akit nagyon szerettem, úgy hívták, hogy Pamacs. Nagyon egymáshoz voltunk nőve, kiskorában velem aludt stb.. Decemberben sajnos nagyon megbetegedett,koponyája is eldeformálódott,elkapott egy súlyos betegséget, meg megmérgezték, így sajnos elvesztettem pár hónapja, december 23.-án. Nagyon nehezen tudtam feldolgozni, hogy már nincs köztünk. Sose álmodtam vele, ma éjszakáig. Nagyon rövid álom volt. Úgy történt, hogy én álltam az udvaron ő pedig futott felém, egészséges és már felnőtt, nagy cica volt, utána hirtelen felébredtem mielőtt álmomba oda ért volna hozzám és azt furcsáltam, hogy a gépem (amin ő a háttérképem) be volt kapcsolva miközben mindig kikapcsolom ha nem használom és őt láttam meg elsőnek a gépen mikor felriadtam. Szerintetek az elhunyt állatok tudnak üzenni a gazdinak álmukban?

2021. jún. 12. 13:03
1 2
 1/11 Grimfox ***** válasza:
71%
Nem igazán. Az állatok sokkal kevésbé ragaszkodnak az élethez a halálukat követően, mint az emberek. Jobban mondva nincs annyi erős kötődésük. Sokkal hamarabb "túljutnak" a halált követő fázison. Ez az állatoknak jó, mert nem kell egy köztes állapotban, értetlenül kóborolniuk, és nem kell fájlalniuk, hogy a gazdájukhoz akarnak menni, de képtelenek rá. Az álmod inkább arra utalhat, hogy vannak kötelékek, amik még mindig erősen fűznek az emlékéhez.
2021. jún. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
43%
Első arra gondolt, hogy te csak ételhordó voltál.
2021. jún. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Igazán nem tudsz konkrét bizonyítékkal szolgálni egyes, hogy az állatok nem kötődnek. Életükben is képesek kötődni.
2021. jún. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Grimfox ***** válasza:

Életükben az életösztön köti őket az élethez. Védik is az életüket, mindegyik a maga módján. De nem rendelkeznek olyan tudatossággal, ami emberi jellegű halálfélelmet, vagy élet utáni sóvárgást eredményez. Ezért a halált követően ha az "eszméletük" meg is marad, akkor sem tartja vissza őket a normális tovább haladástól. A halál után maximum árnyalak marad hátra belőlük, és az is sokkal ritkábban, mint az emberek után, ha nagyon kegyetlen, fájdalmas, elhúzódó halált haltak. És ezek az árnyak semmiképpen sem pozitív jelenségek, hanem a szenvedés visszhangjai.

Ha a gazdához, más személyhez, vagy állathoz való kötődést értetted, az tény, hogy arra képesek. Sok esetben ez fontosabb a saját életüknél is. De ez a kötődés csak az élettartamuk idejére szól. A falkaállatok kötődése például nagyon erős, mégsem lesz belőlük szellem, csak azért, mert szoros kötelékeik voltak a falkával. Az ilyen kötődés az emberre jellemző, és természetellenes.

2021. jún. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Mi számít természetesnek? A világot teljesen beborító temetőkön keresztül sétálni, taposni a vérben és sós könnyekben áztatott földet, közben fuldokolni a haldokló virágok spermájában, vagy mérgében?

Reménykedni, hogy nem öl meg közben valaki a húsodért?

2021. jún. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

De ezt csak olvastad könyvekben.


Több olyan videót látni, hogy vadon élő állat védte a másik vadonélő más fajba tartozó állatot, és segített neki, elefánt kisgyereket is mentett a cunami elől.


Amúgy David Athenborough is bizonyította, sőt állatorvosok és zoológusok hogy igenis képesek a tanulásra és a logikus gondolkodásra, ergo ha ezek vannak akkor tudatosság is van, nem csak ösztön.


Szóval az ezotéria és a valóság különbözik egymástól.

2021. jún. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ezt ember igazán nem tudja megmondani, csak teóriákat gyárt ezekről a dolgokról. A tudósok ahogy írtam jóval több mindent megmutattak róluk, amit nem is gondolt volna egy ember se. 6-os vagyok.
2021. jún. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Ha a gazdához, más személyhez, vagy állathoz való kötődést értetted, az tény, hogy arra képesek. Sok esetben ez fontosabb a saját életüknél is."


Amugy ez is tudatossag. Ha csak ösztönlények lennének akkor nem lenne fontosabb.


Amugy kérdező lehet nem vetted észre és hibernáltad a géped nem kikapcsoltad. Alvó állapotban volt ez is elképzelhető.

2021. jún. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Természetesen a kérdésre nem lehet sem egzakt választ adni, sem bármit bizonyítani. Ami tény azonban, hogy minden egyes kutyánk az elhunyta előtt pár nappal megjelent valakinek az álmában a családból, és ezek az álmok nagyon élénkek, valószerűek voltak. Olyan is volt, hogy meglepően távoli személy (a barátnőm anyja) álmodott a kutyánkkal, aki pedig soha nem is találkozott vele, és a kutya egyáltalán nem úgy tűnt, hogy távozni készül (de pár nap múlva sajnos így történt).
2021. jún. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Grimfox ***** válasza:
Az állat tudatossága nem vitatható. Főképp a magasabb rendű gerinceseké. De ez a tudatosság mégis eltér az emberétől. Konkrétan az emberi tudatosság terméke a természetellenes rettegés a haláltól olyankor is, amikor nincs is életveszély, rengeteg értelmetlen dolgot szült az emberi tudatosság, ami az állatiból hiányzik. Egyes ilyen elemek taníthatók az állatoknak is, és az állat személyisége is eltorzítható, de még az ilyen állat is csak ritkán hagy hátra bármit is a halála után, és az is csak halovány árnyék lesz, az élő állat tudatosságának töredékével. Amíg egy állat szeretve van, és gondoskodnak róla, ilyesmi nem történik meg. Olyasmi viszont megtörténhet, hogy az ember az emlékezetéből olyan erős képet idéz fel az állatról, amihez nagyon erősen ragaszkodott, hogy az megjelenik az álmában, vagy éppen éber állapotban. (ez még a fent leírtaknál is ritkább)
2021. jún. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!