Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Hogy álmodjak tudatosan, ha...?

Hogy álmodjak tudatosan, ha...?

Figyelt kérdés
Mostanában gyakorlom a tudatos álmodást, kevés sikerrel, és sokan azt mondják, hogy csináljak álom naplót. Az a probléma, hogy sosem álmodok semmit, 2 hónapban talán 1x álmodok valamit. Az álomnapló vezetése nélkül, és az alap álmodás nélkül is képes lehetek tudatosan álmodni? A válaszokat előre is köszönöm.

2021. júl. 29. 19:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

2017 óta vezetek álomnaplót. Eddig még semmi eredménye sincs. Mondjuk néha jó visszaolvasni azt a sok f@$zságot, amit összeálmodok. :D


Amúgy álmodsz, csak nem emlékszel rá. Próbálj sok ébresztőt állítani reggelre (óránként), amiket csak kinyomsz, s fekszel is vissza. Akkor nagyobb az esélye, hogy fix ébredés előtt álmodsz valamit, s akkor arra emlékszel is majd.

2021. júl. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi, majd kipróbálom

Azt tudtam amúgy, hogy minden éjszaka álmodunk, csak balfasz vagyok emlékezni xD

2021. júl. 29. 20:17
 3/6 anonim válasza:
100%

Én egyszer próbáltam tudatosan álmodni, az a technika valahogy így szólt:

Lefekszel aludni, figyeled magad és amikor már érzed, hogy pillanatokon belül elalszol, akkor a mutató és a középső ujjadat elkezded nagyon enyhén mozgatni fel-le, egymástól függetlenül. Ezt csinálod kb. 30 másodpercig, majd (ez furán fog hangzani) befogod az orrod és megpróbálsz levegőt venni.


Ez nálam úgy történt, hogy az ujj mozgatás közben elaludtam, viszont ezt is álmodtam. Az orrom befogása már álom volt, és a befogott orromon keresztül is be tudtam szívni a levegőt. Itt rájöttem, hogy álmodok és csinálhatnék bármit, de sajnos szinte egyből felébredtem. Csak egyszer próbáltam ki, lehet, hogy másnak sikerül bent maradnia, vagy pedig gyakorolni kell és meglesz.

2021. júl. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
igen erről hallottam, olyan mintha 1 zongorát nyomkodnál
2021. júl. 29. 21:08
 5/6 anonim válasza:
100%
Nekem álomnapló nélkül 2x volt tudatos álmom. Arra jöttem rá, hogy ha nagyon nagyon fáradt vagyok, akkor nagyobb eséllyel jön össze.
2021. júl. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
6-7 óra alvás után maradj ébren egy kicsit majd fekodj vissza és az elképzelt testedet próbáld mozgásba hozni de elég erőteljesen kell akarni hogy belepj az álomba és álmom belül se szabad abbahagyni a mozgást mert felébredt ágy belaszol
2021. júl. 30. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!