Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Mit jelent a gonosszal álmodni?

Mit jelent a gonosszal álmodni?

Figyelt kérdés
Borzasztó álmom volt az éjjel. Az álmomban a régi házunk kertjében ( Németországban ) voltunk. Én a sógornőmmel a beszélgettem, a gyerekek nevetgélve szaladgáltak, játszottak. Majd oda hoztak hozzánk egy játék maszkot, hogy ezt találták és nézzem meg milyen vicces. Olyan volt, mint egy apáca Halloween maszk. Ahogy az arcát nézted, eltorzult, olyan volt, mintha vigyorogna. Nagyon félelmetes volt. Mondtam nekik, hogy nem játszhatnak vele, ki kell dobni. Kidobták a kertből, de pár perc múlva újra ott volt a fűben. Ez többször is megtörtént és dühös lettem. Mondtam a sógornőmnek, hogy vigyük el a a templomhoz. Azt utca végén volt a templom, pontosan úgy az álomban, mint a valóságban is. Szakadni kezdett az eső. Szaladtam a maszkkal a kezemben, közben hangosan imádkoztam. Mikor odaértem, félelmetes ordítást hallottam, fújt a szél szakadt az eső. Nagyon féltem. Letettem a lépcsőre a maszkot, majd egy mély mennydörgő hang azt mondta: Vigyél a szószékre. Elmondta vagy háromszor, mire azt mondtam, hogy nem lehet, mert zárva az ajtó. El akartam futni, de három öltönyös férfi, világos szürke öltönyben, lehajtott fejjel körbeállt engem. Az egyik nagyon közel volt. Csak mi voltunk ott, senki más, meg a sógornőm, aki nézett minket pár méterrel arrébb a ház falánál sírva. A férfinak le volt hajtva a feje és fel volt akadva a szeme. Rettenetesen féltem tőle. Meg akarta fogni a kezem. Mintha kezet akart volna rázni velem. Akkor riadtam fel az álomból. A párom volt az, aki meg akarta fogni a kezem, hogy felébredjek mert azt mondta hogy hangosan nyögtem és kiabáltam álmomban. Alig mertem utána vissza aludni, imádkoztam is. Sosem féltem még ennyire. Mit jelenthet ez az álom?

2021. aug. 16. 05:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha látomasos álom akkor jelentheti azt hogy az egyházban eluralkodó sötét dolgokat, (gonosz apáca)a "hamis próféta" felemelkedését(tegyél a szószekre) ahogy a febevaddal (állammal- öltönyös emberek) összefonódik. Ha jelképes akkor számomra az beszédes hogy a maszk mindig a kertedbe vissza kerül- mintha nem tudnál valami negatív dologtól megszabadulni mindig visszatér.
2021. aug. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon félelmetes és különös álom volt. Sok horror filmet láttam már, nem szoktak rám hatással lenni. Ez valahogy most nagyon furcsa volt. Így még talán sose féltem.
2021. aug. 16. 09:52
 3/3 anonim ***** válasza:

Az apácás maszk az egyházról alkotott rejtett félelmed lehet, amiről valószínűleg nem akarsz tudomást venni. Az, hogy ez pontosan mi lehet, azt te tudhatod - van barmilyen elnyomott érzés benned ezzel kapcsolatban? A maszk arra utal, hogy valami nem az, aminek látszik - egy apáca (aki alapvetően tiszta, bűntelen) gonosz rejtegetnivalóval. Ez utalhat saját rejtegetnivalódra, de az egyházéra is, illetve ha vannak konkrét félelmeid a gonosszal szemben, az attól való félelmed is jelképezheti.

Az, hogy te el akartad vinni a templomba, azt jelenti, hogy bármi is legyen a félelmed, de a vallásba, hitedbe menekülsz előle, onnan várod a segítséget.

A szószék jelentése is lehet kettős, de itt most egy belőled kitörni vágyó dologról lehet szó. Mivel az álom a tudatalattid tükrözi, itt valószínűleg ez a rejtett félelem próbál belőled kitörni. Arra is gondoltam, hogy azért ilyen erőteljes, mert elítéled az érzést, ami benned van, hiába próbálsz menekülni előle, félsz tőle, mert az ördögtől származónak tulajdonítod. Ezekre utalhat a fennakadt szemű férfi is - a fennakadt szem az egy akaratodon kívüli, "megszállt" állapotot jelképez.

2021. aug. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!