Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Mit gondoltok a gonosszal...

Mit gondoltok a gonosszal való alkukötésről?

Figyelt kérdés
Azt mondják, hogy az ördöggel lehet alkut kötni, persze nekem ESZEM ÁGÁBAN SINCS ILYET TENNI, csak azért írtam a kérdést, hogy ti mit gondoltok erről? Hogyan működhet, úgy mint a Faust-ban, vagy valami más módja van? És mik lehetnek a következményei annak, ha valaki eladja a lelkét? Hülyék ne válaszoljanak, csak az idejüket pazarolják.

2012. máj. 8. 18:01
 1/7 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem nem lehet egy jó mulatság :/ Az ember többnyire csak azért köt alkut a gonosszal, mert reméli, hogy megkaphat valamit, ezzel is azt bizonyítva, hogy mennyire kapzsi.

A Faustot nem olvastam (szeretném, de még nem volt rá időm), és őszintén fogalmam sincs, hogy hogyan mehet ez az egész, de kíváncsi lennék rá.

2012. máj. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%
Ez amolyan középkori babona. Természetesen nem lehet. S ha volna is rá lehetőség, biztosan nem az emberi elmék által megálmodott módon.
2012. máj. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 beglerbég ***** válasza:

Ezt szerintem szimbolikusan kell felfogni. Pl. olyan dontest hozol, ami kozvetve vagy kozvetlenul megvaltoztatja a jelenlegi szemelyisegedet. (negativ iranyba)


Teszem azt, megprobalsz egy csoport hierarchiajanak a tetejere eljutni, mert tudod, hogy onnan tudnad a dolgokat megvaltoztatni. De mikor ott vagy, rajossz, hogy kenytelen vagy a csoport altal meghatarozott szerepett jatszani, kulonben tobbet vesztenel mint amit el tudnal viselni. Ez a szerep szoges ellentetben allhat a korabbi szandekaiddal, szemelyisegeddel.


Masik pelda; segitsegert cserebe eladod magad szolganak. Egy az egyben eladod a lelked ezzel.


(Amugy Faustbol a C. Marlowesat ajanlom, nekem nagyon tetszett.)

2012. máj. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez nem igaz.
2012. máj. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A lelkedet nem lehet eladni.
2012. máj. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ilyen nem létezik, csak az emberi elme teszi azzá és becsapa saját magát.
2012. máj. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia! "Ha valaki halottidézőhöz és jövendőmondóhoz fordul, és követi őket a paráznaságban, ellene fordulok az ilyen embernek, és kiírtom népe közül." (3Mózes 20:6)

"Mikor te bemégy arra a földre, amelyet az Úr, a te Istened ád néked, ne tanulj cselekedni azoknak a népeknek útálatosságai szerint. Ne találtassék te közötted, aki a fiát vagy leányát átvigye a tűzön, se jövendőmondó, se igéző, se jegymagyarázó, se varázsló; se bűbájos, se ördöngősöktől tudakozódó, se titokfejtő, se halottidéző. Mert mind útálja az Úr, aki ezeket míveli, és az ilyen útálatosságokért űzi ki őket az Úr, a te Istened te előtted." (5 Mózes 9:13) Minden okkult tevékenységet démonok táplálnak. Ezek a lények valóságosak, gonosz lelkek, démonok, de nem kell tőlük félned, mert Jézus Krisztus nevének hatalma van felettük. Hívd segítségül őt, ha bármikor érzed a jelenlétüket és el fog múlni. Akár kimondott szóval parancsolj rá az ilyen lelkekre, hogy távozzanak Jézus Krisztus nevében. Jézus minden bűnöd magára vette és úgy halt meg érted a kereszten, minden bűnöd büntetését elszenvedve. Azt akarja, hogy életed legyen, örök életed és bővölködjél. Azt mondja az Igében: "Ha valaki szeret engem, megtartja az én beszédemet: és az én Atyám szereti azt, és ahhoz megyünk, és annál lakozunk." Ha megtartjuk az ő beszédeit (amiket a Bibliában találunk), akkor az ő Szent Lelkét ígéri nekünk, hogy az lakozzon bennünk és így mi is Jézusban legyünk. Ennél nagyobb biztonság nincsen. Ha meg akarod ismerni őt, közel akarsz kerülni hozzá akkor kezdj el imádkozni, beszélni hozzá egy elkülönített időben és ő hallgatni fogja mit mondasz neki. Kérd, hogy tanítson meg imádkozni. Az igazi ima nem unalmas, hanem olyan érzés mintha igazán élnél! Azt ígéri az igében, hogy ha teljes szívünkből keressük, akkor megtaláljuk Őt!!! Isten új teremtéssé akar tenni bennünket, azt akarja, hogy lelkileg újjászülessünk, megismerjük Őt, az Ő akaratában járjunk és hogy magával vihessen a mennybe amikor majd visszajön megítélni a világot.

Itt egy vid ha tudsz angolul:

http://www.youtube.com/watch?v=E5xEmHwXr5AU

(a többi videjoa is nagyon jó a srácnak, nekem megváltoztatta az életemet.)

Ez pedig mindent elmond, az előadó eljutott az okkult világ legfelső szintjeire. :

http://www.youtube.com/watch?v=EJcNJtwGxKk

Varázslásról inkább előző epizódokban beszél, de talán ez a legjobb rész.

Isten áldjon!

Ez pedig mindent elmond, az előadó eljutott az okkult világ legfelső szintjeire. :

http://www.youtube.com/watch?v=EJcNJtwGxKk

Nekem nagyon komoly mániás depresszióm volt három évig, pszichiátrián is voltam vele 2 hónapig, de olyan volt, hogy amikor bementem, a többi beteg félt tőlem a zárt osztályon. Depresszios szakaszban gyűlöltem élni, szinte le volt bénulva az agyam, akadozva beszéltem, semmi erőm nem volt, féltem mindentől. Isten meggyógyított, teljesen megszabadultam belőle, gyógyszerek nélkül. Akkor történt,amikor teljes szívből kezdtem keresni Isten, és úgy imádkoztam, mint egy nyomorult bűnös, aki nem tud Isten nélkül élni. Meg van írva : "Akkor segítségre hívtok engem, és elmentek és imádtok engem, és meghallgatlak titeket. És kerestek engem és megtaláltok, mert teljes szívetekből kerestek engem."(Jeremiás 29:12-13).

2014. febr. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!