Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Lehet valami oka ennek az...

Lehet valami oka ennek az álomnak?

Figyelt kérdés

A középiskolás nagy szerelmemrol álmodtam, akit majdnem napra pontosan 10 éve nem láttam. Soha semmi nem volt, csak plátói volt, de éveken keresztül azt hittem ő életem szerelme, tudjátok tini dráma...

Az álomban igazából semmi különös nem volt, annyi, hogy tisztán láttam az arcát, ahogy eddig soha, sokszor mondtam ki a nevét. De egyáltalán nem gondoltam rá az utóbbi időben, épp eléggé lefoglal minden más (pl a 7 hónapos kislányom). Ezért nem is értem miért volt ennyire éles álmom róla.

Nyilván nincs rá biztos, pontos magyarázat, csak olyan fura .



2022. máj. 9. 14:51
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Írod, hogy van egy 7 hónapos kislányod, nagyon elfoglalt vagy mostanában, nincs időd ilyen dolgokon gondolkodni. Ebből én arra következtetek, hogy az álom oka ez, az agyadnak kellett egy kis stresszmentes pihi. Most egy olyan korszakkal álmodsz, ami könnyedebb volt, a középiskolás plátói szerelemmel. Ez az arc egy jelképe a tini drámának, ami a mostani életedhez képest leányálom. Az is fontos lehet, hogy mosolygott az arc, vagy szomorú volt, vagy más érzelmet láttál rajta, persze csak akkor, ha emlékszel rá.

Persze ez csak szerintem van így. Nem kell, hogy ugyanezt gondold. Ez a te álmod. Minden álomnak van valami oka, előzménye szerintem, de az ember sokszor nem igazodik el a saját agyának asszociációin. Az segít ilyen helyzetekben, ha le tudsz ülni egy papírral, és leírod mi lehet ebben a jelkép. Most pl a középiskolás szerelmed arca lehet, lehet tovább egyszerűsíteni, de ez most egy egészen egyedi kép, szerintem nem kell tovább bontani. Leírod mik jutnak róla eszedbe, érzelmek, hasonlatok, metaforák, akár egészen elvont dolgok, és ezekhez leírod mit jelentenek most neked a mai életedben.

Van egy párbeszédes módszer is, amikor beszélgetsz a jelképpel, ezt leírhatod, vagy eljátszhatod valakivel. Furin hangzik, de el kell képzelni, hogy mit mondana neked most ez a személy, vagy dolog, meg azt, hogy te mit kérdeznél tőle, mit mondanál neki.

Ezekhez a technikákhoz kis idő kell, az elsőhöz 10-15 perc is elég, a másodikhoz talán kicsit több, főleg, ha ketten beszélgettek egy barátoddal/barátnőddel mondjuk, de nagyon jó hangulatú közös program lehet. Mindkét technika nagyon jó arra, hogy rendet tegyél a fejedben, önismeretben fejlődj, adj magadnak egy kis énidőt, és lezárd ezt az álmot.

2022. máj. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!